Polecane posty

przemek28_28    2107
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Na 100 % nie mogę na razie nic powiedzieć , wczoraj było jakieś spotkanie  w Hrebennem koło Hrubieszowa i tam nie chcieli widzieć  Gryna    ( bo się go boją  )  i tak myślę że ci którzy mają jakiś szacunek dla Gryna nie powinni brać w tym udziału , jak dowiem się coś więcej to przekażę  

 jedź traktorem

A kto Ci wywalczył dopłaty do pszenicy   ?

Jaki szacunek? Dla frajera który obraża innych a drobił się na wałkach? Dno

Szanować to ja mogę matkę a nie ,,debila ktory pluje w twarz małym i mówi że deszcz pada”

  • Like 5
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

 

A kto Ci wywalczył dopłaty do pszenicy   ?

No na pewno nie Gryn mi to wywalczył , bo też  jeździłem na protesty , więc można powiedzieć że sam sobie te dopłaty wywalczyłem  we współpracy z tymi wszystkimi rolnikami którzy byli na protestach , bo mówiąc że Gryn wywalczył komuś  jakieś dopłaty do czegokolwiek to jest duże nadużycie 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497
Napisano (edytowany)
15 minut temu, mysza103 napisał:

Cały czas piszesz że najważniejsze jest zamknięcie granicy , a przecież od zamykania granicy to jest raczej rząd , który de facto w osobie Donalda Tuska jako premiera zgodził się na otwarte granice przez następny rok. Rolnicy to mogą jedynie granice blokować, a nie zamknąć 

Nie dociebie to byo tylko by kolegę zmotywować ale zapamietaj że ja nie widzę różnicy po między POPiSem to jest ta sama partia i bez różnicy kto bo jedni i drudzy zgadzają sie na to samo . Wcześniej zgadzał się Jarosław teraz zgadza się Donald tu nie ma minimalnej różnicy  dlatego negocjacje po strajkach będa komiczne że Kołodziejczak bedzie rozmawiał z Agro Unią a Pisowscy związkowcy z kolegami z PO :) . Dlatego ważne jest nie dopuścić do rozmów swoich ze swoimi tylko muszą byc po jednej stronie rolnicy , wtedy jest szansa . A jak by wysłać Damianka to mamy jakaś gwarancje ze nie sprzeda się ukrainie . 

musimy zrozumieć że sytuacja jest dynamiczna i nie mozemy dopuścić sprzedawczyków , USA atakuje syrie , Holandia planuje wyjść z UE , niemcy chca wyścignąć holendrów , Francja ogłasza negocjacje ale tylko część rolników schodzi . A my w  Polsce wyślemy na negocjacje Obszańskiego który w ciemno zgodzi sie na otwarcie granicy tak jak to robił w ostatnim czasie .Protestować jak najbardziej ale nie dac sie zrobić w konia bo pojedziecie na protesty w słusznej sprawie , z wilekimi nadziejami a bedzie jak w kabarecie .

 

 

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
14 minut temu, mysza103 napisał:

No na pewno nie Gryn mi to wywalczył , bo też  jeździłem na protesty , więc można powiedzieć że sam sobie te dopłaty wywalczyłem  we współpracy z tymi wszystkimi rolnikami którzy byli na protestach , bo mówiąc że Gryn wywalczył komuś  jakieś dopłaty do czegokolwiek to jest duże nadużycie 

A ruszyłbyś d*pę z domu jeden z drugim  gdyby nie Gryń czy Kołodziejczak  czegoś nie zorganizowali? Dalej siedziałby jeden z drugim i pier**lili jak mu źle ale pójść coś  zrobić  nie ma komu. Akurat Gryń dobrze mówi bo tacy jak ja 40 czy 100ha w  przyszłości nie mają szans i wrócą pgry  tylko czy prywatne czy państwowe? 

  • Like 4
  • Thanks 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4099
22 minuty temu, mysza103 napisał:

No na pewno nie Gryn mi to wywalczył , bo też  jeździłem na protesty , więc można powiedzieć że sam sobie te dopłaty wywalczyłem  we współpracy z tymi wszystkimi rolnikami którzy byli na protestach , bo mówiąc że Gryn wywalczył komuś  jakieś dopłaty do czegokolwiek to jest duże nadużycie 

Dobrze że jeździłeś na protesty  ale z ministrem negocjował  Gryn

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9000
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Patryk94 napisał:

Myślicie ze może cena zaczac rosnąć za zboza bliżej wiosny czy już marne szanse i lepiej wypchnac teraz? 

Już teraz piz*a z cenami. Dziś znajomy chciał wywieść i dobrze że zadzwonił przed zaladunkiem bo skup wstrzymali w okolicy , czyżby dalsze spadki cen🤔

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497

Nie poddawać się , myślicie że tylko my mamy problemy ze związkowcami ? W Niemczech też związkowcy wywalczyli wszystko co chciał rząd :) rabaty paliwowe itd. Scholc sie zgodził na to co zwiazki zaproponowały a rolnicy tylko nasilili protesty bo to były postulaty związków , tylko tam po wtopie podał sie prezes zwiazków do dymisji . We Francji podobnie było zwiazki sie wykruszaly a rolnicy trwali na drogach aż Makaron dostał jajkiem po łbie to od razu powiedzieli o co chodzi w strajkach czyli blokadę ukrainy i umowy merkosur ale część związków nie zrezygnowało . Bruksela podobnie , zaczeła mieknąć rura kołchoźnikom z PE zaczeli obiecywać przesuniecie 4 % odłogu , zmniejszenie biurokracji i po mimo rozmów fon nogaj z rolnikami protest trwa bo nikt bo kosmetyka trupa zielonego ładu nic nie zmienia . Tak samo u nas na dzieeńdobry 50 postulatów z których nawet obiecaja spełnić 45 , medialnie będzie wygladać że rolnicy wygrali a wystarczy że nie zablokuja ukrainy i na psu buda reszte postulatów gdy rolnictwo i tak sie musi zwinąć .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunda92    32

Jezu, ale tu syf. Co takiego wam ten dobrodziej Gryn wynegocjował? Dopłaty pozwalające na pół roku wegetacji? Na protesty a'la Francja przepisy i duchowy postkomunizm nam nie pozwola. Natomiast granicę powinniśmy zablokować w pizdu. Zero paliw, chłodni, żywego transportu, samochodów osobowych. Ponadto zgadzam się, odsunąć od rozmów związkowców i resztę karierowiczów. Jedna z żelaznych zasad wojny mówi, ze dla żołnierza cel powinien być jasno sprecyzowany i osiągalny w czasie. Na tą chwilę żaden z postulatów tego nie gwarantuje dla większej grupy rolników, toteż tego typu rozprawy kto komu ile pomógł będą burzyły każdy fundament większego protestu,

  • Like 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
1 godzinę temu, Łukaszek napisał:

A ruszyłbyś d*pę z domu jeden z drugim  gdyby nie Gryń czy Kołodziejczak  czegoś nie zorganizowali? Dalej siedziałby jeden z drugim i pier**lili jak mu źle ale pójść coś  zrobić  nie ma komu. Akurat Gryń dobrze mówi bo tacy jak ja 40 czy 100ha w  przyszłości nie mają szans i wrócą pgry  tylko czy prywatne czy państwowe? 

Masz niską samoocenę jak piszesz że nie masz szans . To się leczy takie choroby ,możesz napisać @ do nowego dyrektora ARiMR on ma układy w Tworkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    675
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Dla frajera który obraża innych a drobił się na wałkach?

Oczywiście masz na to dowody i możesz nam je tu przedstawić?

1 godzinę temu, Łukaszek napisał:

A ruszyłbyś d*pę z domu jeden z drugim  gdyby nie Gryń czy Kołodziejczak  czegoś nie zorganizowali?

 

5nyl3i.png

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

U Jasiny ceny brak na zboże ludzi też nie widać poza tirami z Laude 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
8 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Już teraz piz*a z cenami. Dziś znajomy chciał wywieść i dobrze że zadzwonił przed zaladunkiem bo skup wstrzymali w okolicy , czyżby dalsze spadki cen🤔

U nas w poniedziałek za kons było 830 ,a potem co dzień -10 i do piątku zasypane po dach i zamykamy do odwołania. Towaru jechało jak w żniwa.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
9 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Jaki szacunek? Dla frajera który obraża innych a drobił się na wałkach? Dno

Szanować to ja mogę matkę a nie ,,debila ktory pluje w twarz małym i mówi że deszcz pada”

jesteś tępy jak but

gdy nic się nie zmieni ten gryn przetrwa a ty będziesz u niego parobkiem o tu to idzie

rozumiesz sam nie masz szans albo coś się zmieni albo mniejsi i więksi popłyną

oczywiście mniejszy przetrwa tylko po co, żeby dokładać  z innej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1832

U nas mali najlepsze gospodarstwa zadbane lepiej ten co ma 20 ha 25 krów niż ten co ma 100 krów wiev nie mów że mali popłyną ale to nie roślinna tylko krowy każdy może hodować bez pracy nie ma kołaczy w nie roślinna i 7 miesięcy leżeć bębenem do góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1001    5

zna ktoś może ceny Teratyn,  Odletajka w lubelskim ? ciężko się dodzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Co za kłutnia , jak ugra duży , to  i małemu coś skapnie , nie ważne kto negocjuje , ważne coś zmienić , Marks 50 , skoro jesteś taki mądry , zacznij rządzić strajkami, jestem za , masz moje poparcie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

To nie chodzi o kłótnie tylko o to że Gryn będzie grał za dużymi a przy okazji wy***ać małego żeby go przejąć lub jemu podobni , gość chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. 

Dlatego delegacja powinna być złożona z reprezentantów rolników którzy mają różne gospodarstwa a nie tylko żeby duży decydował za małych ale jak do strajku to wszyscy mają jechać bo takie jest oczekiwanie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
10 minut temu, miwigos napisał:

Co za kłutnia , jak ugra duży , to  i małemu coś skapnie , nie ważne kto negocjuje , ważne coś zmienić , Marks 50 , skoro jesteś taki mądry , zacznij rządzić strajkami, jestem za , masz moje poparcie

Jezeli na pierwszy miejscu listy jest temat ukrainskiego zboza to w tym momencie ten strajk traci sens, proponuje doczytac co ugrali Niemcy strajkiem z 8.01 ta popłynie rzeka pieniedzy dla,, mniejszych'' gospodarstw aż do 2030 r na tzw ,,modernizacje gospodarstw '' i to sektor produkcji zwierzecej ktory konsumuje na miejscu nadmiar zboza, ciekawe co jeszcze osiagneli i dostana to nieoficjalna droga, przypominam temat ukrainskiego był na ostatnim miejscu ich listy postulatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

Na ostatnim ale najważniejszy jak widać. My nie jesteśmy na miejscu Niemiec tylko graniczymy z urkami i wszystko idzie do nas

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
11 minut temu, ws71 napisał:

Jezeli na pierwszy miejscu listy jest temat ukrainskiego zboza to w tym momencie ten strajk traci sens, proponuje doczytac co ugrali Niemcy strajkiem z 8.01 ta popłynie rzeka pieniedzy dla,, mniejszych'' gospodarstw aż do 2030 r na tzw ,,modernizacje gospodarstw '' i to sektor produkcji zwierzecej ktory konsumuje na miejscu nadmiar zboza, ciekawe co jeszcze osiagneli i dostana to nieoficjalna droga, przypominam temat ukrainskiego był na ostatnim miejscu ich listy postulatów

co to gadasz

my to nie Niemcy, do Niemiec transport nieopłacalny, poza tym oni gówna nie biorą

a jakie małe gospodarstwa mają  to widać po ciągnikach protestujących

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200
Napisano (edytowany)

przy tych cenach i polityce unii to dużemu nie ma czego zazdrościć , wręcz przeciwnie nalezałoby zapłakac nad jego losem

ograniczenia  w dopłatach , a to że o drożej sprzedaje to bajka

mały jedzie na skup i od tej pory sprzedażą zajmuje się skup który ma takie układy o których sie temu dużemu bambrowi  nawet nie śni

mały musi za to zapłacić to fakt ale ma głowę spokojną i z tego co widzę i słyszę to bambry na skupy nie wożą bo mają możliwości u siebie ładować a handel idzie przez skup , bo jak sprzeda na siebie to albo pieniędzy nie ma albo ziarno z powrotem albo taniej  [ tu już tacy maklerzy byli co się sami zajęli handlem wysłali tira do portu a za pszenice konsumpcyjną  im mniej wyszło jak za plewy ] 

co wy myślicie że ten co ma 1000 hektarów to sprzedaje drożej bo ma dużo na raz ??????? jak by się dało to by na worki sprzedawał z obawy że mu nie zapłacą

Edytowano przez Stach123
d
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
10 minut temu, pawelek98 napisał:

co to gadasz

my to nie Niemcy, do Niemiec transport nieopłacalny, poza tym oni gówna nie biorą

a jakie małe gospodarstwa mają  to widać po ciągnikach protestujących

 

Na Bawarii są gospodarstwa nawet 15 ha i zatrudniają Polaków 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

dopoki nie bedzie strajku z prawdziwego zdarzenia jak we Francji czy Brukseli to nic nie ugracie. a nie ze pojezdzicie dwie godziny i do domu albo znowu dadza doplaty do zboza czy suszy i bedziecie zadowolenie a w tv ani slowa o was. Pełny paraliz granicy i Warszawy trzeba zrobic na kilka dni to wtedy zmieknal a nie sobie jezdzic bez celu dwie godziny. Chyba widzicie ze zeby cos zaczeli dzialac to trzeba pełny bunt przeprowadzic a nie jakies popierdułki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj