Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    353

Nigdy nie robiłem nic po zwiezieniu z pola. Mało kiedy sprzedaje w roku zbioru, zwykle marzec/kwiecień. Nie miałem żadnych niespodzianek. Ważne by na magazyn zboze miało max 13-14%, rzepak 8. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Będzie, ale musi być oczyszczony, wczoraj swój gazowalem to tam gdzie wysypane na górę resztki 10t to w tym miejscu jakby skorupa się robi, gdzie czyszczony to normalny jak w żniwa. 

Coś się pojawiło? Czy jest możliwość, że np  trzy miesiące po zagazowaniu może znowu pojawić się jakiś robal? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Do przeczyszczenia wszelkich sypkich dóbr, nie mówiąc o jakichs grochach itp wystarczy separator.robie tak od 2015r i git jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

Panowie za 300 to już za bardzo opryskiwacza z górnej półki nie kupi, taki zachodni agro-masz (amazone) jak mawia znajomy 400+, horsch zwala z nóg 650+, zbiorniki 4000+ belka 33 metry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Za 350 netto na isobusie kupi, 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
2 godziny temu, Zigi94 napisał:

jaki sprzęt masz do czyszczenia rzepaku i zboża przed magazynowaniem?

Separator odśrodkowy 

1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Mhm…. Juz widzę jak Niemiec mówi na swój kraj szkopy, albo Francuz żabojady. Nie masz argumentów, tłumaczysz w najgłupszy możliwy sposób 

Co ma polsza do zabojadów? Ogólnie przezywasz jak stonka wykopki nie wiadomo czemu. 

A Niemcy to nie gebelsi? 😉

 

52 minuty temu, AdamKutno napisał:

Coś się pojawiło? Czy jest możliwość, że np  trzy miesiące po zagazowaniu może znowu pojawić się jakiś robal? 

Teraz wilgoc na zewnątrz to wrzuciłem dla świętego spokoju i ta część z usypana częścią nie czyszczonego niepewna. 

Temp 4 stopnie rzepaku. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Jak to mówią 3000 było mało to teraz po 2300 się sprzedało.

Co do robali to ciężki temat nawet w suchym rzepaku czy zbożu może być lub nie, kiedyś miałem uszkodzony dach i ciekło na pryzmę że zbożem aż porosło w tym miejscu na spodzie kożuch i słup a robala zero, na skupie kiedyś byłem gdzie trzymał zboże w starym budynku to już wogóle tragedia z góry, boku dziury, od dołu posadzka bez foli - nie wiem w jakim stanie towar był, a dużo kupował wtedy, u sąsiada pszenica 13,5 % wilgotność na początku października trojszyk tragiczny, co do rzepaku to z wierzchu miklik lubi atakować nawet bardzo suchy 6-7% (pajęczyna na wierzchu i larwy, ćmy latające).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@marek1977 Lepy co stosujesz to jakieś dedykowane dla dużych powierzchni czy normalne jak w sklepach są na mole spożywcze (te oczywiście też się sprawdzają a cena 9-15 zł za 2 szt. vaco, bross tylko małe) ?

Co do ceny rzepaku, swój sprzedałem po 2300 netto, w poniedziałek pewnie bliżej 2100 będzie.

 

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePrz    57
3 godziny temu, skywalker89 napisał:

Do przeczyszczenia wszelkich sypkich dóbr, nie mówiąc o jakichs grochach itp wystarczy separator.robie tak od 2015r i git jest 

Nie mieli za dużo? Jakie mniej więcej ustawienia i wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313

@Norman te lepy kupuję w internecie , działają do 100 mkw , wieszam nad rzepakiem i w silosie i od tego czasu żadnych pajęczynek nie ma.

chrome_screenshot_1678682275030.png

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Ja co roku po opróżnieniu magazynów stosuje 2-3 zabiegi na owady w formie oprysku. Każdy kąt i całe ściany oblecę. Sprawdza się, wołka wytrułem skutecznie od czerwca do zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
Dnia 11.03.2023 o 05:25, AdamKutno napisał:

Głupio się pocieszasz, ja potrafię się przyznać, że wtopiłem grubą kasę i nie mam powodu do zadowolenia. Dla mnie rok zmarnowany.

rok zmarnowany to będziesz mieć dopiero teraz...

W zeszłym sezonie po prostu mniej zarobiłeś ale go nie zmarnowałeś.

 

Dnia 11.03.2023 o 12:19, HORTUS napisał:

Od kilkunastu lat sieję tylko rzepak i pszenicę. By uzyskać plony na dość wysokim poziomie stosuje chemię z najwyższej półki i wysokie nawożenie. Na dzień dzisiejszy jedno i drugie jest bardzo drogie. Jeszcze kilka lat temu bez problemu miałem na rzepaku średnią ok. 4,5 t/ha. Teraz jest niżej, w glebie duże ilości przetrwalnika zgnilizny, szarej pleśni i czerni krzyżowych obniżają plon mimo mocnych zabiegów ochrony. Jaka pogoda sprzyja jest zwykle około 3,8 t/ha. Tylko z tą pogodą w ostatnich kilku latach też różnie bywa.

Poniższe koszty to zestawienie do dnia dzisiejszego, wiosną podany potas i pierwsza dawka azotu. Policzcie sobie sami jak to się opłaca. 

koszty rzepak.jpg

U mnie prawie takie same koszty.

Fajny jest ten program. Zawsze robiłem w excelu ale tutaj jest to chyba prostsze żeby wszystkie koszty podsumować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315

Po co wy ludzie pchacie się w takie kosmiczne  koszty????????  to jest samobójstwo z odroczonym terminem 

przy tak drogim nawozie i energi do np. suszenia kuku , takie rosliny jak rzepak i kuku powinny zniknąć z pół od jesieni 2022 rzepak a kuku od wiosny 2022

daje unia nowe możliwości , miododajne , pasy kwietne itd  to korzystać

nawóz stanieje , cena energi się ustabilizuje to można wrócić do starych nawyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Jak z pasów miododajnych są pieniądze to ty jesteś durny do kwadratu , jakie koszty siewu, ,połowe dopłaty wezmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Bo to wyniszczenie rolnictwa a nie ratowanie klimatu.jak unia tak chcę ekologi to niech da 15 tys do ha i niech się dzieje co chce na polu.wszystko zdziczenie i ekologia na calego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315

nie z pasów miododajnych tylko kwietnych

siać trzeba raz na 5 lat a kasa co roku coś około 4 000 za ha

największy problem w tym że na całości pola nie można założyć tylko do 9 metrów szerokości albo jeden od drugiego 40 metrów

nie wiem czy dotyczy to działki rolnej czy ewidencyjnej , jak ewidencyjnej i pewne te 3000 + to na każdej posieje haha  niech się pszczoły cieszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Na te pasy kwietne to jest pula pieniedzy i przewidywana płatność...a że założy je znacznie więcej niż przewidywali w założeniach to będą zapewne grosze dopłaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

I będzie się kazdy pilnował żeby pszczół nie wytruć.juz widzę jak dziadki będą tego przestrzegac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Nie 4 tyś tylko około 400 euro z limitem ha , więc może być połowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315

pasy kwietne są w programie rolno środowiskowym  i jak się będzie należała do tego płatność podstawowa to koło 4000 by wyszło jeszcze chyba nie wiadomo ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj