yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Axd529    117

Mustang forte nie weźmie tego? Musi być ten Herbistar?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Ile czasu musi minąć od zabiegu odchwaszczania do T1 ze skracaniem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
3 minuty temu, Mikua napisał:

Ile czasu musi minąć od zabiegu odchwaszczania do T1 ze skracaniem ? 

Jak ciepło 3-4dni, jak pogoda w kratkę lepiej poczekać z tydzień chyba że jedziesz na same dwuliścienne to na drugi dzień

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
13 godzin temu, krzysiek1614 napisał:

Dziś z przymrozkiem chciałem dokończyć N 2 bo wczoraj zgonił mnie śnieg z deszczem. Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem bo pszenica była ładnie oszroniona i nie wiem czy nie przypale ją saletrą ?

Jak sypałeś wcześnie rano o wschodzie gdzie przymrozek jeszcze trzymał i szron był suchy granulki się nie przyklejały to posiałeś w idealnych warunkach.

Ja jeśli jest możliwość to tylko sieję jak szron wcześnie rano. Do południa saletra rozpuszczona, bo jednak z tego szronu jest jakaś symboliczna ilość wody która wystarcza do rozpuszczenia granuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Co to za dziadostwo i czym z tym walczyć podpowie ktoś? Może być to septorioza? 

IMAG5706.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Co myślicie żeby w sobote opryskac na chwasty axial 1l+ granstar ultra 50g/ha czy za zimno? Ewentualnie czy samym axialem by zadziałało w takich temperaturach?

Screenshot_20230407-082141.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
9 godzin temu, jogus napisał:

Co to za dziadostwo i czym z tym walczyć podpowie ktoś? Może być to septorioza? 

IMAG5706.jpg

chodzi ci o te uschniete liscie na dole? To normalna sytuacja, łan idzie do góry, dolne liście są redukowane

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

a jak podejść budżetowo do zabiegów fungicydowych w pszenicy na plon 5t/ha , dwa tanie zabiegi , czy jeden mocny , co proponujecie ??

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

T1 Tebu + fenpropidyna T2 azoksystro Ina+ protiokonazol. Mokry rok a ty w 5 ton celujesz? Likwidacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
12 godzin temu, Szymon94 napisał:

Jak sypałeś wcześnie rano o wschodzie gdzie przymrozek jeszcze trzymał i szron był suchy granulki się nie przyklejały to posiałeś w idealnych warunkach.

Ja jeśli jest możliwość to tylko sieję jak szron wcześnie rano. Do południa saletra rozpuszczona, bo jednak z tego szronu jest jakaś symboliczna ilość wody która wystarcza do rozpuszczenia granuli.

Na pewno tak zaczynałem sypać, może pod koniec gdzieś do słońca puszczało ale to zobaczymy czy będą przypalenia.

Koło 13 byłem na polu i jeszcze rosa się trzymała a nawozu praktycznie już nie było widać, dzisiaj od rana lekko pada, po południu ma być ładny dzeszcz więc git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
12 minut temu, Mateusz1q napisał:

T1 Tebu + fenpropidyna T2 azoksystro Ina+ protiokonazol. Mokry rok a ty w 5 ton celujesz? Likwidacja?

nie każdy ma możliwości na 10 ton jak wszycy tutaj na forum cięzki rok się zapowiada trzeba mierzyć siły na zamiary jak plon oscyluje na IVb i V koło 5 ton to po co mam niby walić nawożenie i środki na 10 ton jak wystarczy ze przyjdzie dwa tygodnie ze słońcem bez opadów i już wypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Spokojnie ja mam czarnoziem i też dwa razy przyszła susza, piekarnik w czerwcu i ledwo 6 ton. Azot pogorszył zamiast pomóc a jeszcze skróciłem patrząc jak tutaj co niektórzy na kolanko zamiast na warunki pogodowe oraz wigor roślin i gotowe. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Szkoda mi Ciebie ze słuchając innych agrofotowiczów zle skróciłeś i jeszcze azot dałeś. Gdybyś uważniej czytał to byś przeczytał ze przy suszy nie wolno dawać za dużo azotu, bo upala ziarno.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    105

Ta, teraz wszyscy mądrzy. Pod koniec kwietnia ostatnia dawka N. dobre warunki opady itd. powiedz co będzie w maju i czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Po żniwach rzucam najdalsze dzierżawy 1ha w Brodzicy i 0,24ha na zamojskiej i to jest w pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi13    36
47 minut temu, ravoj napisał:

Spokojnie ja mam czarnoziem i też dwa razy przyszła susza, piekarnik w czerwcu i ledwo 6 ton. Azot pogorszył zamiast pomóc a jeszcze skróciłem patrząc jak tutaj co niektórzy na kolanko zamiast na warunki pogodowe oraz wigor roślin i gotowe. 

Ja daje 130-140 kg N w pszenicy max i skracanie tylko moddus i zboża się suszy nie boją. Plony w ostatnich dwóch latach powyzej 8 ton. Dawanie CCC to dla mnie największa głupota którą można zrobić. Zawsze po tym środku plony u mnie spadają.

Edytowano przez kubi13
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja już się nauczyłem ze trzeba robić 2 dawki N i nie wjeżdzac z azotem w maju. Tak jak piszesz - niby było wilgotno, poszła dawka 100kg saletry na kłos i później przez miesiąc spadło 10-20l opadu i cyk, gęstość 68 :( poślad.

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
31 minut temu, kubi13 napisał:

Ja daje 130-140 kg N w pszenicy max i skracanie tylko moddus i zboża się suszy nie boją. Plony w ostatnich dwóch latach powyzej 8 ton. Dawanie CCC to dla mnie największa głupota którą można zrobić. Zawsze po tym środku plony u mnie spadają.

Dać ma...pie żyletkę to się pozacina, odkąd stosuje ccc +  inne regulatory to tylko wzrost plonu (mowa o pszenicy).... trzeba  umieć się narzędziami posługiwać,

a to co wyżej @yacenty to też coś w tym jest.. ale podsumowując  biznesowo wole 10t pośladu niż 8t konsumpcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj