Skocz do zawartości
mac1974

szersze opony z przodu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony
ptaszyna    125

A więc tak, kupiłem założyłem i mogę potwierdzić że pasują felgi z oponami 11.5/80 15.3 idealnie do przodu sztywnego, nie trzeba obracać felg, przerwa od zwrotnicy ma ok.1,5 cm, do przerobienia(przegięcia) jest tylko pionowe ramię błotnika bo przyciera o felgę.

Yoda    17

A czy pasują koła od neptuna 12,5/80-18. na zdjęciach widać że też felga na 6 śrub. Mam juz zjechane opony 11,5-15,3 i chcę zmienić na inne bo te są za małe tzn wystarczy że koła trochę się zapadną i zamiast się krecić stoją a ciagnik to wszystko pcha. Chociaż i tak jest lepiej niż na standardowych gdzie w torfie nie szło ujechać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Yoda    17

Ja nie zmieniałem. Wie ktoś coś o felgach od neptuna??

Kolego od Neptuna trzeba przerabiac i ciężko jest dopasować rozstaw żeby nic nie tarło. Kupiłem koła od stara 266 (chyba) rozmiar 12,5x18 kowal dorobił mi środek z odpowiednim rozstawem szpilek i trochę odsunął za pomocą wspawania kawałka rury.
Jestem zadowolony z tych kół,a dużo pracuje z turem,aż zwtotnice i połosie nie wytrzymują.

lukaskurp    7

Witam, mam pytanie do ludzi którzy zmienili laczki na 11,5x15,3 i mają tura, czy łamią wam się czopy zwrotnic na których zamocowane są piasty. Mam u siebie 1200x18 od stara i już cztery złamałem a wcześniej na 7.5x20 nie łamało się nic

Edytowano przez lukaskurp

Yoda    17

Ja w rok złamałem obie odkąd zacząłem robić sianokiszonkę. Nie mam przeciwwagi i wcześniej dawałem przód na wymianę przy regeneracji więc czpory pewnie miały z 10 lat jak nie więcej. Jak założyłem nowe z agromy to na razie jest spokój.

U mnie gną się zwtotnice i czop tez jeden odpadł. Zawsze do większej pracy zakładam przeciwwagę bo inaczej nie ujadę bez napędu.np.akcja obornik.

Yoda    17

A przód masz amortyzowany czy na sztywno? Ja mam miekki i może dlatego?

lukaskurp    7

amortyzowana oś, wydaje mi się, że problemem jest tu średnica kół od stara które są kilka cm wyższe od górnrgo dekla zwrotnicy, a te od rozrzutnika są sparo mniejsze i przy skręconych kołach genarują mniejszy moment gnący. Zawsze awaria występuje podczas skrętu, nigdy na prostej drodze. dlatego pytałem wcześniej czy zdaża sie to na kołach od rozrzutnika

Orientujecie się, czy da radę dobrać jakieś nakrętki z kołnierzami do felg 15.3, żeby po ich obróceniu wentylem do środka nie trzebabyło nawiercać stożków? Mam miękki przód i jak widać normalnie raczej opona się nie zmieści...
Do orki zwęzaliście rozstaw przodu po zmianie kół na balonowe?

Yoda    17

Ja nie rozumiem o co chodzi z tymi felgami. Masz w grene i innych sklepach felgi o nazwie ursus 360/385/ostrówek. Kupujesz felgę, zakładasz oponę i tyle. Skoro wiadomo że felga od przyczepy nie pasuje to po co ją kupować i kombinować z zataczaniem otworów itp?

A zakładał ktoś na te felgi oponę 12,5/80-15,3? Czy to już za szeroko i będzie trzeć o obudowę sprężyny?

michal8011    6

Jak masz teraz ustawioną przednią oś i jaki rozstaw z tyłu? Opony będą pasować bez problemu. Felgi musisz założyć większym odsadzeniem do zewnątrz czyli prawdopodobnie zawory będą od wewnątrz koła. Nie musisz nawiercać żadnych kołnierzy nic jak ktoś wyżej pisał. Normalnie przykręcasz.

michal666    0

Dzięki, najwyżej jak przód będzie szerzej to zmniejszę rozstaw, mogę o jeden otwór zwęzić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się