yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

jajonasz    1405

Skoro na tonę poli musisz sprzedać pięć ton pszenicy, to ile musisz sprzedać żeby tą amofoską wprowadzić tyle składników co poli? Matematykę pozostawiam Tobie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kombinacja NPS + sól potasowa będzie lepsza jak npk czyli poli 6? Jak to wygląda w praktyce? Ktoś stosował? Słyszałem że lepiej to działa ale nie wiem czy plota czy coś jest na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315
18 minut temu, Samsung123321 napisał:

Czy kombinacja NPS + sól potasowa będzie lepsza jak npk czyli poli 6? Jak to wygląda w praktyce? Ktoś stosował? Słyszałem że lepiej to działa ale nie wiem czy plota czy coś jest na rzeczy

A cenowo jaki ci wyszło przeliczając na czysty składnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    202
9 godzin temu, metrax12 napisał:

Piffpaff

Nasiona są w stanie powędrować na kilka, kilkanaście m za miedzę. Sąsiedzi też odchwaszczają na jesieni? Chlorotoluron był skuteczny? Axial sam na wiosnę nie da rady? Pryskać 2 razy na miotłę, jesienią (trochę taniej) i wiosną (znacznie drożej) dla mnie mija się z celem. Tylko czy wiosenne warianty (same) będą skuteczne? Czy może nasilenie miotły jest tak duże, że przy tej skuteczności będzie taki efekt, nie lepszy?

@metrax12 czym zastapiles expertmeta? Ja na jesieni daje go solo (kiedys dodawalem jeszcze glean), bo na wiosne i tak musi isc poprawka na przytulię. Wiec na wiosne dodaje do fluroksypyru taki granstar ultra i jest dobrze i w miare ekonomicznie. W temacie miotly to sam expert odpowiednio zaaplikowany wszystko czysci, ale teraz mialem pole sasiada gdzie miotla zagluszyla pszenice i obawiam co sie z tego u mnie nasialo. Mam plan na to, ale ciekawy jestem Twojego rozwiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tomek90 napisał:

A cenowo jaki ci wyszło przeliczając na czysty składnik? 

Poli 6 no to 200kg/ha czyli  NPK 12 40 60 czyli 720 zł z lokalnego skupu wyjdzie (3600 tona)

Nps plus sól 200 kg/ ha czyli NPS 18 60 18 plus sól potasowa 100 kg czyli K 60 to daje razem 446 + 230 za sól to daje 676

Porównując składniki NPK 12 40 60 + 14s

Nps + K  to daje 18 60 18 + 60 

44 zł różnicy na plus na hektarze. 

Tylko znowu niczym Ta sól się rozłoży to wiosna przyjdzie I nie wiem czy nie lepiej dać npk... potas wysoki i bardzo wysoki + kupa resztek pożniwnych 

 

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    11
3 godziny temu, Samsung123321 napisał:

Poli 6 no to 200kg/ha czyli  NPK 12 40 60 czyli 720 zł z lokalnego skupu wyjdzie (3600 tona)

Nps plus sól 200 kg/ ha czyli NPS 18 60 18 plus sól potasowa 100 kg czyli K 60 to daje razem 446 + 230 za sól to daje 676

Porównując składniki NPK 12 40 60 + 14s

Nps + K  to daje 18 60 18 + 60 

44 zł różnicy na plus na hektarze. 

Tylko znowu niczym Ta sól się rozłoży to wiosna przyjdzie I nie wiem czy nie lepiej dać npk... potas wysoki i bardzo wysoki + kupa resztek pożniwnych 

 

Jak potas wysoki i bardzo wysoki to nie dałbym nic. A fosfor zależy jak masz średni to 200kg tego NPS będzie git, a jak niżej to lepiej to co miałeś dać w soli dołożyć i dać 300 NPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6

Co na stokłosę? W zeszłym sezonie zanieczyściłem sobie działkę siejąc niestety nie do końca czystym materiałem. Na działce nie było nigdy stokłosy, pojawiła się wiosną, odchwaszczanie pakiem axiala jej nie ruszyło, nie było jej dużo, może 1-2 sztuki na 10 m2, ale obawiam się , że w tym roku problem może się nasilić. Czytałem, że nomad sobie z nią radzi, a czy kasuje on pozostałe jednoliścienne- miotłę i owies głuchy? Do tej pory zawsze stosowałem wiosenne odchwaszczanie, byłem zadowolony z efektów. Jednak tym razem chyba muszę zmienić taktykę ze względu na właśnie stokłosę. Jakie środki polecicie? Tylko nomad wiosną plus "coś" na pozostałe jedno i dwu liścienne czy jakaś inna godna uwagi strategia?

Edytowano przez sebek52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3907

na takie pole to kukurydza albo rzepak, wtedy jest czym czyścić wredne chwasty 1 liścienne. Specjalnie w tym roku na takiej działce posiałem groch jako poplon i już poszedł graminicyd aby męczyć jednoliścienne a na wiosnę pójdzie kukurydza i poleci dawka perzowa nikosulfuronu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1880
6 minut temu, yacenty napisał:

na takie pole to kukurydza albo rzepak, wtedy jest czym czyścić wredne chwasty 1 liścienne. Specjalnie w tym roku na takiej działce posiałem groch jako poplon i już poszedł graminicyd aby męczyć jednoliścienne a na wiosnę pójdzie kukurydza i poleci dawka perzowa nikosulfuronu.

W kukurydzy czym się tak za***iście czyści te 1 liscienne? Bo kombinacje alpejskie z chwastnica jednostronna a ty jakieś farmazony piszesz. W buraki rzepaku to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6

Rzepak przymierzam na kolejny sezon, kuku nie wchodzi w grę, ten rok muszę jeszcze zmęczyć z pszenicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3907
2 minuty temu, Mateusz1q napisał:

W kukurydzy czym się tak za***iście czyści te 1 liscienne? Bo kombinacje alpejskie z chwastnica jednostronna a ty jakieś farmazony piszesz. W buraki rzepaku to tak

farmazony farmazonami a na polu czysto :P sama kukurydza rośnie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3907

A jaki problem kupić online? Przywiozą do domu i już - półpaleta 100-110, paleta 200

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Nomad, Atlantis

Z tym że mogą nie do końca zwalczać miotłę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8
1 godzinę temu, yacenty napisał:

A jaki problem kupić online? Przywiozą do domu i już - półpaleta 100-110, paleta 200

Małe ilości potrzebuje 3-4 worki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3907

To dostawa zabija cenę. Wiem, bo dziś kupowałem po 100kg dwóch odmian, transport połowę ceny ziarna.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Na allegro smartem zamów, dostawa za darmo tylko tam drożej trzeba by przeliczyć czy się opłaca.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3907

Kumpel tone wapna do ogródka zamówił smartem do paczkomatu. 40 worków po 25kg :P

2 minuty temu, Axd529 napisał:

Na allegro smartem zamów, dostawa za darmo tylko tam drożej trzeba by przeliczyć czy się opłaca.

kto ma nasiona w smarcie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3907

teraz przeglądam allegro i jak widzę to dla detalistów spoczko ceny. 2700zł za tone z dostawą, w workach po 25kg.
Moim zdaniem jak ktoś potrzebuje 100-300kg to bardzo dobra opcja.

Normalnie pszenica po 2100-2300, ale palety jak widze rózni sprzedawcy maja po 200-300zł. Wiec jak ktoś bierze 300kg to duzo lepiej kupić w allegro smart.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj