Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KarolaKarotka    547
Napisano (edytowany)

W temacie polityki, poprzedni rząd i ministerstwo rolnictwa wymarzone dla nas nie było

Obecnie jednak poza krytyka poprzedników wiele się nie dzieje.

Między wierszami można wyczytać, że za poprzednich rozwinął się nielegalny, niekontrolowany import płodów rolnych z upa_dliny, natomiast obecni pracują usilnie by ten proceder kontrolować i zalegalizować, finalnie dla nas będzie jeszcze gorzej bo próba sprzeciwu będzie oznaczać konflikt z prawem, a wiadomo jakie teraz mamy w Polsce prawo, takie jak je kaczor_donald rozumie

W temacie cen pszenicy, na młynach stabilnie 900 netto przy kontrakcie, jest narracja obniżki bo giełdy systematycznie nisko

Edytowano przez KarolaKarotka
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Przed wojna ceny były na poziomie 180 euro także jest jeszcze spore pole do obniżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Przed wojną inflacja nie pędziła jak szalona, dno giełda juz osiągnęła. W USA wybory, więc muszą się trochę ogarnąć i dac swoim farmerom zarobić

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurt    4

760brt pasza i 856brt kons Kowalczyk w Częstoborowicach saletra 1800brt wschodnia trzeba chyba poczynić jakieś kroki. Żółkiewka 730-750brt

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    198

im się więcej ton poprzednikom dopisze na ich barki  to  obecnym  będzie lżej 

obecni dużo więcej nie zrobią niż poprzednicy , pokłapią jadaczkami jeszcze kilka tygodni a problem się sam rozwiąże , bo nikt na świecie przy tych cenach nie będzie żyłował plonów . Wystarczy gorsze nawożenie i ochrona + ewentualnie gorsza pogoda i plony 20 % niższe wcale nikogo dziwić nie będą i cena sama wzrośnie nawet kontygentów i ceł nie trzeba  . Jak było 1200  za tonę to wyścigi opryskiwaczy i rozsiewaczy były uzasadnione , przy cenie 600 za tonę  ziarna nikt aplikacji sprawdzał nie będzie czy może już jechać z nawozem w lutym  bo zapasy i dopłaty się skończyły , nawóz trochę potaniał ale 2000 zł bez dopłat jest więcej niż 4500 za tonę z dopłatami  . Teraz konsumpcja jest droższa bo jej mało , ale nie wykluczone że będzie 20 zł na tonie różnicy i przy kalkulacji trzeba zakładać nie konsumpcyja cene  tylko jak leci , a to jest kilka a nawet kilkanaście stówek na hektarze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
7 minut temu, Stach123 napisał:

im się więcej ton poprzednikom dopisze na ich barki  to  obecnym  będzie lżej 

obecni dużo więcej nie zrobią niż poprzednicy , pokłapią jadaczkami jeszcze kilka tygodni a problem się sam rozwiąże , bo nikt na świecie przy tych cenach nie będzie żyłował plonów . Wystarczy gorsze nawożenie i ochrona + ewentualnie gorsza pogoda i plony 20 % niższe wcale nikogo dziwić nie będą i cena sama wzrośnie nawet kontygentów i ceł nie trzeba  . Jak było 1200  za tonę to wyścigi opryskiwaczy i rozsiewaczy były uzasadnione , przy cenie 600 za tonę  ziarna nikt aplikacji sprawdzał nie będzie czy może już jechać z nawozem w lutym  bo zapasy i dopłaty się skończyły , nawóz trochę potaniał ale 2000 zł bez dopłat jest więcej niż 4500 za tonę z dopłatami  . Teraz konsumpcja jest droższa bo jej mało , ale nie wykluczone że będzie 20 zł na tonie różnicy i przy kalkulacji trzeba zakładać nie konsumpcyja cene  tylko jak leci , a to jest kilka a nawet kilkanaście stówek na hektarze 

Tylko ze prawie cały świat poza Europą ma uprawy oparte na uprawie ekstensywnej , gdzie rzucają nawozów tyle ile jest konieczne i nikt na siłę  nie dąży do super plonów , więc oni za bardzo nawożenia ograniczać nie będą bo stosują i tak normalne dawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

Właśnie te ekstensywne  uprawy przy wysokich cenach robią zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

STW sokołów podlaski , 75 netto pasza , jelonki ostrów maz 840-910 netto młyn kwestia parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
21 godzin temu, Łukaszek napisał:

No z tego co mi wiadomo to niektórzy po pół roku i dłużej  na pieniądze z 30 dniowej faktury czekają. Ze dwa albo trzy lata temu mało kto mu woził to coś tam płacił w terminie a tak w poprzednich latach wiecznie były obsówy.

To nie handlować z takim typem gonić przedstawiciela i już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek102    14
16 godzin temu, Damianek20 napisał:

Najlepiej zrobić bojkot i nie kupować od niego nawozów i chemii 

Ty to masz najebane w tej swojej posranej główce hipokryto! Widzieliśmy jak od Fabrowskiego załadowany węglem wyjeżdżałeś zetorkiem i to na ciebie pewnie, któryś trąbił, bo zamiast ruszyć dupsko na strajk, to co w d*pę zmarzłeś, nie było innego dnia, żeby akurat po węgiel pojechać? Wiarygodny jesteś jak dziwka na spowiedzi. Skoro ceny tak dobrze znasz to pewnie tam kupujesz, tylko pewnie Ci wezwanie do zapłaty za niezapłacone środki albo nawozy wysłał i teraz po nim próbujesz jechać...

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, zenek102 napisał:

Ty to masz najebane w tej swojej posranej główce hipokryto! Widzieliśmy jak od Fabrowskiego załadowany węglem wyjeżdżałeś zetorkiem i to na ciebie pewnie, któryś trąbił, bo zamiast ruszyć dupsko na strajk, to co w d*pę zmarzłeś, nie było innego dnia, żeby akurat po węgiel pojechać? Wiarygodny jesteś jak dziwka na spowiedzi. Skoro ceny tak dobrze znasz to pewnie tam kupujesz, tylko pewnie Ci wezwanie do zapłaty za niezapłacone środki albo nawozy wysłał i teraz po nim próbujesz jechać...

Po pierwsze nie handluje z nim wziąłem od niego brakujący nawóz i to w takiej ilości że zdechł by z głodu jak by miał ze mną handlować zboża tym bardziej nigdy do niego nie woziłem po drugie trąbili bo Fabrowski stał w antresoli do szosy z uśmiechem i robił zdjecia z kimś tam jeszcze i przyglądał się jak bambry robią rundkę nowymi sprzętami pod jego firma więc pretensje nie do mnie. Ja swoje zdanie wyraziłem gdzie na protest mogę jechać a nie w kółko się kręcić i wk***iac nic niewinnych ludzi utrudniając im życie. 

 

Proszę również moderatora żeby nie usuwał postu

zenka102

Ja nie czuje się w żaden sposób urażony a gość upuścił wodze emocji i fantazji. 

Zenek 102 nie będę brał udziału w tego typu strajkach bo od początku sprzeciwiałem się polityce PiS wzglem otwierania granic i pomocy urkom informowałem na tym forum wszystkich czym to się zakończy więc teraz pretensje miej do tych co chcieli pomagać urce i nie protestowali na samym początku gdzie można było jeszcze to zatrzymać. Teraz lament i płacz oraz utrudnienianie życia innym sprawia że miastowe nie widzą problemu w tym że jadą towary z urki tylko są źli na rolników że jeżdżą ciągnikami wartości ich mieszkań albo i więcej nie dają im pracować bo utrudniają dojazd i ciągle rolnikom jest źle, tak postrzega nas miasto. Przestańcie walczyć z miastem a zacznijcie z tymi co są winni wtedy będę razem z Tobą na proteście . 

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Skończyłem dzisiaj wywozić pszenicę. Wywiozłem wszystko co zostało po 760 brutto (paszowa) bo tyle udało się wyrwać kilka dni temu. Dzisiaj skupują już po 740 brutto, od poniedziałku spadek na 720. Powiat TOP, ruch na skupie duży.

Magazyny puste, głowa w końcu odpocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4064
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Po pierwsze nie handluje z nim wziąłem od niego brakujący nawóz i to w takiej ilości że zdechł by z głodu jak by miał ze mną handlować zboża tym bardziej nigdy do niego nie woziłem po drugie trąbili bo Fabrowski stał w antresoli do szosy z uśmiechem i robił zdjecia z kimś tam jeszcze i przyglądał się jak bambry robią rundkę nowymi sprzętami pod jego firma więc pretensje nie do mnie. Ja swoje zdanie wyraziłem gdzie na protest mogę jechać a nie w kółko się kręcić i wk***iac nic niewinnych ludzi utrudniając im życie. 

 

Proszę również moderatora żeby nie usuwał postu

zenka102

Ja nie czuje się w żaden sposób urażony a gość upuścił wodze emocji i fantazji. 

Zenek 102 nie będę brał udziału w tego typu strajkach bo od początku sprzeciwiałem się polityce PiS wzglem otwierania granic i pomocy urkom informowałem na tym forum wszystkich czym to się zakończy więc teraz pretensje miej do tych co chcieli pomagać urce i nie protestowali na samym początku gdzie można było jeszcze to zatrzymać. Teraz lament i płacz oraz utrudnienianie życia innym sprawia że miastowe nie widzą problemu w tym że jadą towary z urki tylko są źli na rolników że jeżdżą ciągnikami wartości ich mieszkań albo i więcej nie dają im pracować bo utrudniają dojazd i ciągle rolnikom jest źle, tak postrzega nas miasto. Przestańcie walczyć z miastem a zacznijcie z tymi co są winni wtedy będę razem z Tobą na proteście . 

Tak samo by było gdyby w Polsce wybuchła wojna i trzeba by pójść do partyzantki  , albo idziemy wszyscy i bijemy się z wrogiem  bo honor nam nie pozwala zostać w domu i rżnąć głupa , albo jesteśmy ludźmi na których nigdy nie można liczyć   !   idą coraz gorsze czasy  dla polskiego rolnictwa , musimy być zgrani i nie czekać aż ktoś będzie dzwonił i prosił żebyś przyjechał  na protest    ! organizatorzy muszą wiedzieć, że bez dzwonienia przyjedziesz  i jeszcze innych  weźmiesz ze sobą   !   Zawsze przed protestem tak sobie myślę , że mamy  " okupację   "     i na  kogo z moich sąsiadów  czy mieszkańców mojej wioski mogę liczyć      !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120
23 minuty temu, ENDRIUROL napisał:

poszla pszenica konsumpcja z potraceniem

mlyn Dobre 860netto

kolego to cena dnia czy umowe miałes wczesniej podpisana? jakie parametry pszenicy na taka cene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
4 minuty temu, Wicherek napisał:

Tak samo by było gdyby w Polsce wybuchła wojna i trzeba by pójść do partyzantki  , albo idziemy wszyscy i bijemy się z wrogiem  bo honor nam nie pozwala zostać w domu i rżnąć głupa , albo jesteśmy ludźmi na których nigdy nie można liczyć   !   idą coraz gorsze czasy  dla polskiego rolnictwa , musimy być zgrani i nie czekać aż ktoś będzie dzwonił i prosił żebyś przyjechał  na protest    ! organizatorzy muszą wiedzieć, że bez dzwonienia przyjedziesz  i jeszcze innych  weźmiesz ze sobą   !   Zawsze przed protestem tak sobie myślę , że mamy  " okupację   "     i na  kogo z moich sąsiadów  czy mieszkańców mojej wioski mogę liczyć      !

Wicherek pragnę przypomnieć że ci organizatorzy którzy wcześniej organizowali protesty brali towary od urki a później płakali przed kamerami jak zostali z towarem , czyż nie twój idol w tv i wszędzie ciągle powtarza że chce konkurować z urkami ? 

Do póki nie ogarnięcie normalnych organizatorów i postulatów nic z tego nie będzie, ktoś wyżej zarzucił mi że nie pojechałem na protest a czego nie widział jak w tym czasie kilku Bambrów od niego targalo przyczepy ze zbożem pięknymi ciągnikami ? 

Nie szukajcie winy teraz że jest mała frekwencja bo cofnij się wstecz i przypomnij ilu tu Bambrów na tym forum nie robiła sobie nic z alarmu jaki robiłem że trzeba coś robić bo będzie za późno . Dziecko zostało wysłane z kompiela a wy dziś chcecie jedynie co robić to jeździć po szosie ? Wybacz ale nikt nie będzie brał was na poważnie nawet w tv nie poświęcono protestom zbytniej uwagi. Szkodnikami są politycy którzy wykańczają rolnictwo i to tam trzeba jechać i upominać się o swoje. 

A to że idą ciężkie czasy to się z tobą zgodzę ale nie uważasz że bardzo sumiennie na to pracowaliśmy swoją zachłannością i naiwnością ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, KarolaKarotka napisał:

W temacie polityki, poprzedni rząd i ministerstwo rolnictwa wymarzone dla nas nie było

Obecnie jednak poza krytyka poprzedników wiele się nie dzieje.

Między wierszami można wyczytać, że za poprzednich rozwinął się nielegalny, niekontrolowany import płodów rolnych z upa_dliny, natomiast obecni pracują usilnie by ten proceder kontrolować i zalegalizować, finalnie dla nas będzie jeszcze gorzej bo próba sprzeciwu będzie oznaczać konflikt z prawem, a wiadomo jakie teraz mamy w Polsce prawo, takie jak je kaczor_donald rozumie

W temacie cen pszenicy, na młynach stabilnie 900 netto przy kontrakcie, jest narracja obniżki bo giełdy systematycznie nisko

Troszke mniej 880 ,więcej młyn nie da

70 % pszenicy sprzedane

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    165

Miwigos, to sporo, czyli pierwsza sprzedaż była najlepsza, bo pamiętam, że 1000 netto złapałeś (jeśli dobrze kojarzę). Rzepak sprzedałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
1 godzinę temu, Mario81 napisał:

kolego to cena dnia czy umowe miałes wczesniej podpisana? jakie parametry pszenicy na taka cene?

byla cena dnia podstawa 880 nie mialem gestosci czyli -20zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
58 minut temu, miwigos napisał:

Troszke mniej 880 ,więcej młyn nie da

70 % pszenicy sprzedane

A to twój młyn to wyrocznia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4064
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Wicherek pragnę przypomnieć że ci organizatorzy którzy wcześniej organizowali protesty brali towary od urki a później płakali przed kamerami jak zostali z towarem , czyż nie twój idol w tv i wszędzie ciągle powtarza że chce konkurować z urkami ? 

Do póki nie ogarnięcie normalnych organizatorów i postulatów nic z tego nie będzie, ktoś wyżej zarzucił mi że nie pojechałem na protest a czego nie widział jak w tym czasie kilku Bambrów od niego targalo przyczepy ze zbożem pięknymi ciągnikami ? 

Nie szukajcie winy teraz że jest mała frekwencja bo cofnij się wstecz i przypomnij ilu tu Bambrów na tym forum nie robiła sobie nic z alarmu jaki robiłem że trzeba coś robić bo będzie za późno . Dziecko zostało wysłane z kompiela a wy dziś chcecie jedynie co robić to jeździć po szosie ? Wybacz ale nikt nie będzie brał was na poważnie nawet w tv nie poświęcono protestom zbytniej uwagi. Szkodnikami są politycy którzy wykańczają rolnictwo i to tam trzeba jechać i upominać się o swoje. 

A to że idą ciężkie czasy to się z tobą zgodzę ale nie uważasz że bardzo sumiennie na to pracowaliśmy swoją zachłannością i naiwnością ? 

Wszystko dobrze piszesz , ale co chodzi o Gryna to widzę że jesteś w błędzie  , bajkę o tym ,że on kupował ukraińską pszenicę  wymyślił  pis-owski magazynier ZZZ  oddziału   Skierbieszów  , chcieli go wrobić żeby osłabić protesty rolników  , to było kłamstwo i plan się nie udał   !  piszesz, że  wcześniej organizowali protesty , pragnę Cię poinformować że ostatni protest w Zamościu  ( 24,01,24 )  organizowali i przewodzili Wiesław Gryn i Marcin Sobczuk  a nie żadna Solidarność a tym bardziej izby   ,  w Zamościu było 300 ciągników  i tylko jeden człowiek spacerował chodnikiem z flagą Solidarności    !   Dodam jeszcze, że oni obaj  przez trzy godziny stali na deszczu ,przy silnym wietrze kierując całym protestem , żal było na nich patrzeć tak fatalnie wyglądali i szlak mnie teraz trafia jak jakiś głąb chce im  robić zarzuty   !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj