VonVegans

Suszowe 2023

Polecane posty

Celownik07    669

zgadza sie. wyslany. tylko ze nigdzie o tym nie pisza a jedyne info to od 20 mozliwosc wyslania. dzieki!

 

obraz.png

Daj info jak dostaniesz juz protokół. Tez bede sprawdzal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Jak ten wniosek wyslac? Mam gotowy klikam wyslij i wyskakuje "pobierz dame z e wniosek plus" i jest moj login i haslo trzeba wpisac o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7252

Tak

Profil zaufany zakładałeś przez bankowość elektroniczna więc musisz przez bank potwierdzić podpis


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

Pytanie odnośnie wypełnienia tabeli produkcji zwierzęcej - u mnie nie ma pozycji mamki i krowy mleczne które mam. Wypełnić tylko pozostałe grupy i będzie ok?

Wpisujecie stan średnioroczny czy na dzień składania?

Wpisane koszty tylko do wysokości na które mam fv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51

W uprawie miododajnej nie mam możliwości oszacowania ba nawet zapisz że nie poniosłem straty jest niemożliwy...też tak macie? Co robić  bez tego nie mogę wysłać?

Edytowano przez Goofy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz instrukcje czytaj... Jest napisane Mleko krowie - ilość krów, które posiadasz na ten moment resztę dobierasz tak, żeby wszystkie zwierzęta podać. Jak masz fv to wpisuj koszta

Edytowano przez MajsterMarian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/pomoc-dla-rolnikow/pomoc-suszowa-rolnicy-juz-moga-skladac-wnioski-przez-aplikacje-instrukcja-krok-po-kroku-2491513

ciekawe jak to rozwiążą - z protokołem jeszcze bedzie trzeba isc do urzedu gminy po "adnotacje" a potem dopiero wyslac do arimr? Lubią w biurokracje oj lubia

Cytat

Poza tym rząd pracuje nad przepisami, zgodnie z którymi do wniosku o pomoc suszową rolnik będzie zobowiązany dołączyć protokół oszacowania szkód zawierający adnotację sporządzoną przez wojewodę potwierdzającą wystąpienie szkód.

 

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51
7 godzin temu, MajsterMarian napisał:

Masz instrukcje czytaj... Jest napisane Mleko krowie - ilość krów, które posiadasz na ten moment resztę dobierasz tak, żeby wszystkie zwierzęta podać. Jak masz fv to wpisuj koszta

Halo ...kolego czytanie czytaniem ale co chcesz dobierać jak krów mamek nie ma do wyboru są tylko jałówki 2+ a to nie jest krowa mamka podobnie jest obecnie z końmi...są już porejestrowane a w aplikacji ich nie możemy podać więc co? Pozostaje kłamać jednocześnie poświadczając że się  podaje prawdę? Jakoś to nie bardzo jest dograne.

Nie ma co się  spieszyć z wysyłaniem przy koniach moim zdaniem może to jeszcze ktoś poprawi.

Edytowano przez Goofy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    125

Nie mogę wysłać 

 

image.png

image.png

Edytowano przez Meg5

"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    125

Dziękuję ,udało się wysłać . Problem polegał na tym ,że nie wyodrębniłam wszystkich działek . 


"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

@celownik daj znać jak przyjdzie protokół bo w ten sam dzien skladalismy to i u mnie pewnie razem bedzie. A tak wogole gdzie ten protokół przyjdzie na tą aplikacje suszowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669

tak. tam gdzie teraz masz status wysłany bedzie do wygenerowania protokół (pow30%strat) lub kalkulacja (poniżej30% strat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

A poniżej 30% jak wylicza to juz nic nie dadzą? A jak wyglada sprawa z TUZ bo tez szaciwalem w tej aplikacji? Tak samo jak orne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669

to juz trzeba liczyc na dobroc rządu . w zeszłym roku ponizej 30% rzucili jakis grosz, teraz wybory wiec moze tez rzuca. warto miec ta kalkulacje. na tuz tez dostaniesz jakis %. zalezy czy zaznaczales 1kośne czy 2kośne to mniej lub wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    16

W tej aplikacji mam do wyodrebnienia grunty ugorowane z uprawa i tam też muszę zaznaczyć co uprawiam. Problem polega na tym że nie ma na liście  tam mojej uprawy  i nie ma też inne, bez tego nie chce puścić dalej wniosku. Co robić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Posiadam krowy mamki - co wybrać z listy? Mleko krowie czy krowy mamki wybrakowane? W ODR doradzają to drugie, bo jak twierdzą wtedy nie będzie zawyżona wysokość produkcji zwierzęcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
12 godzin temu, Celownik07 napisał:

to juz trzeba liczyc na dobroc rządu . w zeszłym roku ponizej 30% rzucili jakis grosz, teraz wybory wiec moze tez rzuca. warto miec ta kalkulacje. na tuz tez dostaniesz jakis %. zalezy czy zaznaczales 1kośne czy 2kośne to mniej lub wiecej.

Zaznaczalem 2kośne to lepiej czy gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Ja próbuje dodać zdjęcia ale po dodaniu wyskakuje mi takie coś 

Niepoprawne rozszerzenie pliku

Wiecie może o co chodzi? W instrukcji nie ma o tym mowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj