yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

boogie7    499
23 minuty temu, STIG13 napisał:

Nikomu nie każę zaprawiać Vibrancem. Już widziałem śniecie po zaprawach rzekomo mających na to działać. 

Śnieci nie widziałem od conajmniej 25 lat 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
6 godzin temu, GABBER85 napisał:

Jaka odmiana zamiennie za Linusa, ktos miał,  przesiadł sie, poleci ?

A co ci nie pasuje w LINUSIE że chcesz przejść na inną odmianę ?U mnie po raz kolejny Linus okazał się najlepiej plonujący , tuż za nim Opoka , jeszcze 3 odmiany miałem , i nie dużo ale jednak troszkę mniej , dały , ale ogólnie jestem z plonu mega zadowolony , zawaliłem się pszenicą jak nigdy , i jak po innych latach średnia z ha , z całego gospodarstwa , wychodziła 7,8 do 8,2 tony/ha , tak w tym roku średnia będzie ponad 9 ton i to przy ukróconym NPK , i przy azocie 140 kg N + w dolistnie jeszcze z 10-15 kg/ha poszło , żeby jeszcze do pełni szczęścia była cena z tamtego roku , to już by była baja , a tu u nas cena 800 zł brutto zawiozłem 25 ton bo nie było gdzie tego upchnąć , i tak jak się spodziewałem gęstość wyszła 72,9 czyli pasza , chyba że większość pszenic będzie takich to możliwe że parametry na konsumpcje obniżą , raz już tak było że brali od 72 gęstości , bo powyżej nie było co kupić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129

Euforia 8.42 t/ha białko 12.7 % gęstość 79.6 wilgotność 15 % praktycznie co dzień przepaduje że ani nie napada ani nie idzie kosić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

To aż trochę dziwne że pada deszcz niemal co dzień , a pszenica ciągle trzyma parametry . Zależy też jakie te opady są , bo np u mnie jak pszenica była już dojrzała technologicznie to spadło na nią jeszcze że 100 litrów wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

Pszenica 14.9 zejdzie przez kilka dni niżej ? Rozsypana na 50 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

w zeszłym roku kosilem jeden kawałek to miał 17% leżało na pryzmie w garażu do stycznia i jak sprzedałem miał 13% na skupie


jeśli przemieszasz 2-3x to na pewno zbijesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129
mysza103 napisał:

To aż trochę dziwne że pada deszcz niemal co dzień , a pszenica ciągle trzyma parametry . Zależy też jakie te opady są , bo np u mnie jak pszenica była już dojrzała technologicznie to spadło na nią jeszcze że 100 litrów wody.

Opady do 3 mm przeważnie przeleci jakaś mżawka i po koszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Późno siana euforia skoszona,nie ważyłem ale coś ok 6t masa wypalenisk :/

Dzisiaj pod kosę kariatyda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja polecam argument oraz dubaj bo naprawdę chyba będzie dobrze sypac

Dobrze ze teraz nie zniwuje bo leki biore na serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

14,9 % na 50 cm grubosci to nic jej nie bedzie, przemieszac co 3-5 dni, albo i nic nie robić, mozliwe ze 14,9 %  to bedzie średnia ze żniw tegorocznych alternatywa dla porośnietego

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, paprykarz123456789 napisał:

Ja dzis zamiast myśleć o pszenicy musiałem się udać do lekarza po leki na serce

Jesteś młodym chłopem a już chorujesz ale zdrowie najważniejsze pszenice jeszcze sprzedasz później. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Ja mam 46 lat i cała saszetka leków, no ale cóż tak bywa, trzeba cieszyć się z tego że żyjemy.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

17% w zeszłym roku sypałem na 1m i nic jej nie było, nic nie grzebane, w kwietniu poszła jako sucha... 15% sypałem na silos zawsze przedmuchuje i idzie jako sucha

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
35 minut temu, JD1052 napisał:

17% w zeszłym roku sypałem na 1m i nic jej nie było, nic nie grzebane

Jaka wilgotność była przy sprzedaży? 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
5 godzin temu, VonVegans napisał:

I ch*j,znowu pada

I w pi....du u mnie też. Za h...j nie pozwoli kosic. Prognozy w kratkę do 15.08. Będzie paszówa jak nic, już jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Ja zakończyłem już żniwa , ale paszówka  od tych deszczy już jest , jedyna pszenica która nie wykazywała oznak paszówki jak na razie to była pszenica jara , bądz pszenice ozime z póznych i bardzo póznych siewów . ps. Jechałem dzisiaj 7 do miechowa to na odcinku 25 km od Wodzisławia  do Miechowa skoszonego zboża nie widziałem , poza rzepakiem (częściowo ) i jęczmieniem ozimym , a tego u nas jak na lekarstwo

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

panowie zgłosiłem ekoschemat wymieszanie słomy z glebą ale sieczkarnia w kombajnie uległa awarii a mówili deszcze więc skosiłem na bele. jak to ugryźć teraz? słoma droga więc nie będzie problemu ze sprzedażą ale zgłaszać do do ARIMR? 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

pszenica 15% w silosie nadaje sie do magazynowania w silosie na kilka metrów ? czy bedzie sie grzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
29 minut temu, Artis napisał:

Zabierz bele i zrób uprawkę 

Dokładnie jak kolega pisze.

Chłopie oni tak mają po d*pie z tymi dopłatami chuju muju zboża, nawozu, suszy i grom wie czego jeszcze że nie ma komu jechać i sprawdzać. Jedziesz talerzówką i po sprawie. 

Edytowano przez ravoj
  • Like 1
  • Thanks 3

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314
30 minut temu, roni9411 napisał:

panowie zgłosiłem ekoschemat wymieszanie słomy z glebą ale sieczkarnia w kombajnie uległa awarii a mówili deszcze więc skosiłem na bele. jak to ugryźć teraz? słoma droga więc nie będzie problemu ze sprzedażą ale zgłaszać do do ARIMR? 

TAK , zgłoś ,  jest taki druk "czynny żal"

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
47 minut temu, roni9411 napisał:

panowie zgłosiłem ekoschemat wymieszanie słomy z glebą ale sieczkarnia w kombajnie uległa awarii a mówili deszcze więc skosiłem na bele. jak to ugryźć teraz? słoma droga więc nie będzie problemu ze sprzedażą ale zgłaszać do do ARIMR? 

Napisz w zeszycie 1000 razy 

"przepraszam szanowny armir" 

Powinni uznać 

PS. 

U mnie też sieczkarnia w nie najlepszym stanie 😉😉

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj