Polecane posty

marks50    3481
Napisano (edytowany)

https://www.money.pl/gospodarka/dogadali-sie-w-sprawie-zboza-nieoficjalnie-jest-porozumienie-ws-handlu-z-ukraina-7010540359117760a.html?fbclid=IwAR1nnHI4geHV00JMiSdM3oLg68rKha8dgQprGK1yCX_rbqrviolczIblwSo_aem_AWW2aTnKjQspzLKZV5VmSaN15PV0eYDYLXuhUlItUZjwE9vMNIgv-9yzgHa2UP8jKxYtBc03_nxyrPChshAhEi7b

A to uje niemyte , poza plecami rolników chca znów nas oszukać Nie dość że matacza przy ustalaniu limitów , nie dość że do limitów zaliczyli spleśniałą kukurydzę wywożona na pola , 300 tyś technicznych zbóż , nie przebadanego syfu to jeszcze na dodatek pomineli w limitowaniu pszenice i rzepak . Nie ma zgody rolników na zalegalizowanie przemytu jakimiś limitami trefnymi . Nie ma zgody rolników na te limity , na sama kukurydzę tylko dla Polski to wypadnie ponad 1 mln ton , Hiszpania pewnie 3 mln itd. Nie ma zgody na bezcłowy syf i to jeszcze w sytuacji gdy ukraina wprowadziła zakazy na nasze produkty . STOP - nie ma zgody i niech to wiedzą otwarcie bo jak możemy przeczytać zatwierdzenie musi być do 5 czerwca to znaczy przed wyborami do kołchozu UE , od razu rolnicy mówia wprost że sie nie zgadzają na bezcłowe limity dla niemieckich oligarchów uprawiajacych na ukrainie ziemię . STOP bezczelnemu lobbingowi pruskiemu .

Edytowano przez marks50
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Ja sprzedawałem ok. 8stycznia i skupnik nie zrobił sobie inwentaryzacji i wystawił mi fakturę z datą 29 grudnia.🥺

 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
Napisano (edytowany)
6 minut temu, makowiaczek napisał:

Ja sprzedawałem ok. 8stycznia i skupnik nie zrobił sobie inwentaryzacji i wystawił mi fakturę z datą 29 grudnia.🥺

 

A no widzisz ale jak to mówią w gospodarstwie ,nie ma mądrego,,ani  on ani Ty wtedy nie wiedzieliście co będzie za ponad 3 msce

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

No co ty gadasz? Ilu tu pisało: trzeba było sprzedawać w żniwa, jak była cena.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
Napisano (edytowany)

Zamysł tych dopłat jest taki ,żeby ludzie opróżniali magazyny , a nie ile im sypało, oczywiście zawsze ktoś będzie poszkodowany ,jak to zwykle bywa.

Edytowano przez marek1977
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310

przecież dopłaty do nawozów jak były to też jedni sie załapali a inni nie

  • Like 2

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
15 minut temu, marek1977 napisał:

Zamysł tych dopłat jest taki ,żeby ludzie opróżniali magazyny , a nie ile im sypało, oczywiście zawsze ktoś będzie poszkodowany ,jak to zwykle bywa.

powinni zostać z tym zbożem  lub dostać mniej bo inaczej nie nauczą się gospodarować, jak ktoś raz nie przytopi to ciągle liczy na dopłatę w normalnym biznesie, upada i koniec

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Z dwa miesiące mysleli rozmawiali i wymyślili... Jeszcze wiekszy bubel z tymi dopłatami niż pisiory w ubiegłym roku. Choć może taki był zamysł. Tym sposobem rozwiązali jeden problem, braku możliwości sprzedaży zbóż w zniwa. Nikt nie będzie chciał sprzedawać, bo może w przyszłym roku znowu dopłaty😉 Skupy pełne w tym czasie i ...hulaj dusza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    165

To prawda, w przyszłości większość towaru będzie zostawać przynajmniej do marca, bo może coś dadzą, ja pierniczę, rządzący czy to z PiS czy PO to naprawdę matoły. Mam pszenicę sprzedaną również w styczniu, ale Panowie, co oni qr** z Nami robią? Ten co sprzedał 10 marca dostał stówę więcej od tego, co puścił 11-go? Dostali to samo. Trzeba było dać wg dopłat do hektara 300 złotych i byłoby fair.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
4 minuty temu, AdamKutno napisał:

To prawda, w przyszłości większość towaru będzie zostawać przynajmniej do marca, bo może coś dadzą, ja pierniczę, rządzący czy to z PiS czy PO to naprawdę matoły. Mam pszenicę sprzedaną również w styczniu, ale Panowie, co oni qr** z Nami robią? Ten co sprzedał 10 marca dostał stówę więcej od tego, co puścił 11-go? Dostali to samo. Trzeba było dać wg dopłat do hektara 300 złotych i byłoby fair.

Jeszcze jak nie rozkminią limitu na hektar z wniosków obszarowych to dopiero będą jaja. Niektórzy będą mieli plony po 20t/ha, a do tego byc może zaakceptowany wniosek z pomocą suszową🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4138

Mowy nie ma na takie kombinacje, będzie gdzieś 4 tony tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
18 minut temu, Desperado napisał:

Mowy nie ma na takie kombinacje, będzie gdzieś 4 tony tylko.

Tylko teraz to Ursula płaci i może być ciekawie , zwłaszcza że wspomniane wybory będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

i teraz chyba tylko faktury, żadnych umów i tp. tylko szkoda tych co sprzedali na inne gospodarstwo np do świniarza.  chyba że na to też jest sposób🙂

sprzedałem część pszenicy w październiku część w styczniu. październik cena 710 brutto styczeń 760 brutto. lubelskie. dlaczego tylko od stycznia dopłacają, na jesieni 2023 było taniej. jak już dają to niech dadzą wszystkim. nie mam tu na myśli siebie, jest dużo rolników co sprzedała w żniwa czy zaraz po i też cena była licha. 😒

Edytowano przez małoroly2018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720
7 godzin temu, marek1977 napisał:

Zamysł tych dopłat jest taki ,żeby ludzie opróżniali magazyny , a nie ile im sypało, oczywiście zawsze ktoś będzie poszkodowany ,jak to zwykle bywa.

Nie nie 

Zamysł jest taki sam jak zawsze

divide et impera

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310

wybory, wybory i "cieszcie sie że strajki pomogły"

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

ja uważam że lepsza dopłata do tony niż do ha. W końcu odpadną osoby które płacą krus a nie uprawiają ziemi. Oddać prawnie w dzierżawę to nie chcą bo krusik bo akcyza bo dopłaty bo dopłata do pszenicy co się sprzedało sąsiadowi...   Ci co sprzedali bez dokumentu to maja lipę ale na własne życzenie. Ja nawet jak kiedyś koledze sprzedawałem to wystawiłem FV  mimo że było 0%, nie od dziś wiadomo że takie papiery się przydają w ostatnich latach. Byłem na stajkach, to nie jest główny nurt stajku ale dopłata się mi przyda przed żniwami choćby na zakup paliwa.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310

no pewnie, wujki i pociotki mogą nie miec pola , a pełne magazyny i  FV bedzie sie liczyć


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

A  czym sie różnie ten co sprzedał w grudniu , od tego co teraz sprzeda ?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
12 minut temu, GABBER85 napisał:

no pewnie, wujki i pociotki mogą nie miec pola , a pełne magazyny i  FV bedzie sie liczyć

Czyli najlepsze wyjście to 0 jakichkolwiek dopłat.., ceny zieemi i dzierżaw spadną, nie trzeba armii urzędników, nie bedzie przekrętów nierówności itd same plusy.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
10 minut temu, miwigos napisał:

A  czym sie różnie ten co sprzedał w grudniu , od tego co teraz sprzeda ?

niczym się nie różni, nie wiem, po co zadajesz głupie pytania

chodzi tylko o to, aby skłócić środowisko rolnicze, jeszcze nic nie ma na papierze, nie ma źródeł finansowania, nie ma żadnych decyzji ani zgody UE, a już co niektórzy się rzucili jak szczerbaty na suchary, a kłóca się przy tym zawzięcie, jeden drugiemu by zarżnął matkę

to jest gra polityczna, aby rozbić środowisko rolnicze, bo nie ma żadnej różnicy między tym, co sprzedał zboże 30 grudnia, tym co 2 stycznia a tym, co 12 marca, a jednak już widać, że udało się napuścić rolników na siebie a miasto na wieś, tak zwani "związkowcy" i "działacze" podpisali się pod czymś, zresztą tak jak zwykle, co jeszcze bardziej zniszczy rolników, najgorsze jest to, że częsć kretynów na wsi cieszy się z tego i klaszcze, co gorsza, codziennie sprawdzają konta, może jałmużna już wpłynęła.

teraz się okaże, że nie ma komu strajkować

no i gdzie są teraz co, co tu pluli "było sprzedawać w żniwa jak była dobra cena" ? ograniczone umysłowo istoty, które widzą tylko swój koniec nosa a sąsiada najchętniej by utopili albo spalili

dziś mógłbym się naśmiewać "było trzymać do 12 marca całość, byłyby dopłaty wyższe" - tylko to nie jest śmieszne, to jest tragiczne, jak pazerne chłopki dają się rozegrać kilku szmaciarzom ze związków i organizacji tzw "rolniczych", oni wzięli odsyp pewnie za podpisy pod czystą kartką i jak Poncjusz Piłat  "umywają ręce", notabene dobry czas, bo przed Wielkanocą

a chłopy będa się żreć, jak stado świń w chlewie, gdy rzucić jakiś ochłap, jeden drugiego podgryza

a za plecami podpisuje sie umowę z Ukrainą i zaraz znowu będzie jechac stamtąd zboże, prawdopodobnie od 1 kwietnia

  • Like 6
  • Thanks 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj