yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

SawekBraczyk    511

Ja mam nadzieję że przyjdzie jakiś wkońcu większy niż nad Polskę z opadami deszczu ale na bardziej klarowne prognozy to do jutro lub pojutrze trzeba czekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    376

jeszcze wczoraj pokazywało mi deszcz sobota- niedziela a dziś już poniedziałek- wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    521
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Ja mam nadzieję że przyjdzie jakiś wkońcu większy niż nad Polskę z opadami deszczu ale na bardziej klarowne prognozy to do jutro lub pojutrze trzeba czekać. 

Narazie niczego nie widać na horyzoncie. Jedynie co, to konwekcja pod koniec tygodnia i na początku przyszłego. A jak wiadomo, opady konwekcyjne to tutaj leje 25 mm, a dwa kilometry dale,j nic 😎

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

jeszcze wczoraj pokazywało mi deszcz sobota- niedziela a dziś już poniedziałek- wtorek

Dla mojej okolicy jedna z "prognoz" pokazywała dwa dni temu 135 l/m2 deszczu na koniec tego tygodnia 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2185
7 godzin temu, Hubert10624 napisał:

W pszenicy miejscami wyskoczył ostrożeń, przy T1 jeszcze go nie było, Chlopyralid w fazie liścia podflagowego/flagowego mocno przypali?

Tak jak jeden kolega już pisał tribenuron metylowy załatwi sprawę, a dodatkowo jest bezpieczniejszy dla pszenicy. Pryskałem dwa tygodnie temu i już widać bardzo dobrze, że już się nie rozwija.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    132
boogie7 napisał:

1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Ja mam nadzieję że przyjdzie jakiś wkońcu większy niż nad Polskę z opadami deszczu ale na bardziej klarowne prognozy to do jutro lub pojutrze trzeba czekać. 

Narazie niczego nie widać na horyzoncie. Jedynie co, to konwekcja pod koniec tygodnia i na początku przyszłego. A jak wiadomo, opady konwekcyjne to tutaj leje 25 mm, a dwa kilometry dale,j nic 😎

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

jeszcze wczoraj pokazywało mi deszcz sobota- niedziela a dziś już poniedziałek- wtorek

Dla mojej okolicy jedna z "prognoz" pokazywała dwa dni temu 135 l/m2 deszczu na koniec tego tygodnia 🤣🤣🤣

Spadnie na pewno 1.3 l/m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    511

Zobaczymy. Wszystkie modele w tedy pokazywały opady rzędu do ponad 100l/m2 a na drugi dzień sie z tego wycofały wszystkie. Dopiero od wczoraj coś tam niby widać. Ale trzeba czekać bo cały czas niepewne te prognozy i co chwilę się zmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    25
3 godziny temu, pupek napisał:

 

Dać teraz mocznik i mikroelementy czy jeszcze poczekać?

20240512_193505.jpg

20240512_193458.jpg

Końcówki liści już ci schną, żółkną a ty chcesz mocznik? Powiedz w jakim celu? Plonu i tak nie zwiększysz, a pewnie przypalisz i plonu nie będzie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    376

wczoraj jechałem s19 z Rzeszowa do Lublina to powiem wam ze zboża macie tam piękne, aż czarne a nie zielone. Z perspektywy samochodu suszy nie widać

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    200
Napisano (edytowany)

Wyrywalem dzis pszenice to na 5cm jest beton i sucho a ponizej jakas tam wilgoc jeszcze jest. Wiadomo, ze d*py nie urywa ale jednak nie sam pył. Ja tez hrubieszow ale nie na legendarnych I klasach a kawalek dalej i od III w dol 😂

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
2 godziny temu, boogie7 napisał:

Narazie niczego nie widać na horyzoncie. Jedynie co, to konwekcja pod koniec tygodnia i na początku przyszłego. A jak wiadomo, opady konwekcyjne to tutaj leje 25 mm, a dwa kilometry dale,j nic 😎

Dla mojej okolicy jedna z "prognoz" pokazywała dwa dni temu 135 l/m2 deszczu na koniec tego tygodnia 🤣🤣🤣

Widocznie mają jakiegoś praktykanta co nie ogarnia jednostek. Dla niewtajemniczonych te "owe" 135 l/m2 to 13,5 cm opadu więc, nie będę tego komentował. Zmień żródło tych danych, bo w przeciwnym razie np. jutro usłyszymy o rowerzyście (oczywiście Polaku) który miał 10 promili i jechał w lini prostej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    521

Dzisiaj w sąsiedniej wsi zasypało w silosie rolnika podczas załadunku pszenicy na przyczepy. Niestety śmiertelnie.. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    250

W prognozach cały czas wschodni wiatr i brak opadów do 6 czerwca - oby się nie sprawdziło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam, czy Tazer 0,4l/ha i X-Met 100SL 0,4l/ha to będzie dobre rozwiązanie na T2? Na T1 był Leader+Poleposition, a na kłos planuję Tebukonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1226
7 godzin temu, boogie7 napisał:

Dzisiaj w sąsiedniej wsi zasypało w silosie rolnika podczas załadunku pszenicy na przyczepy. Niestety śmiertelnie.. 

Jak to się stało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Robicie t2 w lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    351

Już zrobione na początku maja. LBL 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARIO1996    3

Czy pryskacie potasem pszenice ? Czy to coś daje przy suszy ?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394
Napisano (edytowany)

Daje, masz mniej kasy na koncie i mniej czasu  w domu jesteś. 

Jakby dało się wodę potasem zastąpić.....

Edytowano przez ravoj
  • Like 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    521
4 godziny temu, melon10641 napisał:

Jak to się stało? 

Nie znam szczegółów, wiem tylko że strażacy rozcinali płaszcz bina, by wydostać poszkodowanego na zewnątrz. Pomimo natychmiastowej reanimacji, nie udało się zachować funkcji życiowych. Chłop 60 lat, sam mieszkał i prowadził ok. 30 ha gospodarstwo. 

  • Sad 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7731
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, MARIO1996 napisał:

Czy pryskacie potasem pszenice ? Czy to coś daje przy suszy ?

Tak pokazują susze . Zdecydowanie najgorsza sytuacja panuje między Żyrardowem, Skierniewicami a Łęczycą, Kaliszem, Krotoszynem, Rawiczem, Głogowem.

Może być zdjęciem przedstawiającym mapa i tekst „Warunki normalne normane Sucho Silna susza Ekstremalna susza”

Edytowano przez galan99
  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Zastanawiam sie czy robic t2, w nocy zimno w dzien upały. Na polu pustynia, pszenica zaczyna sie zwijać, czy nie zrobie tym zabiegiem wiecej szkody niż pożytku? Chcialem prysnac priaxorem w minimalnej dawce, nie bedzie przypaleń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj