m_i_c_h_a_l

Agregat uprawowo-siewny, jaki wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PRIMO    8062
57 minut temu, wujekk110 napisał:

Sam ciągam 85 konnym ciągnikiem, tylko że z przednim napędem. Na zwięźlejszej ziemi da radę bez przedniego napędu. Tymczasem na piaszczystej przedni napęd jest potrzebny, z tym że u mnie jest jeszcze przedni wał z płaskowników, przez co agregat jest dalej odsunięty od ciągnika. Sterowność ciągnikiem wtedy jest gorsza. W tym agregacie Primo nie ma przedniego wału, agregat jest blisko, więc myślę że z powodzeniem będziesz nim mógł pracować na tych klasach ziemi o których wspominasz. Jeśli znajdę chwilę zrobię ci fotkę z tego agregatu.

😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Nie mam tego dużo bo 9 ha ale można powiedzieć cały pomysł wyszedł z tego, że agregat 2,1 m do C-385 to trochę szkoda czasu i paliwa skoro spokojnie dałby radę przynajmniej z 3m.
Myślałem, że kupując gotowy tylko wałek a resztę robiąc samemu to będzie niewielki koszt. Jednak okazało się, że dorobienie do niego po obu stronach po 50 cm szerokości jest bardziej kosztowne niż myślałem. Skoro mam dołożyć do niego przynajmniej 2 tyś + własna praca to lepiej kupić większy gotowy a swój sprzedać. I tutaj wpadłem na pomysł aby zamienić go na agregat uprawowo-siewny.
Chociaż muszę przyznać, że jak koledzy wyżej pisali taki agregat z broną wahadłową o szerokości 2,5 m byłby kuszący ale to już trzeba z 12-15 tyć wyłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Brona wahadłowa wg. mnie to strata kasy, to samo zrobi bierny a nie ma się co popsuć. Jak masz bryły to tylko wirowa a jak nie masz to bierny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Mylisz się,

 

Mam Amazone wahadłową, uprawia o wiele lepiej jak bierny i nie trzeba tak szybko jechać żeby efekt uzyskać.

Jeśli ciągnik jest słabszy to łatwiej mu napędzić bronę wałkiem WOM niż jechać 5km szybciej. To raz,

Dwa - sieje bezorkowo już jakiś czas - resztki pożniwne np rzepaku jakie zostają na polu na pewno zapchały by zwykły agregat bierny a ten czynny sobie z tym radzi.

No i ostatnie - tam nie ma co się psuć! Naprawdę konstrukcja prosta jak cep.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Każdy ma prawo do swojego zdania, u mnie taka bona nie ma racji bytu ze względu na ciężkie w uprawie gleby ale patrząc jak uprawiają te brony wahadłowe wolałbym biernym szybciej jechać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
19 godzin temu, Desperado napisał:

 

Widzisz co tam jest podpięte, na pewno nie jest to 80-tka, co pieprzysz że ze zwykłym uprawowo-siewnym korzyści żadnych.

Kolega pisze że ma 3 i 4 klasę ziemi. Ja mam do tego 1 i 2 i 3 i troszkę 4. i agregatem biernym u mnie bez bronowania to zapomnij. Nie podobają mi się  pola gdzie posiane jest byle jak, dla mnie ma być stół. A gdzie Ty widzisz co jest podpięte... autor pisze o 80-tce.  Mam 3 ciągniki 80-tkę, i dwa zachodnie 95KM i 125KM. Jak się zesrał ten największy to tym 95 konnym i zestawie brona aktywna plus siewnik talerzowy  2.5m to jedynie rzepak zasiałem bo mimo 200 kg obciążenia z przodu to i tak fruwał przód. Więc jak ta biedna c - 385 ma dać radę w agregacie aktywnym? nawet bierny z dużym siewnikiem to jest już problem. Siałem biernym i na dobrej ziemi to podrapane a nie uprawione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Od kiedy to klasa ziemi świadczy o trudności w uprawie? Ciężkie rędziny to IIIA IIIB, myślisz że łatwiejsze w uprawie od I?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
1 godzinę temu, akmaly napisał:

Od kiedy to klasa ziemi świadczy o trudności w uprawie? Ciężkie rędziny to IIIA IIIB, myślisz że łatwiejsze w uprawie od I?

To zależy od stanu próchnicy w ziemi  czy są duże bryły i ciężkie do rozbicia. Ale i klasyfikacja bonitacyjna też odgrywa tu swoją rolę bo I to zazwyczaj gleba trzymająca wilgoć, U mnie najlepiej jedynkę się uprawia jak jest sucho .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

W I klasie nie znajdują się ziemie trudne w uprawie, chociaż mogą mieć taką samą zasobność ale z racji trudności agrotechnicznych klasyfikuje się je w niższych klasach ( czytaj wyższej numeracji ). Nawet w tej samej klasie mogą być znajdować się bardzo różne w uprawie gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4158
6 godzin temu, Michał88 napisał:

Kolega pisze że ma 3 i 4 klasę ziemi. Ja mam do tego 1 i 2 i 3 i troszkę 4. i agregatem biernym u mnie bez bronowania to zapomnij. Nie podobają mi się  pola gdzie posiane jest byle jak, dla mnie ma być stół. A gdzie Ty widzisz co jest podpięte... autor pisze o 80-tce.  Mam 3 ciągniki 80-tkę, i dwa zachodnie 95KM i 125KM. Jak się zesrał ten największy to tym 95 konnym i zestawie brona aktywna plus siewnik talerzowy  2.5m to jedynie rzepak zasiałem bo mimo 200 kg obciążenia z przodu to i tak fruwał przód. Więc jak ta biedna c - 385 ma dać radę w agregacie aktywnym? nawet bierny z dużym siewnikiem to jest już problem. Siałem biernym i na dobrej ziemi to podrapane a nie uprawione. 

Nie, nie kolego, wstawiłeś linka do brony wahadłowej, a mówisz jak ta biedna 80-tka ma dać radę z aktywnym? autor pyta tylko o Poznaniaka z agregatem biernym, a ten da spokojnie radę, mówisz o posianiu jak na stole, wypisz wymaluj ja, ale na raz sianie na orkę, można o tym zapomnieć w ciut zwięźlejszej ziemi i samo bronowanie nie na wiele się zda jak wyskoczą bryły że ledwie ciągnik to rozgniata, czasem trzeba agregatem uprawowym z wałkami i czterema rzędami łapek pewne kawałki i dwa i trzy razy obskoczyć żeby było podłoże do siewu. Na raz na orkę to gdzieś pod lasem, gdzie zbierają niby po 8 ton pszenicy.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Witek2010
      Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.
       
      Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/glebogryzarka-unia-grudziac-1-6m-idealna-i1248436789.html
    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj