yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Grab12    78

Koło Kielc też dolało i nadal leje i najważniejsze że bez szaleństw przynajmniej w mojej okolicy także i do reszty Polski pewnie też dowędruje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    251

LPU chmury szły a to była fatamorgana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

U mnie 4 litry , przez łan rzepaku to pewnie się to nawet do ziemi za bardzo nie przebiło 

 

Też przyjmę każdy opad byle by był , delikatny gtrad upraw nie uszkodzi , a jak dawali ostro gradem to będzie odszkodowanie , a to i tak lepsze niż by uschło i by dali 250 czy 500 zł do ha 

Dopadało następne 4 litry , w sumie jest 8 na razie 

 

33 minuty temu, GABBER85 napisał:

 w Gnieźnie gradu napadało że pozalewane wszystko

Raczej woda chyba wszystko pozalewała , a nie grad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    207
Napisano (edytowany)

A hrubieszowski wychodzi na to, ze jednak uschnie :(

Edytowano przez kamil800
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2492
48 minut temu, GABBER85 napisał:

 w Gnieźnie gradu napadało że pozalewane wszystko

Znowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    379
kamil800 napisał:

A hrubieszowski wychodzi na to, ze jednak uschnie :(

centralny wschód okolice Siedlec Białej Podlaskiej miejscowe burze z gradem a reszta usycha, do końca tygodnia bez szans na deszczy tylko 27* I wiatr do 50km

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    116
23 minuty temu, mysza103 napisał:

Dopadało następne 4 litry , w sumie jest 8 na razie 

 

Raczej woda chyba wszystko pozalewała , a nie grad 

to mało,ty chyba gdzies z pod Pińczowa jak dobrze kojarze, u nas dolało dwa razy mocno i teraz jakąś godzinke lekko pada tak że wszystko wsiąka nie spływa..., wszystkie chmury szły ode mnie na północ w kierunku chociażby właśnie Pińczowa i było widać że dopiero nabierały mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

LZA

20240522_175402.JPG

Też LZA i nawet kropli nie spadło 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Wreszcie popadało, Czy można teraz jechć na T2 w pszenicy (kłoszenie) mieszaniną tebukonazol + difenokonazol + azoksystrobina ? Chciałbym dać wszystkiego po 0,5 l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jk1976 napisał:

Okolice Lublina bardzo ładnie polało  

Od północnej stronie popadało do Elizówki i dalej nic. Akurat wracałem z Lublina....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
1 godzinę temu, rocco0987 napisał:

to mało,ty chyba gdzies z pod Pińczowa jak dobrze kojarze, u nas dolało dwa razy mocno i teraz jakąś godzinke lekko pada tak że wszystko wsiąka nie spływa..., wszystkie chmury szły ode mnie na północ w kierunku chociażby właśnie Pińczowa i było widać że dopiero nabierały mocy.

Dokładnie spod Pińczowa,  trochę na zachód.  Pierwsze 4 litry jak napadało to na radarze epicentrum pokazywało na lini Sędziszów- Włoszczowa,  a za drugim podejściem główny opad był pokazany na linii Tarnów- Busko-Zdrój , także mnie zachaczyly końcówki i z jednej i z drugiej strony po trochu . Teraz niby cały czas sianiem delikatnie , ale na deszczomierzu za bardzo nie przybywa , pół godziny temu było 11 litrów,  a do tego od 2 godzin bez prądu bo pewnie jakieś awarie wystąpiły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394

Wczoraj żona mówi: patrz jakieś dziwne robaki na trampolinie, a to parka skrzypionki się paruje, to zły znak. Wchodzę dziś w łan a tam już są, owe czarne larwy i dziś nie było wyjścia, miał być sam mocznik na test białka to od razu cypermetryna. LHR sprawdźcie pszenice. 

  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    432

ciekawe czy popadalo od kalisza, jarocina na poznan. chmury w radarach ogromne. a u nas w centralnej kropla nawet nie spadla. pszenica to juz historia😪 zaczyna placami po prostu schnac☹️nie zdazyla sie nawet wyklosic.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
3 minuty temu, ravoj napisał:

Wczoraj żona mówi: patrz jakieś dziwne robaki na trampolinie, a to parka skrzypionki się paruje, to zły znak. Wchodzę dziś w łan a tam już są, owe czarne larwy i dziś nie było wyjścia, miał być sam mocznik na test białka to od razu cypermetryna. LHR sprawdźcie pszenice. 

Jak że teraz mącznik dolistne na poprawę białka? A nie lepsze efekty po kwitnieniu pszenicy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1424

podobno Śrem pod Poznaniem zlało mocno


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

Okolice Sieradza ponad 35mm dziś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
3 godziny temu, kamil800 napisał:

A hrubieszowski wychodzi na to, ze jednak uschnie :(

Wszędzie w Polsce pada a powiat Tomaszowski i Hrubieszowski zablokowany przez wyż i nie puszcza w ogóle deszczu.Ciekawe kiedy spadnie deszcz

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedzial    0

Około 22 skończyłem pryskać pszenicę i kukurydzę, a od około 3-4 zaczęło delikatnie rosić. Do tej pory a spadło około 3-4 litrów. Uważacie że opryski zdążyły się wchłonąć czy raczej będzie lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Czy na pszenicę która zaczęła się kłócić można dać matkonazol 100SL 0,8l i azoksystrobine 250SE 0.6l czy lepiej metkonazol i dodać Tebukonazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    927
10 godzin temu, robercikj100 napisał:

Też LZA i nawet kropli nie spadło 

Bo ja już między LZA/LBL/LKS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    134
panRys87 napisał:

Czy na pszenicę która zaczęła się kłócić można dać matkonazol 100SL 0,8l i azoksystrobine 250SE 0.6l czy lepiej metkonazol i dodać Tebukonazol?

azoksy przedłuża zieloność pszenicy I działa głównie zapobiegawczo. Metkonazol i tebukonazol działają zapobiegawczo interwencyjnie i wyniszczająco. Reasumując co dawałeś na liść flagowy ? Jest wilgotno ? Dlaczego chcesz tak wcześnie na kłosa dawać fungi ? Ja pryskam na kłosa jak wypuszcza pierwsze pylniki wtedy najlepszy efekt jest .


ravoj napisał:

Wczoraj żona mówi: patrz jakieś dziwne robaki na trampolinie, a to parka skrzypionki się paruje, to zły znak. Wchodzę dziś w łan a tam już są, owe czarne larwy i dziś nie było wyjścia, miał być sam mocznik na test białka to od razu cypermetryna. LHR sprawdźcie pszenice. 

skrzypionki już dawno się sparowały skoro masz larwy na pszenicy. skrzypionka najlepiej opryskać przed składaniem jaj. Skrzypionki dorosły zwykle zaczyna rozmnażanie jak się ociepli na wiosnę i po złożeniu jak po 2 tygodniach mamy larwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wielkiwojownik
      Witam występuje na moim terenie ( Podkarpackie) problem ze śniedzią w pszenicach, nie jest to jakaś poważna inwazja ale trafiają się pojedyńcze kłosy porażone tym tzn powiedzmy na 3 metry kwadratowe znajdzie sie jedna roślina taka mała niewyrośnięta z czarnymi ziarenkami jak się rozetrze w palcach to śmierdzi rybą ale występuje to tylko na glebach ciężkich typu rędzina. Jeżeli jest pole mozaikowe część powiedzmy rędziny częśc piaskowej a częśc jakiejś normalnej ziemi to ta śniedź jest tylko na rędzinie pszenica siana z kwalifikatu czy swoja zaprawiana najlepszymi zaprawami  nie ma reguły i tak to wyskoczy robione są płodozmiany jęczmień ozimy i jary , rzepak, soja, groch, kukurydza wychodzi że pszenica jest siana co 2-3 lata. jak temu zaradzic żeby się tego pozbyc? i dlaczego to występuje tylko na rędzinie ? bo podobno z jednego takiego kłosa może się to rozprzestrzenić na większą powieżchnie 
    • Przez Bartekh
      Dzień dobry, 
      Mam pytanie, czym mógłbym zwalczyć  przytulię w pszenicy w fazie, w której jest ona już wykłoszona? W sklepie polecono mi środek minstrel, jednak w zaleceniach ma napisane, aby go stosować do fazy liścia flagowego, pytanie czy nie zaszkodzi pszenicy w późniejszych fazach?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj