Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3589

Jaki morał - idż na etat i gospodarke zostaw innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    168

Miwigos, tym razem nie zgodzę się z Tobą. Wiem, masz dobrze rozwinięte gospodarstwo, dobrą ziemię w świetnej kulturze. Ale koledzy mają rację, dochód jest zbyt mały w stosunku do tych ceregieli z ARiMR, z pogodą, giełdą itd. Wiadomo, że człowiek na najniższej krajowej cudów nie zdziała, ale sporo ludzi w mojej rodzinie żyje na poziomie krajów zachodnich, pracując w budżetówce. Rozumiem frustrację kolegów, bo poświęcili najlepsze lata życia na budowanie gospodarki, a teraz widzą, że koledzy w innych branżach poustawiali się dużo lepiej. Mnie też to boli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2175
17 minut temu, miwigos napisał:

Jaki morał - idż na etat i gospodarke zostaw innym

Policz sobie na czysto ile musisz mieć ha, bez wielkich inwestycji ile musisz mieć na czysto co miesiąc z produkcji zbóż żeby wyciągnąć tyle co sprzątaczka? Ty musisz kupić ciągnik za 700000 plus cały park maszynowy a ona mopa za 100……

Ty masz chorobowego 10zl/dzien ona 80% wynagrodzenia 

Wielki bambry piszą o etacie, powoli ci co mają po 50ha idą na etat żeby godnie żyć a nie tyrać za miskę ryżu 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    102

noo panie nie obrażaj krusu teraz jest 20 PLN za dniówkę 😆 ale jak by dali normalną stawkę to zaraz wszyscy rolnicy by chorowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3589

Moja praca mnie satysfakcjonuje i nie pracuje cały rok, jak nie będzie gorzej to nie będe narzekać , byle padało i były plony, tak nisko nie upadłem żeby sprzatać po ludziach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałgan    6
7 godzin temu, galan99 napisał:

Kowalczyka .

Bardzo dobry człowiek . Com wam nie pasuje nie wiem .

Po wiele pszenica na giełdzie, ostatnio nie informujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert13    6

ceny.jpg

Takie ceny mają w Elewatorze Jabłowo, powiat starogardzki. Postaram się co jakiś czas wstawić bo mi sms-y przysyłają z cenami.

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2175
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Moja praca mnie satysfakcjonuje i nie pracuje cały rok, jak nie będzie gorzej to nie będe narzekać , byle padało i były plony, tak nisko nie upadłem żeby sprzatać po ludziach

No widzisz…. Ja takich ludzi jak Ty mówiąc delikatnie nie lubię. Biedny jesteś nie w portfelu, ale w swoim postrzeganiu świata i ilorazie inteligencji. Każdy zawód jest potrzebny, ja każdego człowieka który pracuje szanuję…. Pomyśl sobie gdybyś urodził się w biedniejszej rodzienie z mniejszą ilością ha Twoją czy żony czy też taki do przodu byłbyś? Gospodarstwa na wysokim poziomie nie buduje jedno pokolenie, często jest to kilka pokoleń. 

  • Like 13
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1198
8 godzin temu, olkosio napisał:

(...) chociażby sama minimalna płaca robi się już jakaś chora. do jakieś głupiej roboty zaraz każdy chciałby 25zł za godz. a pogoda też nie rozpieszcza.

sprzedane pszenżyto po 650 netto. WPZ

Faktycznie chora ta minimalna, bierzesz dniówkę, idziesz do spżywczaka i wychodzisz z niepełną torbą żarcia, a gdzie reszta kosztów utrzymania.

To nie płace są chore, to ceny są chore.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    135
22 godziny temu, Unexpected napisał:

Podobne mam spostrzeżenia, znajomi w usługach, IT itd roboty mało, wczasy wycieczki, nocami nikt nie pracuje, nie chodzi zmartwiony, deszczu nie wygląda. Dochodzę do wniosku że rolnictwo to jakaś utiopia i jest dla masochistów.

Do takich wniosków już dawno temu doszła pewna grupa na wschód od naszych granic których mentorem był dosyć słaby pisarz Gorki, trzeba budować przemysł ;) haha, rolnictwo nie przynosi dochodu więc żywność możemy sprowadzać z kąd ? np. USA , a chłopa wymordować głodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGROTOM    50
9 godzin temu, miwigos napisał:

Moja praca mnie satysfakcjonuje i nie pracuje cały rok, jak nie będzie gorzej to nie będe narzekać , byle padało i były plony, tak nisko nie upadłem żeby sprzatać po ludziach

Żadna uczciwa praca nie hańbi 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1875
11 godzin temu, miwigos napisał:

Moja praca mnie satysfakcjonuje i nie pracuje cały rok, jak nie będzie gorzej to nie będe narzekać , byle padało i były plony, tak nisko nie upadłem żeby sprzatać po ludziach

Post w miarę sensowny i dająca  obraz kto zajmuje się rolnictwem 60 % to pasjonaci z krwi i kości,jednak ostatnia część wypowiedzi dyskwalifikuje Ciebie jako człowieka, kim jesteś aby do cholery oceniać innych według wykonywanych przez nich zawodów?????

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    994

 No i się oberwało czasami trzeba się zastanowić co się pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żadna praca nie hańbi, chyba że handlarz 🤣

w necie sponsorowane artykuły o oszukanych rekordowych zapasach w Polsce, że fabryki muszą importować zboże i cyk musimy wpuścić ukraińskie zboże bo swojego nie mamy.

a o listach importerów już dawno zapomniano, już z 10 firm widziałem wymienionych na tym forum gdzie chłopy tak krzyczeli że nie będą sprzedawać.

  • Like 1
  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7757
Napisano (edytowany)

Co jest nie tak w Polsce .

 Mamy w tej chwili najdroższe na rynku zboże. Za chwilę Niemcy będą nam przywozić pszenicę. To jest absurd sytuacyjny, a mamy protestujących rolników w sejmie, którzy mówią, że głodują. Dlaczego tak się dzieje? Bo polscy rolnicy nie sprzedają zboża, którego niby mają tak dużo. A dlaczego nie sprzedają? Bo ciągle ktoś im mówi, że dostaną jeszcze więcej. Cena w Polsce jest wynikiem tego, co dzieje się na świecie. My naprawdę nie mieszkamy na samotnej wyspie – wyjaśniał Przemysław Błażejewski w radio Wnet.

Polskie młyny i paszarnie kupują pszenicę od Niemiec, Słowacji i Czech, bo ministerstwo rolnictwa nie wie ile w kraju jest zboża”. Tak mówił na antenie radia Wnet Przemysław Błażejewski z BST Brokers. Odniósł się też do kwestii dopłat do zbóż. Szczegóły poniżej.

To ile tego zboża jest w Polsce ?.

Kwestia wielkości nadwyżek zbóż, które zostały w magazynach przed żniwami budzą wiele kontrowersji.

Zdania są podzielone i pisaliśmy na ten temat wiele artykułów na agrofoto.pl. Według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej na koniec bieżącego sezonu, czyli na koniec czerwca 2024 roku, krajowe zapasy zbóż wyniosą 8,5 mln ton.

Z kolei Mirosław Marciniak z InfoGrain mówi, że są one znacznie niższe i ocenia je na ok. 3,35 mln t.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech są wyższe ceny na zboże, nie wiem na jakiej podstawie ktoś takie fanaberie pisze, chyba że mowa o finalnej cenie z dopłatą


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9351

Chodziło o to, aby zasiać wśród rolników panikę, że tyle zboża, że nie będzia jak sprzedać. A teraz okazuje się, że te papierowe ceny gdzieś znikły, jak z magazynów za Sawickiego. Firmy szukają zboża, tymczasem u rolników magazyny pozamiatane i czekają na żniwa. Ukraina tez nie ma. I co ? Rolnicy powiedzieli ststaystykom "sprawdzam" , w wyniku czego giełda powoli pnie się w górę. Pole nie jest z gumy, nie da się naciągnąć. A papier wszystko przyjmie

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1875
13 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

W Niemczech są wyższe ceny na zboże, nie wiem na jakiej podstawie ktoś takie fanaberie pisze, chyba że mowa o finalnej cenie z dopłatą

Tego na logikę nie ogarniesz , ciemna strona Unii, w naszym regionie często pojawiało zboże zza Odry tańsze ok 50 zł za tonę od naszego i to z transportem, przykład drugi niemiecka trzoda lądowała w naszych ubojniach w cenie niższej niż nasza ,a cena zakupu w Niemczech była o 30-40 gr wyższa niż u nas do tego dochodził transport , tutaj ktoś musi mieć coś refundowane bo inaczej takie akcje nie miałyby racji bytu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394
Napisano (edytowany)

Spokojnie, niedługo wprowadzą konieczność prowadzenia ewidencji magazynowej zboża i wszystko będą widzieć.

Gdybym był ministrem rolnictwa to bym tak zrobił, cyk pyk rozporządzenie, jakaś aplikacja i mam jasność ile chłop pszenicy kitra w magazynie i mało tego - nie sprzeda więcej jak miał zaewidencjonowane, a jak mu zejdzie z ewidencji to musi udokumentować papierem gdzie to upierdolił, żeby nie oszukiwał, bo chłopy to kombinatory. Skończyłyby się automatycznie  sprzedaże Vatowców  na ryczałtowców, etc. Myślicie,  że nie ma takich ludzi co mają takie  popierdolone pomysły  jak ten? 

@Desperado

@Desperado masz rację, tamci dawali ile wzlezie byle komu i byle jak, ale najwięcej swoim ludziom. Wiem bo sam brałem jak udawałem ich człowieka, byle jakiś papier i masz kasę na koncie, czy się należy czy nie

 

Edytowano przez ravoj
  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4406
3 minuty temu, ravoj napisał:

 

@Desperado masz rację, tamci dawali ile wzlezie byle komu i byle jak, ale najwięcej swoim ludziom. Wiem bo sam brałem jak udawałem ich człowieka, byle jakiś papier i masz kasę na koncie, czy się należy czy nie

 Gratuluję Tobie rozumu. 

Nie pier**l głupot bo ci niczego nie uszczelniają tylko tyle że obiecują pomoc czy coś w rodzaju, a efektów nie ma żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394
Napisano (edytowany)

Bo to idioci, przecież mówię, Tuski już się raz nie sprawdzili, powtarzam  że cały czas zmieniacie  idiotów na głupków, jakby innych nie było. Co poradzić he he macie to biadolcie

Edytowano przez ravoj
  • Like 2
  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1407

Dziś ma ruszać nabór na te słynne dopłaty, tak mówili w agropierdołach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Kevinekk
      Experience carefree connections with the top-rated site for casual dating adventures.
      Genuine Ladies
      Premier casual Dating
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj