yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3887

żadnego bana nie było, tylko koleżeńska prośba o choć trochę kultury

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1296

Aha, rozumie się 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    87

Jak już tak o tym invigo rozmawiacie to mam parę butelek ambrossio z terminem na 2 lata wstecz... Stało cały czas w ciepłej piwnicy to chyba śmiało lać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
31 minut temu, przemek28_28 napisał:

Nie no, tutaj wszyscy bułkę przez bibułkę….. coraz śmieszniej się tutaj robi 

A penisa gołą ręką 🤣


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
3 godziny temu, Tigon napisał:

invigo na pewno nie odbieg jakością od ciechu, jedni i drudzy jadą na imporcie z dalekiego wschodu. 

Ciech formułuje środki dla Invigo.

5 godzin temu, yacenty napisał:

weź głeboki oddech i odpocznij sobie, wiedze może i masz ale sposob w jaki piszesz pokazuje kim jesteś, daj nam od siebie odpocząć

Czasem nie sposób się nie zirytować..

4 godziny temu, Tomek90 napisał:

U mnie w tym roku T1 ładnie malowało pole, rozlane po liściu. Protiokonazol z helmu, tern czy rsm zrobiło robotę? 🤔

Pewnie rsm, bo protio i fenpropidyna nie powodują tego efektu. Ale wystarczy "setka" na 100l. Superamu bądź Hiperionu i efekt będzie podobny 😎

2 godziny temu, ervyn napisał:

Te parę groszy nie jest warte stosowania invigo, które niejednokrotnie w przeliczeniu na czystą substancje wychodzi podobnie jak markowy produkt co w ogóle jest nieporozumieniem.

Stosuję metazachlor, flufenacet, chlopyralid od Invigo i niczym nie odbiega od innych producentów.

2 godziny temu, yacenty napisał:

żadnego bana nie było, tylko koleżeńska prośba o choć trochę kultury

Postaram się 😉  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1384
9 godzin temu, Tigon napisał:

invigo na pewno nie odbieg jakością od ciechu, jedni i drudzy jadą na imporcie z dalekiego wschodu. 

Porównywanie ciechu i tego śmiesznego invigo jest trochę nie na miejscu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9258
6 godzin temu, boogie7 napisał:

Ciech formułuje środki dla Invigo.

Czasem nie sposób się nie zirytować..

Pewnie rsm, bo protio i fenpropidyna nie powodują tego efektu. Ale wystarczy "setka" na 100l. Superamu bądź Hiperionu i efekt będzie podobny 😎

Stosuję metazachlor, flufenacet, chlopyralid od Invigo i niczym nie odbiega od innych producentów.

Postaram się 😉  

Dużo zależy od tego, kto produkuje dla Innvigo środki, nie wszystkie robi Ciech,a  te , które robi , sa całkiem dobre, zresztą od lat już kupuje środki z Ciechu i jestem zadowolony z ich jakości i ceny.  Natomiast Innvigo niektóre partie zamawia gdzies chyba w garażowych rozlewniach, bo nie nadają sie do uzytku, zresztą sklepy i hurtownie szybko zweryfikowały ich polityke jakości i w obiegu pozostały tylko przyzwoitej jakości środki, bo ludzie po prostu zagłosowali portfelem, nie kupując niektórych ich wyrobów, co nie znaczy, że firma sama w sobie jest "do d....", tylko za barcho chciała przyoszczędzić i strzeliła sobie w kolano

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

Cześć,

Myślicie że jest sens czymś wzmocnić pszenicę ozimą po ostatnich przymrozkach? U mnie 3 dni z rzędu przy gruncie było -2 - -3 stopnie. Pszenica już po zabiegu T1 oraz R1 gdzie dodatkowo poszedł siarczan magnezu 5%, miedź, cynk oraz mangan. I tak sobie myślę czy by w przyszłym tygodniu z czymś dodatkowo nie wjechać. Oczywiście nic się póki co z nią nie dzieje ale jednak dla roślin jest to jakiś stres gdy po ponad +20 w dzień, nagle przychodzą kilka dni z rzędu przymrozki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davepooll    0

Witam,

sytuacja jest następująca, muszę zrobić poprawkę na chwasty - przytulia i głuchy owies, pszenica ma lada dzień fazę 2 kolanka. Pogoda nie rozpieszcza i zastanawiam się czy znaleźć jakiegoś okienka pogodowego, gdzie temperatura w nocy nie spadnie poniżej 5 stopni i opryskać herbicydem Axial i Staranne Forte, które można stosować do liścia flagowego. Zabieg T1 i R1 przeprowadziłem 2 tygodnie temu środkami Virtuoz Pro 1l/ha oraz Moddus 0,3 l/ha. Teraz przez 1-2 tygodnie ma być kiepska pogoda, a boję się, że jak będę czekał, to wszystkie zabiegi T2, R2 +mikro i poprawka herbicydem skumuluje mi się w jednym momencie. Będę wdzięczny za opinie, uwagi i wszelkie wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9

Czy ktoś ma pomysł, co może być nie tak z pszenicą po rzepakach? Pierwsza odmiana to Depot, siana 26 września 2023 i od jakiegoś tygodnia/półtorej wygląda, jakby na polu rosły dwie odmiany (pierwsze trzy zdjęcia). I nawet doradca sugerował, że może coś pomieszali materiał siewny, ale pojechaliśmy na inną odmianę - Impresję, sianą 20 września i efekt ten sam (ostatnie zdjęcie). Potem spojrzeliśmy jeszcze na trzecią odmianę - Metronoma, sianą 25 września, to może już nie tak mocno, ale też można zauważyć brak wyrównania. A najlepsze, że na sam koniec zajrzeliśmy jeszcze na pszenicę po kukurydzy, sianą 2 października (też Metronom) i tam jak na stole, elegancko i równiutko.
 

Depot.JPG

Depot1.jpg

Depot2.jpg

Impresja.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9258

Pierwsze pytanie - czym i kiedy pryskałeś rzepak na chwast ? Na moje oko wygląda na braki siarki, którą zabrał rzepak, a rzepak jak plonował ??

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

karłowatość pszenicy, u mnie potwierdzona testami w https://kchr.pl

jeden kawałek (3,7ha) skasowany, jeden (4ha) został, bo tam niewielkie porażenie

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9

Tak coś czułem, że ten wcześniejszy siew się odbije czkawką, jeśli to faktycznie to. 

23 minuty temu, jahooo napisał:

Pierwsze pytanie - czym i kiedy pryskałeś rzepak na chwast ? Na moje oko wygląda na braki siarki, którą zabrał rzepak, a rzepak jak plonował ??

Rzepak był pryskany po siewie Butisan + Kalif. Sypnął 4,2 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    110
4 godziny temu, dariusz86 napisał:

Cześć,

Myślicie że jest sens czymś wzmocnić pszenicę ozimą po ostatnich przymrozkach? U mnie 3 dni z rzędu przy gruncie było -2 - -3 stopnie. Pszenica już po zabiegu T1 oraz R1 gdzie dodatkowo poszedł siarczan magnezu 5%, miedź, cynk oraz mangan. I tak sobie myślę czy by w przyszłym tygodniu z czymś dodatkowo nie wjechać. Oczywiście nic się póki co z nią nie dzieje ale jednak dla roślin jest to jakiś stres gdy po ponad +20 w dzień, nagle przychodzą kilka dni z rzędu przymrozki. 

Foliq kłos będę próbował na lość flagowy w tym roku, ale to tak z ciekawości nie interwencyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1296
2 godziny temu, toorano napisał:

karłowatość pszenicy, u mnie potwierdzona testami w https://kchr.pl

jeden kawałek (3,7ha) skasowany, jeden (4ha) został, bo tam niewielkie porażenie

 

To aż 3.7 ha porażone? Cały areał? Często pojedyncze rośliny są porażone, tam gdzie żerował skoczek, jak to musiało wyglądać? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

U nas widać jęczmienie porażone karłowatością , wyglądaja kiepsko niektóre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182
Napisano (edytowany)

niestety cała działka, była to hybryda Hyvega siana 50kg/ha, nic na wiosnę nie ruszyła, tylko zżółkła

Asory pojedyńcze porażone, Kariatyda i Produzent zdrowe, wszystkie siane w jednym terminie

Edytowano przez toorano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1296

50kg/ha ? No to fakt, skoczek nie miał w czym zbytnio wybierać

  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

bardziej braki, przypalenia i zimno niż grzyby.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5
17 minut temu, Tigon napisał:

bardziej braki, przypalenia i zimno niż grzyby.

Braki jakich mikro? Siarkę, miedz, mangan dostał.

5 godzin temu, Maniaks napisał:

Czy ktoś ma pomysł, co może być nie tak z pszenicą po rzepakach? Pierwsza odmiana to Depot, siana 26 września 2023 i od jakiegoś tygodnia/półtorej wygląda, jakby na polu rosły dwie odmiany (pierwsze trzy zdjęcia). I nawet doradca sugerował, że może coś pomieszali materiał siewny, ale pojechaliśmy na inną odmianę - Impresję, sianą 20 września i efekt ten sam (ostatnie zdjęcie). Potem spojrzeliśmy jeszcze na trzecią odmianę - Metronoma, sianą 25 września, to może już nie tak mocno, ale też można zauważyć brak wyrównania. A najlepsze, że na sam koniec zajrzeliśmy jeszcze na pszenicę po kukurydzy, sianą 2 października (też Metronom) i tam jak na stole, elegancko i równiutko.
 

Depot.JPG

Depot1.jpg

Depot2.jpg

Impresja.JPG

U mnie też tak te mniejsze jakby żółciejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj