Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dastan    620
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

No to jaka cena według ciebie do hektara będzie zadowalająca dla rolnika uprawiajacego bieda i intensywna plantacje? 

Ktoś kto dał 200lg saletry i zrobił chwasty ma dostać tyle samo kto daje 170N i 3 zabiegów ochrona i resztę pier**l? 

Przecież te dopłaty to jest zwykły socjal jak 800+, a kogo tam interesuje ile tak na prawde wydajesz na dziecko... Jeden 500 inny 2tys. Nikt nie kazał ładować się w intensywną produkcje, a potem się żalić, że ktoś wysokie koszta poniósł... Wręcz przeciwnie UE robi wszystko aby zniechęcić do wysokonakładowej produkcji tak samo jak rynek skoro nie ma co zrobić z towarem.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
3 godziny temu, rumcio40 napisał:

Podpisałem samochód na port, to niby po 800 z podwórka przy 12,5 b ale jak będzie , to się okaże.

No ja tak samo 800 netto no i na razie trzy auta są ok zobaczymy co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

A ja niewytrzymal i odwiózł dzis na skup 670 netto borowski dobrzyca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
16 godzin temu, Dastan napisał:

Przecież te dopłaty to jest zwykły socjal jak 800+, a kogo tam interesuje ile tak na prawde wydajesz na dziecko... Jeden 500 inny 2tys. Nikt nie kazał ładować się w intensywną produkcje, a potem się żalić, że ktoś wysokie koszta poniósł... Wręcz przeciwnie UE robi wszystko aby zniechęcić do wysokonakładowej produkcji tak samo jak rynek skoro nie ma co zrobić z towarem.

W momencie gdy cena pszenicy jest niska trzeba utrzymywać intensywną uprawę, bo obniżenie o 100kg N nawożenia to tylko 180zł oszczędności a reszta zabiegów  jest taka sama. Teraz nakosić 5-6 ton pszenicy to jest bankructwo więc trzeba nadgonić ilością i jakością jeśli się może udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

W efekcie czego cena spadnie o połowę I koło się zamyka...   ale masz rację skoro część producentów mimo nadprodukcji zwiększa produkcję to też trzeba tak robić bo wyjdziesz na frajera xD. Oby tylko bylo gdzie to wszystko sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Nadgonić to można wtedy, jak pogoda dopisze. Bywało że 6 ton to był mega wynik. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
9 minut temu, Dastan napisał:

W efekcie czego cena spadnie o połowę I koło się zamyka...   ale masz rację skoro część producentów mimo nadprodukcji zwiększa produkcję to też trzeba tak robić bo wyjdziesz na frajera xD. Oby tylko bylo gdzie to wszystko sprzedac.

Czyli uważasz że trzeba produkować połowę ? czyli zamiast 8t mam zbierać 4 ? Jeśli by wszyscy tak ograniczyli to może by było ok ale to nie realne bo nawet jak cała polska by zebrała po 4t to przywiozą od ruskich.  Bądź dobrym przykładem i nie siej pszenicy przez 20 lat,  ja wolę nawet przy nadprodukcji mieć więcej towaru bo zawsze znajdą się barany które ograniczą nawożenie i zbiorą po 3 tony, łatwiej was wykupić za bezcen. Tobie to jak raz leży ugorowanie z twoim tokiem myślenia.

Różne są tereny w Polsce, u nas ani intensywny deszcz ani jego brak przez ponad miesiąc nie wpływa za bardzo na plony, Wszelkie susze nas omijają co nie oznacza że tak ma byc zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

tylko ze 4 t zrobisz przy nakładzie 1500 zł a 8 t trzeba już bliżej 4k zainwestować. Przecież ostatni sezon każda tona wyprodukowana równała się kosztom jej uzyskania.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

4x 600zł to masz 2400zł - 1500 = 900zł zysku,  dla mnie porażka.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584
Napisano (edytowany)

8 x 600 to masz 4800 zł - nakład 4 tyś = 800 zł tez porażka .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
1 minutę temu, galan99 napisał:

8 x 600 to masz 480 zł - nakład 4 tyś = 800 zł tez porażka .

No nie pisz że masz podwójne koszty  przy nawożeniu  8t. tak samo musisz zaorać, zasiać  i dać nawóz. Różnica w kosztach to więcej śor i nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1309

A jak wszystkim bedzie sypać po 20 t/ha to czym bedziecie "nadganiać" cenę ?

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak tam u Was ale u mnie gdzie jest I , II, III klasa ziemi to już dziadostwa w polu nie ma. Praktycznie u każdego gospodarza uprawy są zadbane  i plony całkiem przyzwoite.  

6 minut temu, GABBER85 napisał:

A jak wszystkim bedzie sypać po 20 t/ha to czym bedziecie "nadganiać" cenę ?

I to jest powód obecnych cen, ale w tym momencie jest za późno na zmniejszenie nakładów. Można przestać inwestować ale bez wydajności każda firma upadnie. 

to jak z zielonym ładem , ty chłopie jeździj rowerem bo CO2 a ja polecę samolotem bo wystarczy że ty już  się ograniczasz.

Edytowano przez Michał88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Ja wolę 4 t po 1000 jak 8 po 600 , trzeba pamiętać że im więcej towaru tym mniejsza cena . W tym roku mamy nadprodukcję 10 mln ton , wyeksportujemy może z 5 a z pozostałym zbożem nie ma co zrobić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    75

Na słabych ziemiach uprawiając wynalazki i jadąc niskonakładowo można mieć porównywalny zysk bez przerzucania dodatkowych ton wy mając takie klasy ziemi możecie sobie pozwolić na inwestycje bo wasza gleba rodzi a naszej możesz dać wszystko co u ciebie i zebrać 2 t bo wyschnie wszystko na wiór.w mojej gminie jest tylko 3 procent klasy 3 u mnie na gospodarstwie najlepsza jest 4b klasa 1 i 2 nie występuje wogóle.poprostu każdy dostosowuje się do warunków jakie są w jego okolicy.jak zebrałem jednego roku 6 t pszenicy z hektara to byłem zadowolony tak jak by u was sypneła 10 albo 11

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Co to za nius że jak nie pojedziesz na strajk i nie będziesz miał pieczątki że byłeś to nie dostaniesz dopłaty do zboża ?

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
2 godziny temu, Michał88 napisał:

Nie wiem jak tam u Was ale u mnie gdzie jest I , II, III klasa ziemi to już dziadostwa w polu nie ma. Praktycznie u każdego gospodarza uprawy są zadbane  i plony całkiem przyzwoite.  

I to jest powód obecnych cen, ale w tym momencie jest za późno na zmniejszenie nakładów. Można przestać inwestować ale bez wydajności każda firma upadnie. 

to jak z zielonym ładem , ty chłopie jeździj rowerem bo CO2 a ja polecę samolotem bo wystarczy że ty już  się ograniczasz.

Któryś rok z kolei tnę koszty i w tym roku mam rekordowo niskie nakłady na chemie, dlaczego? Posialem zamiast pszenicy jęczmień ozimy i Jary na browar, bez większych nakładów plony u mnie 6-8t po dobrych przedplonach. Z nawozami też jest ok, bo jak słyszę jak znajomi z okolicy walą po 250-300kg polifoski pod zboza no to się nie dziwię, że chcieliby pszenicy po 1200zl. Główny problem wśród wiekszosci  rolników to jest bardzo ograniczona wiedza na temat uprawy, bo "trza dać, bo jak nie dasz to nie zbierzesz", słuchanie doradców z cudownych firm typu procam, walenie odżywek, biostymulatorów itp itd..

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
Napisano (edytowany)

Zgadza się, ja nie sypię 300 npk pod zboża ani 600 kg saletry, przeważnie to 2/3 tego i plony są na prawdę ok. Ile zbierasz tego jarego jęczmienia bo jak ja siałem to realnie do 5 ton i zrezygnowałem? poza tym nie lubię jęczmienia bo jestem uczulony.

Zaraz wyjdzie że jesteśmy bardziej konkurencyjni niż ukry.

Edytowano przez Michał88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
4 godziny temu, Michał88 napisał:

No nie pisz że masz podwójne koszty  przy nawożeniu  8t. tak samo musisz zaorać, zasiać  i dać nawóz. Różnica w kosztach to więcej śor i nawozów

Chyba żeby był potencjał na 8t z ha trzeba dać więcej nawozu. Jak dobrze pamiętam żeby wyprodukować  tonę więcej potrzeba 30kg czystego azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Gdzie można znaleźć klasy ziemi działek, widziałem je gdzieś zapisane ale zapomniałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

Co to za nius że jak nie pojedziesz na strajk i nie będziesz miał pieczątki że byłeś to nie dostaniesz dopłaty do zboża ?

Mogłeś to zostawić na poniedziałek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
5 godzin temu, Damianek20 napisał:

Co to za nius że jak nie pojedziesz na strajk i nie będziesz miał pieczątki że byłeś to nie dostaniesz dopłaty do zboża ?

Prawda najbardziej aktualna sam dzisiaj podbijałem dwóm pieczątki bo im wnioski nie chciały wejść.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj