yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

krilan06    2492

Podobno jest podatny na fuzariozę chyba że źle kojarzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1019
2 minuty temu, krilan06 napisał:

Podobno jest podatny na fuzariozę chyba że źle kojarzę 

Tak ale przy mokrej pogodzie gdzie pada kilka dni bez przerwy a na taką się nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    22
46 minut temu, krilan06 napisał:

Podobno jest podatny na fuzariozę chyba że źle kojarzę 

Zgadza się, dlatego warto zrobić T3, szczególnie jeśli maja być opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    362

Słyszeliście o tej teorii? 
 

ffefe0ffcabf2.jpg

ALS to wszystkie wiosenne Granstary i inne sulfynomoczniki. 
Sam robiłem poprawki tribenuronem i zastanawiam się czy powyższa teoria ma uzasadnienie w praktyce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2492
1 godzinę temu, anja79 napisał:

Zgadza się, dlatego warto zrobić T3, szczególnie jeśli maja być opady

Ja nie wiem, dwie porządne grzybówki a i tak porażona. Pszenżyto taka sama oochrona i czyste

20240522_092236.jpg

20240522_092246.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    22
6 minut temu, krilan06 napisał:

Ja nie wiem, dwie porządne grzybówki a i tak porażona. Pszenżyto taka sama oochrona i czyste

20240522_092236.jpg

20240522_092246.jpg

 

Ale porażenia dotyczą raczej dolnych liści, góra widać w miarę czysta. Jakie fungicydy były podane? Ten rok jest dziwny pogodowo zarówno dla wegetacji roślin jak i dla  możliwości stosowania środków, wychodzą różne rzeczy, gdzie ciężko nieraz stwierdzić czy to choroba, fito czy niedobór? W Fenomenie sianym po rzepaku, gdzie T2 było wcześniej - 2 maja można zauważyć upalone/zaschnięte czubki liści flagowych, zakładam, że to od oprysku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    362

Chyba zaczyna być sucho.. ☹️

 

a7ea640fba0e7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    42

W  pszenicy zauwazyłem sporadyczne sztuki skrzypionki.  Na razie larwy.

Ile czekać z zabiegiem? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    134
Okisz napisał:

W  pszenicy zauwazyłem sporadyczne sztuki skrzypionki.  Na razie larwy.

Ile czekać z zabiegiem? 

 

larwy najwięcej szkody robią. jak masz narazie pojedycze to może nasilenie skrzypionki było małe. Ja jak zobaczę pierwsze sztuki to zazwyczaj po 3 - 4 dniach pojawia się reszta i wtedy pryskam najtańszym perytroidem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    42
25 minut temu, malinalbe napisał:

larwy najwięcej szkody robią. jak masz narazie pojedycze to może nasilenie skrzypionki było małe. Ja jak zobaczę pierwsze sztuki to zazwyczaj po 3 - 4 dniach pojawia się reszta i wtedy pryskam najtańszym perytroidem

Tak na razie sporadyczne larwy. Trzeba dobrze szukac. 

zakupie środek zeby czekał bo na razie pada wiec i tak musze poczekac. A moze i t2/t3 zrobie przy okazji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1424

Leje, oj bedą Receordy... sie topiły

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    214

GABBER85 napisał:

Leje, oj bedą Receordy... sie topiły

Zamojskie też się zbiera i żle to wygląda, aby tylko gradu nie było ale deszcz potrzebny na gwałt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    147
3 godziny temu, Okisz napisał:

W  pszenicy zauwazyłem sporadyczne sztuki skrzypionki.  Na razie larwy.

Ile czekać z zabiegiem? 

 

Możesz zaczekać do deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1019
1 godzinę temu, ovi napisał:

 

Zamojskie też się zbiera i żle to wygląda, aby tylko gradu nie było ale deszcz potrzebny na gwałt

Jak Ci chmura nie pasuje to podeślij ją pod Hrubieszów.nawet z gradem przyjmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    140

spadło 10mm deszczu, 2 miejscowości dalej biało jak zimą od gradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    147
7 godzin temu, tobago napisał:

Słyszeliście o tej teorii? 
 

ffefe0ffcabf2.jpg

ALS to wszystkie wiosenne Granstary i inne sulfynomoczniki. 
Sam robiłem poprawki tribenuronem i zastanawiam się czy powyższa teoria ma uzasadnienie w praktyce. 

Chyba nikt na serio się tym nie przejmuje. Chodzi zapewne o problem z kłoszeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    214

Andpol napisał:

1 godzinę temu, ovi napisał:

 

Zamojskie też się zbiera i żle to wygląda, aby tylko gradu nie było ale deszcz potrzebny na gwałt

Jak Ci chmura nie pasuje to podeślij ją pod Hrubieszów.nawet z gradem przyjmę.

burza burza i po burzy, nawet jednej litry nie spadło, Andpol a tak nawiasem dostałeś już deszcz w poniedziałek, nie można być chciwym😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1019
18 minut temu, andrzej224 napisał:

spadło 10mm deszczu, 2 miejscowości dalej biało jak zimą od gradu

w tak nie stabilnej pogodzie to od gradu każdy powinien być ubezpieczony

2 minuty temu, ovi napisał:

 

burza burza i po burzy, nawet jednej litry nie spadło, Andpol a tak nawiasem dostałeś już deszcz w poniedziałek, nie można być chciwym😁

dostałem ale na jednej działce prawie nic nie spadło i tam czekamy na deszcz razem z @ravoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
1 godzinę temu, andrzej224 napisał:

spadło 10mm deszczu, 2 miejscowości dalej biało jak zimą od gradu

U mnie 4 litry , przez łan rzepaku to pewnie się to nawet do ziemi za bardzo nie przebiło 

 

1 godzinę temu, Andpol napisał:

w tak nie stabilnej pogodzie to od gradu każdy powinien być ubezpieczony

dostałem ale na jednej działce prawie nic nie spadło i tam czekamy na deszcz razem z @ravoj

Też przyjmę każdy opad byle by był , delikatny gtrad upraw nie uszkodzi , a jak dawali ostro gradem to będzie odszkodowanie , a to i tak lepsze niż by uschło i by dali 250 czy 500 zł do ha 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    68

Okolice Lublina bardzo ładnie polało  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    207

U mnie dzis tez 2 razy padalo. Razem bedzie z 0,1mm 🙈

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1424

 w Gnieźnie gradu napadało że pozalewane wszystko


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wielkiwojownik
      Witam występuje na moim terenie ( Podkarpackie) problem ze śniedzią w pszenicach, nie jest to jakaś poważna inwazja ale trafiają się pojedyńcze kłosy porażone tym tzn powiedzmy na 3 metry kwadratowe znajdzie sie jedna roślina taka mała niewyrośnięta z czarnymi ziarenkami jak się rozetrze w palcach to śmierdzi rybą ale występuje to tylko na glebach ciężkich typu rędzina. Jeżeli jest pole mozaikowe część powiedzmy rędziny częśc piaskowej a częśc jakiejś normalnej ziemi to ta śniedź jest tylko na rędzinie pszenica siana z kwalifikatu czy swoja zaprawiana najlepszymi zaprawami  nie ma reguły i tak to wyskoczy robione są płodozmiany jęczmień ozimy i jary , rzepak, soja, groch, kukurydza wychodzi że pszenica jest siana co 2-3 lata. jak temu zaradzic żeby się tego pozbyc? i dlaczego to występuje tylko na rędzinie ? bo podobno z jednego takiego kłosa może się to rozprzestrzenić na większą powieżchnie 
    • Przez Bartekh
      Dzień dobry, 
      Mam pytanie, czym mógłbym zwalczyć  przytulię w pszenicy w fazie, w której jest ona już wykłoszona? W sklepie polecono mi środek minstrel, jednak w zaleceniach ma napisane, aby go stosować do fazy liścia flagowego, pytanie czy nie zaszkodzi pszenicy w późniejszych fazach?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj