MFargo

jakie kursy żeby skorzystać z młodego rolnika

Polecane posty

MFargo    0

witam chcialbym sie dowiedziec jakie kursy rolnicze wystarcza mi zebym mogl skorzystac z mlodego rolnika (najlepiej online) . I czy wystarczy że tata przepisze mi pare hektarow. Wiem ze nabor nie wystartował jeszcze ale czysto informacyjnie chce wiedziec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12

cku consulting Jadwiga wyzner, najlepiej od razu dwa kursy na raz robić rolnik i technik rolnik wtedy masz taniej i wieksza punktacja

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Samo zapisanie gospodarstwa przez ojca nic nie da , trzeba powiekszyć , kiedyś szlo kupić od ojca , tera znie takie proste, mam w rodzinie robił kurs  i na próźno , za duzo zarabia gdzie indziej , a główny dochód musi być z gospodarstwa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proxima84    22

Stary by musiał przepisać co najmniej średnią wojewódzką czyli 12-13 ha. Masa papierzysków. Ale jak ktoś chcę się w to wikłać to czemu nie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

kurs musi być minimum r16 czy jakoś tak ja mam r3 i to podobno od tego roku jest za mało  najlepiej mieć szkołę rolniczą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFargo    0
7 godzin temu, Proxima84 napisał:

Stary by musiał przepisać co najmniej średnią wojewódzką czyli 12-13 ha. Masa papierzysków. Ale jak ktoś chcę się w to wikłać to czemu nie. 

Warto spróbować 

Edytowano przez MFargo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
20 godzin temu, rolnikokos napisał:

cku consulting Jadwiga wyzner, najlepiej od razu dwa kursy na raz robić rolnik i technik rolnik wtedy masz taniej i wieksza punktacja

Tez polecam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
Dnia 17.12.2023 o 09:47, miwigos napisał:

Samo zapisanie gospodarstwa przez ojca nic nie da , trzeba powiekszyć , kiedyś szlo kupić od ojca , tera znie takie proste, mam w rodzinie robił kurs  i na próźno , za duzo zarabia gdzie indziej , a główny dochód musi być z gospodarstwa

Powiększyć to nie problem bo siejesz słonecznik i wartość ekonomiczna jest zwiększona co do zarobków to prawda nie można zarabiać więcej niż najnizsza krajowa czyli tam 3680 i wchodzi w to tylko i wyłącznie umowa zlecenie bądź staż 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41
Dnia 16.12.2023 o 23:48, rolnikokos napisał:

cku consulting Jadwiga wyzner, najlepiej od razu dwa kursy na raz robić rolnik i technik rolnik wtedy masz taniej i wieksza punktacja

Polecam, korzystałem z CKU consulting. Wszystko sprawnie poszło w Pół roku kurs kwalifikacji gdzie w szkole zaocznej 2 lata. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
4 godziny temu, ma123 napisał:

Powiększyć to nie problem bo siejesz słonecznik i wartość ekonomiczna jest zwiększona co do zarobków to prawda nie można zarabiać więcej niż najnizsza krajowa czyli tam 3680 i wchodzi w to tylko i wyłącznie umowa zlecenie bądź staż 

I co z tym słonecznikiem zrobisz , na dobrej ziemi bezsensowna uprawa, ale wtedy musisz kase na maszyny wydać ,,nie każdemu to pasuje jak wieksze gospodarstwi ma ojciec to wogóle nie pasuje , za, małe maszyny pozwolą kupić

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
4 godziny temu, ma123 napisał:

Powiększyć to nie problem bo siejesz słonecznik i wartość ekonomiczna jest zwiększona co do zarobków to prawda nie można zarabiać więcej niż najnizsza krajowa czyli tam 3680 i wchodzi w to tylko i wyłącznie umowa zlecenie bądź staż 

Nie ma już obowiązku bycia ubezpieczonym w krus 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escobar123    10
Dnia 18.12.2023 o 14:36, KAROLEK7211 napisał:

Polecam, korzystałem z CKU consulting. Wszystko sprawnie poszło w Pół roku kurs kwalifikacji gdzie w szkole zaocznej 2 lata. 

a jak egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proxima84    22
1 minutę temu, escobar123 napisał:

a jak egzaminy?

Łatwe teoretyczne odpowiedzi do wyboru prawie nie trzeba się uczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
Dnia 18.12.2023 o 15:04, masa24 napisał:

Nie ma już obowiązku bycia ubezpieczonym w krus 

Tak w tym roku się zmieniło nie mniej jednak 60 czy 70 % do chodu musi być z gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian10250    8

A mam pytanie skonczylem technikum rolnicze (4letnie) technikum ukonczylem ale egzaminu zawodowego nie. Mam oplacane 5lat krus. Ojciec ma 15ha. Jak to wyglada W tych punktacjach i czy przeszlo by ten mlody rolnik czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

24 miesiące max od przepisania (przepisujący może sobie zostawić max 0,5ha)

Wykształcenie musi być, można złożyć wniosek bez ale trzeba uzupełnić potem. 

Powierzchnia użytków rolnych co najmniej średnia danego województwa lub min. wartość ekonomiczna gospodarstwa (nie pamietam ile tys euro)

Jeśli ktoś jest na krusie to musi tylko zwiększyć wielkość ekonomiczną (są podane kryteria jakie kto ma osiągnąć np. o 20% 30% wieksza wartosc ekonomiczna  - każdy będzie miał to inaczej)

Jeśli ktoś jest na zusie (pracuje) to 60% przychodów musi być z gospodarstwa

To tak w skrócie 

Edytowano przez Ogon988
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj