yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2284
1 minutę temu, STIG13 napisał:

Najgorszy 😅

A u Sromka z jutuba najniższe opady zanotowane od 8 lat pszenica średnio ponad 9t, miejscami łapie 11t.

 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1549
46 minut temu, Tomek90 napisał:

Najgorszy 😅

A u Sromka z jutuba najniższe opady zanotowane od 8 lat pszenica średnio ponad 9t, miejscami łapie 11t.

 

:D :D 

dobre jaja z tymi błaznami

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmok    4

chyba macie info z tamtego roku bo w tym przyznał sie ze plony pszenicy najgorsze w histori 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2284
9 godzin temu, misio3p napisał:

Podlewana się nie liczy. 

Nie podlewana podobno. 

9 godzin temu, Kamilmok napisał:

chyba macie info z tamtego roku bo w tym przyznał sie ze plony pszenicy najgorsze w histori 

Chyba ty masz, wejdź do lawrenowicza na social i zobacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1980

Plonowanie z najlepszego miejsca, kawałek dalej było przepalisko. XD Hejterzy się śmiali z pszenicy po burakach, to było trzeba im dać nauczkę i pokazać najlepsze miejsce na polu. :D  

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

A według mnie jak taka ta pogoda dalej będzie i chyba będzie to trzeba będzie kosić pszenice z wilgotnością 14-15% około , bo inaczej to nie wiem . Chyba ze nagle będzie słońce i bez deszczu . 

Kosilem fdwa lata temu 18%. Potem 2 dni w słonku na przyczepie nie specjalnie mieszając i zeszła na 12%. W czasie tego niby suszenia to grzała się ładnie ale wyschła 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    111
11 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Plonowanie z najlepszego miejsca, kawałek dalej było przepalisko. XD Hejterzy się śmiali z pszenicy po burakach, to było trzeba im dać nauczkę i pokazać najlepsze miejsce na polu. :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Kolejny dzień z rzędu deszcz, a końca nie widać. Znowu zacznie porastać jak dwa lata temu...

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    490

U mnie to samo pokazuje , choć jakos tej interii to średnio wierze i w długoterminowe prognozy to loteria jest . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    966

Fakt faktem ch*jową mamy pogodę na żniwa i poprawy nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    20
54 minuty temu, maniekc360 napisał:

Prognoza na żniwa: 

 

To chyba we wrześniu będę młócił?

image.png

Pogoda na Interii na szczęście rzadko się sprawdza, a zresztą patrzeć dalej niż 3 dni do przodu nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    356

Windy.com, yr.no czy nawet nasze imgw meteo mówi jednakowo o ciągłych opadach. ICM wszystko potwierdza na 3 dni naprzód. 
 

Jakos się skosi miedzy deszczami. Wczoraj kosiłem 24%.. 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2467

Godzinę temu byłem na polu , kolego podjechał pod rzepak i mierzyliśmy to na wilgotnościomierzu kręconym miał  1 próba - 9,4   2 próba po 10 minutach - 9,2 3 próba po kolejnych 10 minutach 8,9 . o godzinie 13 ma w niego wjezdżać , mierzyliśmy jeszcze jęczmień jary to na godzinę 11 miał 16% , o godzinie 14 myślę w niego wjechać i zobaczy się co pokaże po kombajnie , pszenica w plewie to jeszcze była miękkawa deko , może na sam wieczór by doleciało że by można wjechać , ale cały czas zapowiadane deszcze na wczesny wieczór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    506
3 godziny temu, maniekc360 napisał:

Prognoza na żniwa: 

 

To chyba we wrześniu będę młócił?

image.png

To nie jest prognoza, tylko wróźba. 

2 godziny temu, maniekc360 napisał:

Niby pare dni temu zapowiadali 2 tygodnie upałów po 27 *C co dziennie...

No to masz najlepszy dowód na to, jaki .uj warte są tego typu "klikbajtowe" bzdury 😎

1 godzinę temu, tobago napisał:

Windy.com, yr.no czy nawet nasze imgw meteo mówi jednakowo o ciągłych opadach. ICM wszystko potwierdza na 3 dni naprzód. 
 

Jakos się skosi miedzy deszczami. Wczoraj kosiłem 24%.. 

Taa, windy jest ku.wa "najlepsze" 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    356
27 minut temu, boogie7 napisał:

Taa, windy jest ku.wa "najlepsze" 🤣🤣🤣

Windy sprawdzam na kilka dni do przodu planując opryski. Wiatr akurat u nich dobrze się sprawdza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj