yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

metrax12    143
Dnia 4.09.2023 o 15:02, Pawelek998 napisał:

Mi bardziej chodzi czy sam expert weźmie dobrze samosiewy rzepaku 

Sam Expert ani w połączeniu z DFF nie zwalcza w 100 % samosiewów rzepaku. Jak ktoś robi poprawkę wiosną, do tej kombinacji może już nic nie dawać. Trudne chwasty typu chaber, samosiewy rzepaku, przytulia mogą zostać lub zostają nie do końca zwalczone. Czy da się je wszystkie w 100 % zwalczyć jesienią? Być może, jednak chyba to nie będzie tańsze niż wariant jesień+wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    307

No właśnie już mnie wk***ia to jeżdżenie szukanie czekanie że kiedyś dojedzie. Że będzie ale czekamy. Chcę mieć spokojna głowę i siać kiedy mi pasuje a nie kiedy towar gdzieś tam będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1401

A myślisz że jak kupisz przez neta to Ci jutro przyślą? tak samo będziesz czekał, a oni będą czekać na dostawę itp. Np Ławrenowicz nowe zamówienia zacznie wysyłać dopiero po 20 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1000

Kinto Plus + nawóz donasienny. Jednego roku gizmo a to sam tebu i rosło.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
beret star (fludioksonil, sedaxan, tritikonazol)
beret star (fludioksonil, sedaxan, tritikonazol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Ponoć strasznie w górę poszły zaprawy .

Ktoś się wypowie o materiale siewnym z GR Szymański z Nowosiółek koło Hrubieszowa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1401
28 minut temu, Damianek20 napisał:

Ktoś się wypowie o materiale siewnym z GR Szymański z Nowosiółek koło Hrubieszowa ? 

Moim zdaniem jakość świetna, porównywalna z tymi najbardziej rozreklamowanymi, zawsze duża siła kiełkowania, a cena sporo niższa. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    123
1 godzinę temu, szymonidas9 napisał:

Ile bierzecie za siew pszenicy uprawowo-siewnym na talerzowce ? 280zl nie ma krzywdy dla jednego i drugiego? 

12,5 ha rzepaku posiał mi kolo harszem na talerzówce za 2 klocki. To mu flaszkę jeszcze dorzuciłem. Sytuacja wyjątkowa bo mi z nowym siewnikiem się nie wyrobili ale tanio wziął 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memson3p    9
Damianek20 napisał:

Ponoć strasznie w górę poszły zaprawy .

Ktoś się wypowie o materiale siewnym z GR Szymański z Nowosiółek koło Hrubieszowa ? 

to prawda z zaprawami w tamtym roku kinto plus 140zl teraz najtaniej 200 udało mi się znaleźć a w niektórych sklepach nawet 240

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra odmiana co planuje jak keramik ale ma parametry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesku    0

Co mozna zrobic w trakcie roku zeby pszenica miala wiecej bialka ? Czy mozna na to jakos wpłynac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej44    55
Czesku napisał:

Co mozna zrobic w trakcie roku zeby pszenica miala wiecej bialka ? Czy mozna na to jakos wpłynac?

dać więcej azotu. Szczególnie na drugą dawkę lub trzecią jak ktoś stosuje. Nie szczędzić na siarce,dać siarczan magnezu ale nie w oprysku tylko posypowo kizeryt 100-200 kg lub więcej. Kiedyś się spotkałem z tezą że etefon podnosi jakość ziarna ale nie wiem czy czegoś nie pomyliłem. I w tabelach coboru można dobrać pszenicę o wysokim białku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9313
47 minut temu, Andrzej44 napisał:

dać więcej azotu. Szczególnie na drugą dawkę lub trzecią jak ktoś stosuje. Nie szczędzić na siarce,dać siarczan magnezu ale nie w oprysku tylko posypowo kizeryt 100-200 kg lub więcej. Kiedyś się spotkałem z tezą że etefon podnosi jakość ziarna ale nie wiem czy czegoś nie pomyliłem. I w tabelach coboru można dobrać pszenicę o wysokim białku

dodam od siebie, że najważniejsze są terminy na podawanie azotu - roślina nie może być na głodzie azotowym, czyli nie moga wystąpić przebarwienia/pojaśnienia

dawanie trzeciej dawki na kłos ma sens tylko wtedy, gdy jest pewność wystarczających opadów i ilości wilgoci, inaczej działa to w drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    606
Dnia 6.09.2023 o 18:04, tomek12051133 napisał:

Jakim cudem koleś u mnie na wsi siał wapno sypkie [zolte] lejkiem? I nic mu się nie zapychało. 

Skoro  żółte,  to może było to wapno z Morawicy, ma ono gruzełkowatą strukturę i siałem  takie wapno  bez problemu , nawet wilgotne rozsiewaczem Rauch Mds. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9313
24 minuty temu, andrzej78 napisał:

Skoro  żółte,  to może było to wapno z Morawicy, ma ono gruzełkowatą strukturę i siałem  takie wapno  bez problemu , nawet wilgotne rozsiewaczem Rauch Mds. 

siałem to z morawicy lejkiem, jak suche to dobrze idzie, zwykłym plastikowym lejkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    501
4 godziny temu, jahooo napisał:

dodam od siebie, że najważniejsze są terminy na podawanie azotu - roślina nie może być na głodzie azotowym, czyli nie moga wystąpić przebarwienia/pojaśnienia

dawanie trzeciej dawki na kłos ma sens tylko wtedy, gdy jest pewność wystarczających opadów i ilości wilgoci, inaczej działa to w drugą stronę

Ja się śmiałem w tym roku że siali 3cia dawkę azotu w tedy kiedy było mało wody a później w żniwa jeszcze na tym dobrze wyszli ci co siali  . Wniosek nie ma co się śmiać 😅 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39
10 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Ja będę tym MaximPower zaprawiał , bez żadnych donasiennych nawozów itp .

Ja podobnie. Tylko że vibrance Duo wziąłem. To samo co Maxim power a sporo tańsze. 2000 zł brutto 20l. MP ok 2300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj