jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

dysydent    3149
Napisano (edytowany)

przy obecnej - nadal prymitywnej - technologii akumulatorów elektryczne pojazdy dobre co najwyżej na lato lub w krajach o ciepłym klimacie. Nadal to jest zbyt prymitywna technologia aby poważnie ją traktować niewiele tylko lepsza od napędów z baterii nakręcanych sprężyn jak w starych zegarkach mechanicznych :D
Na polskie warunki nawet na miejskie użytkowanie koniecznym jest w zimie garażowanie tego w ciepłych pomieszczeniach może jakaś komunikacja zbiorowa jakimś cudem się ekonomicznie zepnie a i to tylko jeśli by była prywatna bo państwowe wszystko i zawsze będzie deficytowe ale to już z innych powodów czysto nietechnicznych a rasowych; urzędas jest niższą rasą człowieka i tylko dlatego nie dziaduje że do wszystkiego co spartaczy lub ukradnie cała reszta dopłaci oczywiście do czasu zanim system nie zbankrutuje a wtedy naprawdę się okazuje jakie formy mobilności są najefektywniejsze

nie wolno dopuścić aby obłęd elektryfikacyjny wyeliminował z prób na innych rodzajach nośników energii przecież o możliwym lepszym stopniu odtwarzalności energii co konieczność odejścia od kopalin nie podlega dyskusji bo ich zasoby wieczne nie są no ale bezalternatywne wciskanie tylko jednej technologii z góry skazuje na krach całą cywilizację gdy tych kopalin naprawdę zacznie brakować a elektryczność okaże się ślepą uliczką w wielu kluczowych zastosowaniach i nawet nie musi w większości i nie będzie niczego zamiast bo sztucznie zafałszowano rynek.

to są zbyt poważne kwestie aby pozostawić je w gestii gorszej części populacji jaką są urzędasy państwowe i pora przestać tolerować rozpasanie tego obłędu bo rzeczywiście proroctwa Orwella się spełnią i to na całej planecie.
Oczywiście nie negować i samej elektryczności by nie popaść w kontrskrajność i niech się tam sobie rozwija ale nie faworyzować sztucznie bo cała ta technologizacja może przegrać z prymitywizmem zacofania tylko dlatego że sterowanie jej rozwojem przejęły osobniki niższej kategorii bo wyłączone z reguł selekcji.
Już teraz widać rosnącą przewagę państw BRICS z których jedynie Chiny można zaliczyć do jako tako innowacyjno technologicznych ale właśnie ów Orwell bardziej tam już jest widoczny a mogą pokonać grupę G7 bo już to G7 jest klientem BRICSa i stan tylko się pogłębia.
Tak - przez głupie decyzje technologiczne przegrywa się politycznie i oby nie znaleźć się po tej głupszej stronie.

na 17tys zwolnień pracowników ledwie 300 - słownie - trzysta "sztuk" tylko z sektora publicznego
Pół roku po wyborach i to niby wygrali liberałowie? tacy to liberałowie jak PiS jest prawicą :P

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6434
8 godzin temu, Roman176 napisał:

ja też mam napisane ze traktor super tuningowany z bodstem prospekcie uwalnianie mocy kiedy potrzebujesz ... szczerze nic to nie daje w moc to się nie wlicza ... diler m to samo uświadomił nic to nie daje  

A jak Ci radziłem żebyś se kupił traktor normalny, to żeś se ecobusta zafundował. Było se normalnego Fenda kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Roman176 napisał:

fajnie ze się naczytałeś prospektów co to EQ bost  może nazwijmy słowa po imieniu ze to miękka hybryda tylko sam producent pisze po co zostało to stworzone a mianowicie spisuje sie w trybie miejskim i auto przeznaczone do miasta nic nie wspominając o cyklu pozamiejskim trasa największe korzyści z użytkowania układu typu mild hybrid można odczuć zwłaszcza podczas jazdy miejskiej, która wymaga częstego zatrzymywania się i ruszania. Taki typ napędu zapewnia bowiem większą płynność jazdy, także podczas wyprzedzania czy włączania się do ruchu

Fajnie, żeś sobie i Ty poczytał. Ja tym też jeździłem i... no mogłoby to być lepiej. W każdym razie jazda miejska jest najbardziej energochłonna więc gdzie widzisz problem? Mercedes ma też inne hybrydy ale tego tematu już nie byłeś łaskaw poruszyć. Gdybyś jeszcze wiedział poco offset w silniku spalinowym i jak to wpływa na jego parametry użytkowe, co to jest ten cykl Atkinsona... Są takie projekty gdzie wspomaga się elektrycznie spalinowca w solidnych mocach. KERS. Ludzie robią takie projekty. Taka bejca 530e choć tam 2 l spalinówka robi setkę w 6 sekund. Można grzebnąć i sekundę urwać. Elektryk pomaga tam 184 konną spalinówkę ale że ma powyżej sto kopiących koni możliwości są. Hybrydy robi też McLaren, Ferrari i już dawno stwierdzono - elektryczny dopał jest lepszy niż turbobzdety... Mając silnik elektryczny do pomocy możesz się też przez miasto turlać ciut wolniej - ale w ciszy. Weź się w końcu i przejedź elektrykiem, Romek.


mirro napisał:

8 godzin temu, Roman176 napisał:

ja też mam napisane ze traktor super tuningowany z bodstem prospekcie uwalnianie mocy kiedy potrzebujesz ... szczerze nic to nie daje w moc to się nie wlicza ... diler m to samo uświadomił nic to nie daje  

A jak Ci radziłem żebyś se kupił traktor normalny, to żeś se ecobusta zafundował. Było se normalnego Fenda kupić.

Diler mu musiał uświadamiać... Coś pisałem o mocach nominalnych, maksymalnych to sam dynią nie chciał ruszyć tylko czekał na wyrocznię wielkiego uświadamiatora...


dysydent napisał:

przy obecnej - nadal prymitywnej - technologii akumulatorów elektryczne pojazdy dobre co najwyżej na lato lub w krajach o ciepłym klimacie.

Prawda... i nie jednocześnie. Bo przecież można ze spalinówki całkiem nie rezygnować. Liczę na Chiny. Jak zaczną robić gnój to norma Euro5 dla pojazdów wspomaganych spalinowcami będzie wystarczająca. No może nie będą to V8 z elektrykiem ale V6 też przyjemne. No i wspomniane wcześniej 2 cylindry. Póki co to jednak politycznie niepoprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3149
Napisano (edytowany)

Ukraińcy musieli wycofać z frontu czołgi Abrams bo z ruskimi dronami plus artyleria nie mają szans

ile to nasze tumany nazamawiali i za ile tego bezużytecznego złomu?

a pisałem że czołg to nazbyt drogi jak na przydatność przeżytek; ani ofensywa się przy ich pomocy ukraińska nie powiodła, ani ruscy Ukraińców nie rozbili swoimi tankami jakoś miażdżąco jedynie tracąc tysiącami to złomstwo a będzie tylko gorzej dla tego szajsu i czołgi oraz helikoptery to co najwyżej na rozganianie i pacyfikowanie własnych cywili bezbronnych przydatne a nie wygrywanie wojen z przeciwnikiem choć trochę ztechnologizowanym nawet już dziś i w niekoniecznie najnowocześniejsze technologie
Najdroższa forma pogrzebu załogi i nic więcej

te same tumany niby mają mi mówić jaka forma mobilności najlepsza? powodzenia posłusznym słuchaczom :P

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Kwestia osłony, taktyki. Nie na tym to wszystko polega aby załamywać ręce. Na pałkę jest nóż a na nóż giwera.


Ulman napisał:

Kto czuł się zgorszony gdy pisałem że banderland to złodziejsko mafijny twór? Nielegalne przejęcie ziemi. Ukraiński minister z zarzutami - RMF 24

Zgorszony? Za dobrze wiem jak to u nas i nie tylko działa aby czuć się zgorszonym. A co zrobił Solski? Się okaże się. W trakcie procederu nie był ministrem a sam cel przekazania? "Grunty miały być pozyskiwane od państwowych firm i przekazywane weteranom wojennym pod warunkiem, że wydzierżawią je oni prywatnym firmom." Tu już może być jeszcze bardziej ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2068

Paulina Hennig-Kloska:

Właśnie podpisałam ustawę o cenach energii na drugie półrocze tego roku po uzgodnieniach międzyresortowych. 

i kilka odpowiedzi na mądrość pani minister

Tak niekompetentnego ministra nie było nigdy. 
Minister podpisujący ustawy?
Czy pani jest normalna?

Pani Paulino, z całym szacunkiem. Co pani pier**li?

Co na to Sejm i Prezydent?

Co zrobiłaś? Poczytaj Konstytucję RP.

Wyobraźcie sobie że lemingom z wielkich miast wmówiono, że tacy ludzie jak Hennig-Kloska to fachowcy :D Jacy wyborcy, tacy fachowcy.

 

przy nich kowalski to tytan intelektu - tak nisko upadliśmy

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
nie napisał:

Paulina Hennig-Kloska:

Właśnie podpisałam ustawę o cenach energii na drugie półrocze tego roku po uzgodnieniach międzyresortowych. 

i kilka odpowiedzi na mądrość pani minister

Tak niekompetentnego ministra nie było nigdy. 
Minister podpisujący ustawy?
Czy pani jest normalna?

Pani Paulino, z całym szacunkiem. Co pani pier**li?

Co na to Sejm i Prezydent?

Co zrobiłaś? Poczytaj Konstytucję RP.

Wyobraźcie sobie że lemingom z wielkich miast wmówiono, że tacy ludzie jak Hennig-Kloska to fachowcy :D Jacy wyborcy, tacy fachowcy.

 

przy nich kowalski to tytan intelektu - tak nisko upadliśmy

 

 

Uuu to poco są ministry? Nie sygnują procedowanych ustaw? Achaaa bo wszystko wymyśla prezydent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3056

ile juz bylo ustaw pod ktorymi nikt sie nie podpisal.. nikt ich nie napisal, nikt nie przeglosowal.nikt nie widzal ze sa idotyczne.

2 godziny temu, DTaras napisał:

Kwestia osłony, taktyki. Nie na tym to wszystko polega aby załamywać ręce. Na pałkę jest nóż a na nóż giwera.

 

Zgorszony? Za dobrze wiem jak to u nas i nie tylko działa aby czuć się zgorszonym. A co zrobił Solski? Się okaże się. W trakcie procederu nie był ministrem a sam cel przekazania? "Grunty miały być pozyskiwane od państwowych firm i przekazywane weteranom wojennym pod warunkiem, że wydzierżawią je oni prywatnym firmom." Tu już może być jeszcze bardziej ciekawie.

 

po I wojnie polscy weterani wojenni tez dostali ziemie- akurat tez na ukrainie w regionie ktory wolyn sie nazywa....  ciekawe ilu ich przezylo ten prezent..

skromnie po 18 ha dawali po rosyjskich uciekinierach.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587
2 godziny temu, jacus napisał:

po I wojnie polscy weterani wojenni tez dostali ziemie- akurat tez na ukrainie w regionie ktory wolyn sie nazywa....  ciekawe ilu ich przezylo ten prezent..

skromnie po 18 ha dawali po rosyjskich uciekinierach.

18 ha to przy małopolskiej bidzie, prawdziwe paniska


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

"Chińscy producenci aut po zajęciu dominującej pozycji na rosyjskim rynku postanowili mocno podnieść ceny. Koszt niektórych modeli wzrósł średnio nawet o połowę. To kolejny dowód na to, że "partnerstwo bez granic" między Rosją a Chinami to iluzja. W rzeczywistości Pekin wykorzystuje słabość Moskwy, żeby skolonizować ją gospodarczo" Szybko co znaczy że nadchodzą ciekawe czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

Dziś rocznica jak Je....ła ELEKTROWNIA ATOMOWA .

26 kwietnia 1986 roku w elektrowni atomowej w Czarnobylu .

Może być zdjęciem przedstawiającym rafineria ropy naftowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3056
1 godzinę temu, Ulman napisał:

18 ha to przy małopolskiej bidzie, prawdziwe paniska

twoi przodkowie ile dostali za wierna sluzbe carowi ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2068

Kanada - Linie lotnicze przepraszają indiańską wódczynię, której odebrano w samolocie pióropusz- Polska Agencja Prasowa.

kto tych debili powstrzyma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6434
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, nie napisał:

Kanada - Linie lotnicze przepraszają indiańską wódczynię, której odebrano w samolocie pióropusz- Polska Agencja Prasowa.

Znaczy się co? Pocahontas musiała oddać pióropusz w samolocie?:lol:A co na to Winetou i jego biały brat Old Surehand?:lol:

Edytowano przez mirro
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6434

Kobieta bimbrownik.  Inaczej "czyniąca wódkę".:lol:

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614
Napisano (edytowany)

Ślązaki będą mogli  legalnie używać języka regionalnego  i za jakiś czas urzędowy sobie wprowadzą .

Sejm przyjął w piątek ustawę o nadaniu śląskiemu statusu języka regionalnego. Poselski projekt Koalicji Obywatelskiej poparło 236 parlamentarzystów, 186 było przeciw, a pięciu się wstrzymało. Teraz ustawa trafi do Senatu.

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4622

co pani podpisała ?   "Właśnie podpisałam ustawę o cenach energii na drugie półrocze tego roku po uzgodnieniach międzyresortowych" - poinformowała w piątek w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Jej wpis wywołał w sieci burzę, a komentujący pytali, jak szefowa resortu mogła "podpisać" ustawę. O wyjaśnienie poprosiliśmy rzecznika MKiŚ.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-minister-podpisala-ustawe-w-sieci-wrze-resort-tlumaczy,nId,7475920#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Minister "podpisała" ustawę. W sieci wrze, resort tłumaczy
 

5 minut temu, galan99 napisał:

Ślązaki będą mogli  legalnie używać języka regionalnego  i za jakiś czas urzędowy sobie wprowadzą .

galan zawsze mogliśmy go legalnie używać tylko teraz dodatkowo bd go jeszcze uczyć 

11 godzin temu, mirro napisał:

A jak Ci radziłem żebyś se kupił traktor normalny, to żeś se ecobusta zafundował. Było se normalnego Fenda kupić.

fendt też ma budsta tylko się inaczej nazywa ja się z tym liczyłem 

  • Thanks 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614
11 minut temu, Roman176 napisał:

co pani podpisała ?   "Właśnie podpisałam ustawę o cenach energii na drugie półrocze tego roku po uzgodnieniach międzyresortowych" - poinformowała w piątek w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Jej wpis wywołał w sieci burzę, a komentujący pytali, jak szefowa resortu mogła "podpisać" ustawę. O wyjaśnienie poprosiliśmy rzecznika MKiŚ.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-minister-podpisala-ustawe-w-sieci-wrze-resort-tlumaczy,nId,7475920#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Minister "podpisała" ustawę. W sieci wrze, resort tłumaczy
 

galan zawsze mogliśmy go legalnie używać tylko teraz dodatkowo bd go jeszcze uczyć 

Za kilkanaście lat pokażecie , Warszawie - Naprasowanka środkowy palec fuck you finger żart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4622
11 godzin temu, DTaras napisał:

Diler mu musiał uświadamiać... Coś pisałem o mocach nominalnych, maksymalnych to sam dynią nie chciał ruszyć tylko czekał na wyrocznię wielkiego uświadamiatora...

nikt nic mnie nie uświadamiał miał być moc nominalna i jest taka jaką chciałem .. połowa osób pisało mi ze duży ciągnik biorę tu na forum ... ale porównując do starego case 120 lepiej Ciągnie  na 6 cyl 

Przed chwilą, galan99 napisał:

Za kilkanaście lat pokażecie , Warszawie - Naprasowanka środkowy palec fuck you finger żart

już mamy większe uprawnienia bo pis nas zrobił autonomią śląską czy jak to się nazywało ...  a mniejszość etniczna dodatkowo ma zagwarantowane ileś posłów bez wyborów jak mniejszość niemiecka ma chyba 4 ?  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj