konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

mirro    6453
1 minutę temu, Agrest napisał:

Dużo podorałeś?🤭

Za dwa razy jak czasza mnie pociągnęła, to se dupskiem trawy poorałem.:lol:

4 minuty temu, Agrest napisał:

Na poważnie to ludzie dopiero ruszają w pole.

A niektórzy dopiero doszli do wniosku że nie będą ruszać i oddaliby w dzierżawę.:lol:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12222
Łolek napisał:

Miałem wczoraj siać N2 ale wiało jak pojebane a dzisiaj to prawie jak święta do kościoła zajrzeć chwilę przy grobie poczuwać, na cmentarz lampki zapalić i pewno czasu braknie 

1 minutę temu, slawek74 napisał:

weźmiesz się wreszcie za robotę 🤔🤭

Jakby nie syn to inaczej byś śpiewał kolego 

Ty masz dwóch.... 🤭😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1842

19 stacji meteo zanotowało rekord temperatury minimalnej. Szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12222
Łolek napisał:

2 minuty temu, superfarmer02 napisał:

Siewniki wyciągnięte? 

Myślisz że to już 🤔, najpierw trza zaorać 

zaorane i zawłókowane 🤭😁 nawóz rozsiać ...😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
20 minut temu, mirro napisał:

A niektórzy dopiero doszli do wniosku że nie będą ruszać i oddaliby w dzierżawę.:lol:

U nas kto miał do takich wniosków dojść to już dawno doszedł... Zostały pipidówki przy domach po 30a żeby pszenicy dla kur i ziemniaków dla siebie było i najwytrwalsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12437

A ja w tym roku pod kukurydzę wynająłem usługę i nic nie orałem. 

1 minutę temu, Chłoporobotnik napisał:

U nas kto miał do takich wniosków dojść to już dawno doszedł... Zostały pipidówki przy domach po 30a żeby pszenicy dla kur i ziemniaków dla siebie było i najwytrwalsi.

Ma to swój urok. Jak by nie te Pipidówki to byś mieszkał jak w mieście. Przejeżdżałem kilka razy przez twoją miejscowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
2 minuty temu, 6465 napisał:

Ma to swój urok. Jak by nie te Pipidówki to byś mieszkał jak w mieście. Przejeżdżałem kilka razy przez twoją miejscowość.

W najbliższym sąsiedztwie czyli w promieniu 200m to zostało nas raptem trzech. Najmniejszy ma 30a. Później ja a ostatni ma 1,80. W nieco dalszym jeden dziadek co sadzi z 5a ziemniaków i gość, który z 5ha zostawił sobie 40a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1842
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

W najbliższym sąsiedztwie czyli w promieniu 200m to zostało nas raptem trzech. Najmniejszy ma 30a. Później ja a ostatni ma 1,80. W nieco dalszym jeden dziadek co sadzi z 5a ziemniaków i gość, który z 5ha zostawił sobie 40a.

Taka kolej rzeczy. Pan Bóg dał talenty żeby się rozwijać i je pomnażać. Tak jak z węglem są nowe technologie i należy je rozwijać a nie być zacofanym jak ten z przypowieści co zakopał 1 talenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
Przed chwilą, Mateusz1q napisał:

Taka kolej rzeczy. Pan Bóg dał talenty żeby się rozwijać i je pomnażać. Tak jak z węglem są nowe technologie i należy je rozwijać a nie być zacofanym jak ten z przypowieści co zakopał 1 talenta

Mi się ten wasz rozwój przez powiększanie nie podoba i go nie popierałem, nie popieram i popierał nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12437
2 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

W najbliższym sąsiedztwie czyli w promieniu 200m to zostało nas raptem trzech. Najmniejszy ma 30a. Później ja a ostatni ma 1,80. W nieco dalszym jeden dziadek co sadzi z 5a ziemniaków i gość, który z 5ha zostawił sobie 40a.

U nas nigdy nie było pojazdów typu es,dzik czy innych tworów. Albo był koń albo traktor. A u was to i widywałem trajki z krypką na bazie WSKi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12989
17 minut temu, slawek74 napisał:

Ty masz dwóch.... 🤭😁

Każdy na  etacie, a twój robi tacie albo za tatę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
Przed chwilą, 6465 napisał:

U nas nigdy nie było pojazdów typu es,dzik czy innych tworów. Albo był koń albo traktor. A u was to i widywałem trajki z krypką na bazie WSKi.

Ba, moi najbliżsi sąsiedzi to mieli. Jeden miał normalną oś z tyłu i wóz odejmowalny. Miał jeszcze brony do tego, konną kopaczkę, obsypnik. Jeden miał tylko małą pakę u góry. Jeden miał traktorek z takim silnikiem zrobiony. U siostry babki mieli Dzika. Esy to lata 80-90 głównie. Wtedy też zaczęli sprowadzać używane C-325/328/330, Zetory 25, siuntki były tańsze ale mało kto je chciał. No i parę nowych rusków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12437
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Ba, moi najbliżsi sąsiedzi to mieli. Jeden miał normalną oś z tyłu i wóz odejmowalny. Miał jeszcze brony do tego, konną kopaczkę, obsypnik. Jeden miał tylko małą pakę u góry. Jeden miał traktorek z takim silnikiem zrobiony. U siostry babki mieli Dzika. Esy to lata 80-90 głównie. Wtedy też zaczęli sprowadzać używane C-325/328/330, Zetory 25, siuntki były tańsze ale mało kto je chciał. No i parę nowych rusków.

Jak by ktoś miał taką trajke to chętnie bym odkupił. Jeździł bym sobie na pole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12222
Łolek napisał:

17 minut temu, slawek74 napisał:

Ty masz dwóch.... 🤭😁

Każdy na  etacie, a twój robi tacie albo za tatę 

wymyślasz 😁


https://youtu.be/u2joSi8c8u4?si=qmxBPCXgwRk3N1QC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
Napisano (edytowany)
41 minut temu, 6465 napisał:

A ja w tym roku pod kukurydzę wynająłem usługę i nic nie orałem. 

 

A ja wczoraj dostałem propozycję zasiewu kuku-nowym nabytkiem 🤩

Ciekawe jaka cena za zasiew 🤔

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12222

tyle co za nasiona 🤭 było jakieś tanie kupić 😁 albo chociaż w worki po tanich poprzesypywać 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5129
50 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Mi się ten wasz rozwój przez powiększanie nie podoba i go nie popierałem, nie popieram i popierał nie będę.

Wszyscy nie mogą być tacy sami ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12437
16 minut temu, Baks00 napisał:

A ja wczoraj dostałem propozycję zasiewu kuku-nowym nabytkiem 🤩

Ciekawe jaka cena za zasiew 🤔

No ciekawe. U mnie zrobione pługiem dlutowym na 40cm. I też jeszcze nie wiem ile mnie to będzie kosztowało 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3687
2 godziny temu, Łolek napisał:

Myślisz że to już 🤔, najpierw trza zaorać 

Ja mogę i we wtorek siać 🤭

2 godziny temu, Agrest napisał:

Trzeba zapytać autora w jakim stanie był zdjęcie robiąc i gdzie sufit wówczas się znajdował. Wszak nie od dziś wiadomo gdzie dla jednego sufit to dla drugiego podłoga🤣

Ale tak po Wielkim Piątku?🤔

Raczej w jakim ty stanie jesteś... Żeby fundamentu od sufitu nie odróżnić...

1 godzinę temu, HF86 napisał:

Po świętach się pewnie ruszą. 

Z waszymi terminami to 10 ton to powinno być minimum i koszenie w maju i jeszcze do września to I ze 4 tony jeczmienia powinno na rosnąć 🤭

Kilka wsi dalej po jęczmieniu zimowym zasieki qq i zebrali 15t/ha mokrej...

 

 

 

 

 

Sieczki 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12437

Kurde u Piotra to ładny przychówek. Mi dzieci marudzą żeby królika kupić. Tylko muszę jaką klatkę zlepić.

To są gęsi czy kaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj