Polecane posty

PanPawel    306
14 godzin temu, farmer1111 napisał:

Żółkiewka agropest 700br 

Szybko opuszcza. Im więcej przyczep przyjezdza tym cena w dół.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Wiedzą że i tak trzeba sprzedać i od nich kupić nawóz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Po obniżkach cen  przestali wieść   

Za takie pieniądze niech sobie sami produkują  , to jest jawne złodziejstwo    !

to kto tym złodziejem wg ciebie jest?

ci co skupują za darmo towaru przerzucać nie będą energia, zusy, i na dobre auto musi starczyć

a giełdy rządzą się swoimi prawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Ceny zboz na 01.02.2024 Pszenica paszowa 660zl netto/t Pszenica kons. b.12,5% 720zl netto/t Pszenica kons. b.14% 800zl netto/t Pszenzyto 600zl netto/t Zyto paszowe 520 zl netto/t Owies/mieszanka 660zl netto/t *Ceny obowiazuja od 01.02.2024 do odwolania. GR PARCEWO Dzial handlu i skupu zboz Parcewo 138, 17-100 Bielsk Podlaski

  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Parcewo zawsze miało najsłabsza cenę i nie płaci w terminie dla vat owoców. Nawet po paru miesiącach przelewy. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Jak dobrze pójdzie to 200 eurasow jutro 

Pszenica zaraz 600 a chłopy wywożą jak szaleni 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92
Tigon napisał:

Jak dobrze pójdzie to 200 eurasow jutro 

Pszenica zaraz 600 a chłopy wywożą jak szaleni 🤣

jakie 200 eurasow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Na matife

2 godziny temu, galan99 napisał:

Za dużo jest pszenicy uprawiane i każdy ma plon po 8 ton swoje robi .

Wiozą jak w żniwa zaraz będzie 650 zł .

 

Za dużo to jest qq, rok 2019 produkcja 4 mln t a w 2023 już 8 mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Wielkopolska AWZ 770 netto paszówka (nim 20 gluten) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Trzeba brać przykład z nauczycieli. Dostali chyba najwyższe podwyżki w ostatnich 30-stu latach i ani słowa dobrego nie powiedzieli. Nic. Wprost przeciwnie rozpowiadają wszędzie gdzie się da, że zostali oszukani, niedocenieni i już walczą o więcej a my? Był jakiś jeden protest i siedzimy dalej nic nie robiąc. Za taką bezczynność rolników to i 600zł za dużo za tonę pszenicy.

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15
Napisano (edytowany)

DST jakość 760 netto, pasza 700 netto.  Płaczecie że ceny słabe, a używane traktory jeden drugiemu podbijacie, sprzedawałem jakiś czas temu ciągnik - dolny ślask, dzwonili do mnie jacyś z rolnicy Podlasia i sie wzajemnie podbijali..

Edytowano przez tripad
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
38 minut temu, oregano napisał:

Trzeba brać przykład z nauczycieli. Dostali chyba najwyższe podwyżki w ostatnich 30-stu latach i ani słowa dobrego nie powiedzieli. Nic. Wprost przeciwnie rozpowiadają wszędzie gdzie się da, że zostali oszukani, niedocenieni i już walczą o więcej a my? Był jakiś jeden protest i siedzimy dalej nic nie robiąc. Za taką bezczynność rolników to i 600zł za dużo za tonę pszenicy.

9 lutego ma być następny protest , u nas od godz, 10 do godz 15 jest planowany 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    213

Sprzedane dziś 630 netto pasza (żeby nie było że nie na temat).

Mój tato realizował obowiązkowe dostawy bo władza tak kazała. Ja realizuje "obowiązkowe dostawy" na własne życzenie. Tatowi kazali wycinać chaszcze na nieużytkach i wprowadzać grunt do uprawy. Mi każą zakładać ugory.

Jak mawiał klasyk "Jak żyć, panie premierze? Jak żyć?". PiS okradł nas na nawozach ale trochę oddał, do pszenicy też dopłacił i wyszła mi 1280. Teraz sprzedaje po 675 brutto, czy obecny premier mi dopłaci? Chyba nie. Wszyscy co psioczyli na PiS, chyba zauważą różnicę, oprócz tych co mają po 200 ha (sprzedać 150). Nasz nowy wiceminister choć nie mój, bo nie głosowałem na niego chyba się zorientował że jego pomysły przed wyborcze nie trafiają do wierchuszki i posłużył tylko do zebrania paru tysięcy głosów. Chyba niektórzy zatęsknią za starą władzą. Uprzedzam że nie należę do żadnej partii, a jedynie obserwuję to co się dzieje. Liczę że cenzura nie wyrzuci tego posta bo od dawna tu wszyscy przedstawiają swoje przemyślenia niekoniecznie związane z tematem.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
Napisano (edytowany)

Panowie pytanko mam. Na groch i łubin jest stawka VAT dla vatowców 5% czy też obowiązuje 0?

Co do cen, to wczoraj szwagier sprzedawał pszenżyto po 650zl netto do kuzyna na paszę dla świń.

Edytowano przez Dawid727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    270

Na łubin jest VAT, bo wczoraj kupowałem. Nie pytałem jaka stawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    213
6 minut temu, Dawid727 napisał:

Panowie pytanko mam. Na groch i łubin jest stawka VAT dla vatowców 5% czy też obowiązuje 0?

Co do cen, to wczoraj szwagier sprzedawał pszenżyto po 650  kuzyna na paszę dla świń.

 

A ile za 1kg kuzyna na pasze😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
Mądrala napisał:

Sprzedane dziś 630 netto pasza (żeby nie było że nie na temat).

Mój tato realizował obowiązkowe dostawy bo władza tak kazała. Ja realizuje "obowiązkowe dostawy" na własne życzenie. Tatowi kazali wycinać chaszcze na nieużytkach i wprowadzać grunt do uprawy. Mi każą zakładać ugory.

Jak mawiał klasyk "Jak żyć, panie premierze? Jak żyć?". PiS okradł nas na nawozach ale trochę oddał, do pszenicy też dopłacił i wyszła mi 1280. Teraz sprzedaje po 675 brutto, czy obecny premier mi dopłaci? Chyba nie. Wszyscy co psioczyli na PiS, chyba zauważą różnicę, oprócz tych co mają po 200 ha (sprzedać 150). Nasz nowy wiceminister choć nie mój, bo nie głosowałem na niego chyba się zorientował że jego pomysły przed wyborcze nie trafiają do wierchuszki i posłużył tylko do zebrania paru tysięcy głosów. Chyba niektórzy zatęsknią za starą władzą. Uprzedzam że nie należę do żadnej partii, a jedynie obserwuję to co się dzieje. Liczę że cenzura nie wyrzuci tego posta bo od dawna tu wszyscy przedstawiają swoje przemyślenia niekoniecznie związane z tematem.

pisałem jeszcze przed wyborami, że jeszcze wszyscy zatęsknimy za Pisem. Już niektórzy bardzo tęsknią.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1309

Chciałem przypomnieć że to zły Putin wywołał kryzys żywnościowy  i chciał zagłodzić świat,

i drugie że jak sie pandemija zaczynała to każdy zdjecia widział ze na chodnikach we Włoszech co było...

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Cena pszenicy paszowej rozpędza się wczoraj 680, dzisiaj 650 netto, żyto paszowe 510, pszenżyto 600 wszystko netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

I tak więcej niż w żniwa na Podkarpaciu to jeszcze źle nie macie.

Edytowano przez Tigon
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    213

Był taki forumowicz a może jjest tylko zmienił Nick który kupował po pinset i żeby nie było w żniwa te slawetne pinset

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunda92    32

Wipasz LBi. Pszenżyto 600, jęczmień 650. netto.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Napisano (edytowany)

Lokalny skup , konkurencyjne skupy mają takie same ceny lub maja max  +20 zł/t...

Świętokrzyskie, TPI

Ceny brutto, z VAT 7% dla RR

 

aza.jpg

Edytowano przez Marl
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj