VonVegans

Suszowe 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rtt77    40

Składałem tylko w aplikacji i  wyszło 46,67% . Co ciekawe to prawie wszystkie uprawy a jest ich 13  mają takie same szkody jak podawałem czyli 50% i 60% . Wyjątkiem jest łubin wyliczyło na 51,5% i TUZ 1 pokos 14,3%. Nie wiem czy to faktycznie wylicza aplikacja, czy tam siedzi jakiś człowiek i sobie wpisuje procenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

U mnie tak jak już pisałem ponad 55%. Uprawy zboża ozime i kukurydza. Klasa ziemi średnio 4. CWL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40
19 godzin temu, Celownik07 napisał:

Ci co mieli ponizej 30% to byl ten 1 rzut protokolow w listopadzie ,powyzej 30% na wieksza skale pojawilo sie w drugim rzucie w grudniu. Skladalem osobiscie 3wnioski suszowe, te z listopada dwa mialy ponizej 30%, jeden byl w grudniu dostepny i juz powyzej 30%. Pola obok siebie. Ocene pozostawiam tobie, ale chyba zazalenie Podlaskiej izby rolnej "pomoglo". 

Być może coś w tym jest bo ja z listopada i poniżej 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
5 minut temu, lolek1 napisał:

Być może coś w tym jest bo ja z listopada i poniżej 30%

U mnie to samo poniżej 30 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33
5 godzin temu, rtt77 napisał:

Składałem tylko w aplikacji i  wyszło 46,67% . Co ciekawe to prawie wszystkie uprawy a jest ich 13  mają takie same szkody jak podawałem czyli 50% i 60% . Wyjątkiem jest łubin wyliczyło na 51,5% i TUZ 1 pokos 14,3%. Nie wiem czy to faktycznie wylicza aplikacja, czy tam siedzi jakiś człowiek i sobie wpisuje procenty.

Mi na TUZ 1 pokos 1% dali simiechu warte na drugim 30% którego nie było wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

U mnie zboża i rzepak ciut powyżej 30proc, ale ziemniaki 9 i ogólnie 29,1

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Każdy musi też sobie odpowiedzieć czy faktycznie była u niego susza, bo co niektórzy chwalili się plonami np kuku po 10-15t, a u mnie była do kolana i kolba nie wykształcona, do tego dla porównania na działkach gdzie w poprzednich latach było po 12t minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1126

Dokładnie.

Ja teoretycznie jeżeli by nie było suszy to rzepak grubo ponad 6 ton a pszenica/pszenżyto bardzo blisko 10 ton, jedynie jęczmień ponad 7 ton (tu było widać suszę ale tragedii nie było).

Są rejony gdzie susza faktycznie zrobiła straty ale są też rejony gdzie plony były dobre.

U sąsiada kukurydza z kilkudziesięciu odmian ponad 16 ton 30% u kuzyna ponad 15 ton , znajomy miał słabą to plon około 12 ton ale po części sam przyznaje że popełnił błąd w uprawie i nie do końca winna jest susza.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

To co Wy za susze mieliście, jak wam kukurydza sypała po 15t, u mnie w okolicy (kujawy) to kukurydze sypały 0-6t, jeden sąsiad podlewał to od 10t do 15t, średnio 12t, więc ewidentnie widać brak wody.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    104

U mnie to samo w Wielkopolsce, kukurydza na 3-4 klasie jeszcze dała 6-8 ton, ale na gorszych od 1 do 6 i to naprawdę bolało. To samo było ze zbożami, gdzie lepsza ziemia to jeszcze coś było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie koło Torunia jest głównie V i VI. Sąsiad w tym roku z 10ha zebrał 20t a w zeszłym roku 100t mokrej.


Jedno czego nie rozumiem, to do wniosku trzeba było dołączać faktury zakupu pasz itp. Gdzie sens, gdzie logika, czy oni w ogóle myślą? Hodowca do zimy skarmia swoje sezonowe zbiory a potem zapas się kończy tak jak u mnie. Do minimum połowy kwietnia trzeba wyżywic a potem zaczną się świeże zbiory, np. żyto na kiszonke. Musiałem kupić wysłodki bo zostało mi raptem 15 bel sianokiszonki lichej jakości.


kiszonki z qq starczy do maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
Dnia 6.01.2024 o 23:52, ice2006 napisał:

pytanie czy ci co dostali powyżej 30 % składali wnioski w gminach o oszacowanie strat?

nie składałem w gminie, a jest ponad 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kros    8
Dnia 8.01.2024 o 12:24, WojtekBuawski napisał:

Jedno czego nie rozumiem, to do wniosku trzeba było dołączać faktury zakupu pasz itp. Gdzie sens, gdzie logika, czy oni w ogóle myślą? Hodowca do zimy skarmia swoje sezonowe zbiory a potem zapas się kończy tak jak u mnie. Do minimum połowy kwietnia trzeba wyżywic a potem zaczną się świeże zbiory, np. żyto na kiszonke. Musiałem kupić wysłodki bo zostało mi raptem 15 bel sianokiszonki lichej jakości.

 

kiszonki z qq starczy do maja

Też racja, ja kupowałem otręby akurat po zakończeniu przyjmowania wniosków, pomijając że wiele zakupów ciężko  udokumentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117
Napisano (edytowany)
Dnia 8.01.2024 o 14:36, Korbol napisał:

 

Dnia 6.01.2024 o 23:52, ice2006 napisał:

pytanie czy ci co dostali powyżej 30 % składali wnioski w gminach o oszacowanie strat?

nie składałem w gminie, a jest ponad 30%

 

ja składałem mieliśmy ktrótki termin koniec sierpnia trzeba było składać

Edytowano przez szymekrolnik89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Czy ktoś jeszcze tak jak ja nie otrzymał protokołu, czy jeszcze spływają wyliczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
15 godzin temu, driver24 napisał:

Czy ktoś jeszcze tak jak ja nie otrzymał protokołu, czy jeszcze spływają wyliczenia? 

Ja mam,dzwoniłem do kumpla to mówił że nie ma 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

Mam pytanko, dostałem protokół i mam ciut więcej niż 30%, teraz czekam na jakieś info co dalej? Bo pamiętam że w tamtym roku zanosiło się to do Agencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Tuzy mocno obniżyły końcowe procenty, czyli rozdzielenie na produkcje zwierzecą i rośliną niewiele dało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
Dnia 10.01.2024 o 17:31, driver24 napisał:

Czy ktoś jeszcze tak jak ja nie otrzymał protokołu, czy jeszcze spływają wyliczenia? 

Ja nadal nie mam.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5
Napisano (edytowany)

Kuźwa protokół z 24.11 pierwszy pokos 0% gdzie co roku było koło 15 bel z kawałka teraZ 4-5 dawka ta sama Oziminy w miarę wyszły a jare to masakra jakieś 20-30% względem poprzedniego roku dawki nawozów te same ogólny procent strat 5% razem ze zwierzętami to jakieś jaja chyba . A chwalą się że rekordy i płaczą że po kilkanaście ton zebrali tylko i straty po 30-40% to o co tu chodzi gdzie ta susza była bo u mnie naprawdę byla jestem z podlaskiego jakby co a wy jaki straty z protokołu podlaskie?

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj