Skocz do zawartości
Witek2010

Glebogryzarka Unia Grudziądz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michu7    4

Robi się to tymi śrubami z boku każdego wału. Zewnętrzna to kontra, czyli ją popuszczasz a potem dokręcasz wewnętrną (czyli dociągasz łozysko) a potem z powrotem konrujesz zewnętrną. Uwaga!!! na pewno z jednej strony któraś ze śrub jest lewoskrętna, ale nie wiem z któej strony.

Scarface    2

Witam

gdzie można kupić tulejki do kółek lub jakieś inne kompletne koła łożyskowane kryte

Pozdrawiam

Mariusz

Wiadomość z agroFakt.pl

Andrzej10    2

Pozwolę sobie odgrzać kotleta. Mam pytanie czy ktoś ma może numer części tylnego dekla przekładni (tego montowanego na 4 śruby). Z góry dziękuje. Pozdrawiam

asharot    177

Tego chyba nie kupisz,o ile dobrze pamiętam to jest zwykła zaślepka z blachy,odkręca się ją przy demontaży długiego wałka.

56484479697445887287_thumb.jpg

Edytowano przez asharot

Andrzej10    2

Dzięki za zainteresowanie. Dokładnie o ten kawałem metalu chodzi co na fotce. Po kilku telefonach udało mi się dogadać co i jak w sklepie Unii Grudziądz i bez problemu udało się zamówić. Okoliczne sklepy nawet nie chciały spróbować wesprzeć klienta w poszukiwaniach. Pozdrawiam

zbig25    0

Witam , może komuś się przyda schemat

Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.

Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/gl...1248436789.html

post-31742-0-70161800-1332857674_thumb.jpg

Edytowano przez zbig25

asharot    177

Luz zmniejsza się przez dokręcenie tej dużej nakrętki i zabezpieczenie jej.

prome    0

Kupiłem glebogryzarkę i okazało się że wałek nie zazębia dobrze przekładni w skrzyni. Podejrzewam że do wymiany będzie para kół w przekładni glebogryzarki, rozkręciłem ile się da ale za nic nie mogę ich wyjąć. Jak się patrzy od tyłu to po prawej odkręciłem śruby od pokrywy ale nadal wszystko trzyma się kupy.

asharot    177

Ale co się trzyma pokrywa?

Pokrywa jest na takich kołkach,w pokrywie są specjalne otwory w które trzeba wkręcić śruby które działają jak ściągacz.

Są z drobnym gwintem,o ile dobrze pamiętam to 12 albo 14x1,25mm

prome    0

Właśnie chodzi że wałów nie dam rady wyjąć, niby wszystkie śruby są odkręcone na mostku a wały ani drgną.. myślę że gdzieś jest pierścień trzymający ale nigdzie go nie widzę..

Nie chciałem pisać postu pod postem a wiec zedytuję tego, konicznie okazało się odkręcenie ramian, śruba była na końcu dość dobrze schowana..

Edytowano przez prome

Na końcu wałów masz dwie sruby ta duza to kapsel i ją odkręcasz pierwszą a potem tą wewnętrzną ona jest szpilką trzymającą wał z jednej strony masz lewy gwint a z drugiej prawy dopiero wtedy mozesz zbic wał z przekładni i wyjąć ją

zbig25    0

Kupiłem glebogryzarkę i okazało się że wałek nie zazębia dobrze przekładni w skrzyni. Podejrzewam że do wymiany będzie para kół w przekładni glebogryzarki, rozkręciłem ile się da ale za nic nie mogę ich wyjąć. Jak się patrzy od tyłu to po prawej odkręciłem śruby od pokrywy ale nadal wszystko trzyma się kupy.

Witam, i udało się skazować ten luz podkładkami dystansowymi czy musiałeś kupić koła przekładni. Mam ten sam problem i po rozebraniu skrzyni tryby są dość zużyte ale mam nadzieję że je zrehablilituje przed podkładki - ale jak to wypróbowałeś to da znać

andrzej612b    87

Glebogryzarka to maszyna która często się psuje a wymiana trybów i przy okazji łożysk to norma , podkładki to kosmetyka acz kol wiek też ważne - przy zużytych zębatkach już nie wiele to pomoże ...

Klepk995    171

u mnie się raz na jakiś czas glebogryzarka lubi rozsypać <_< ale to z winy niszczenia resztek tytoniu (tytoniarek) ale tak to jest ok ,najlepiej sprawdzać luz na wałach z nożami jak się go będzie w porę likwidowało to glebogryzarka powinna być mniej awaryjna

zbig25    0

Witam, wcześniej pisałem o zużytych kołach zębatych, ale po wymianie wszystkich łożysk, uszczelniaczy, oringów, zakretech na wale + 3 podkładki dystansowe luz został całkowicie skasowany i maszyna działa SUPER . Już wyróbowałem i jest OK:). Koszt remontu bez robocizny(sam robiłem) 195 zł

andrzej612b    87

No i olej ........ , a u mnie ta maszyna stoi już może z siedem lat i czeka na naprawę a nie robię jej trochę zamierzenie .......... co chwilę ktoś przychodził i chciał by mu zrobić ogródek czy zagon pod warzywa - zarobek żaden , tylko strata czasu z drugiej strony pamiętam jak glebogryzarką obrabiałem te swoje kilkanaście ha . na dziś odszedłem już całkowicie od glebogryzarki czy brony talerzowej ale sentyment pozostał i może kiedyś ją naprawię .

rrAfcio12    0

Tematy połączone

Witam chciałbym wiedziec pare informacji o naprawie glebogryzarki. Mianowicie jak właczam wałek to sie nie kreci podejrzewam ze jakie tryby w srodku albo cos. Słyszałem ze sa tam gdzieś tkz "lewe gwinty" .Prosiłbym aby ktos udzielił mi informacji krok po kroku jak sie tam dostac i jak wymienic tryby oraz gdzie sa te lewe gwinty ? :)

Edytowano przez KRISTOFORn

asharot    177

Uf pewnie rozleciała się para kół,coś takiego jak w moście w ciągniku.Tanie to nie będzie.

Musisz zdemontować obydwie pół osie z nożami i odkręcić dekiel żeby dostać się do środka.

Z tego co pamiętam to lewy gwint jest na śrubie którą skręcona jest prawą pół oś.

Robert3004    0

Scieło zęby w przkładni kątowej (dyferencjale).W ubiegłum roku miałem to samo, koszt naprawy (przekładnia , łożyska ,uszczelniacze) wyniósł przeszło 700zł.

Edytowano przez Robert3004

michal009    5

Witam, wcześniej pisałem o zużytych kołach zębatych, ale po wymianie wszystkich łożysk, uszczelniaczy, oringów, zakretech na wale + 3 podkładki dystansowe luz został całkowicie skasowany i maszyna działa SUPER . Już wyróbowałem i jest OK:). Koszt remontu bez robocizny(sam robiłem) 195 zł

Możesz opisać jak zlikwidować ten luz? Gdzie się podkłada te podkładki? Tak krok po kroku. Dzięki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarek5036
      Witam. Chciałbym poznać opinie użytkowników agregatu talerzowego z firmy JanPol na temat jakości wykonania i kultury pracy.
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?