Polecane posty

PawePrz    57
4 godziny temu, AdamKutno napisał:

Zgadza się Kolego, jeśli rzepak będzie po 2 tysiące netto, to jesienią po 20 latach pierwszy raz nie zasieję rzepaku. Bo nie warto, śmietki, chowacze, kupa opryskiwania itd. Znudziło mi się to. Weź takie głupie Propulse + dobry insektycyd i policz koszt takiego zabiegu.

3 godziny temu, marek1977 napisał:

O to chyba chodzi ,żebyśmy byli rynkiem zbytu dla odradzającej się Bandery , część Polski Unia chce zalać wodą ,żeby Niemcy mogli tu wczasować.Przyszłość jest mało optymistyczna.

 

Jeśli skupy i "przetwórnie" rzepaku będą działać jak np przetwórnie owoców miękkich to zostanie im tylko import, lub w znacznej części.

Ale wtedy wszystkim dostawcom chemii i nawozów też się urwie! 

Btw ja już w tym roku nie siałem;)

Edytowano przez PawePrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Fabryki nawozów płakać po nas nie będą. Sprzedadzą wyroby za granicę. Już w zesżłym roku GA sprzedawała nawozy za granica taniej niż nam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Może coś tam się urwie. Ale idzie ku temu by zostali duzi. Mający większą siłę w negocjacji zarówno zbytu jak i zakupu środków produkcji. Duże fabryki nawozów czy innych środków jak i duże hurtownie sobie poradzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    850

Historia jednak lubi sie powtarzać, ludzie zachęceni cenami na jesieni kupowali jednostki siewne po 1500-2000zl i dziwota skąd koszty na jesieni ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Wiem, że nie będą płakać. Po tym tąpnięciu liczyłem, że odbije się od 500 euro, ale dalej leci na dół w zastraszającym tempie. W poniedziałek 2100 , trzymacie jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2112

teraz raczej trzymałbym. Pszenicy nie sprzedałem i lezy. Teraz poleży aż z magazynu przewiozę na paszaranie. Za 940 netto lepiej przez byki puscic 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1319

@AdamKutno jak jeszcze nie sprzedany to teraz chyba najgorszy czasz , a może będzie jeszcze gorszy? ,kto to może wiedzieć .Ja czekam na majówkę , na razie giełda bez żadnego bodźca i taki marazm jest.Może nawet cena przed żniwami wyskoczyć , nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3547

Jak nie zdrożeje do do końca kwietnia to później tylko gorzej może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2112
5 minut temu, miwigos napisał:

Jak nie zdrożeje do do końca kwietnia to później tylko gorzej może być

Ty już nie prorokuj, bo u ciebie jak sasina na odwrót. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3547

W maju , czerwcu to rzepak może z dwa razy był droższy  przez ostatnie 15 lat , na co Ty liczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2112

Ty liczyles na 4 ja sprzedałem za 3.3 i wielu sie tu ze mnie śmiało ze sprzedałem za tanio, bedzie drożej, ze kiepsko gospodaruje, nie ma co z innych się tak smiac.

A sprzedałem w zniwa prosto spod kombajnu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3547

Ja nigdy nie sprzedaje w żniwa , ten rok był inny, najgorzej wychodzi ten co co roku inaczej robi , plon był wysoki , więc zysk jest zadawalający , a że na wszystkich plonach poszedł sie jeb.ć dobry nowy opryskiwacz mówi sie  trudno zycie toczy się dalej oby zdrówko było

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1319
59 minut temu, miwigos napisał:

W maju , czerwcu to rzepak może z dwa razy był droższy  przez ostatnie 15 lat , na co Ty liczysz

Liczę na cud , a tak poważnie to na ostatni tydzień kwietnia,kiedy zamykają kontrakt majowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    356
14 godzin temu, miwigos napisał:

Ja nigdy nie sprzedaje w żniwa , ten rok był inny, najgorzej wychodzi ten co co roku inaczej robi , plon był wysoki , więc zysk jest zadawalający , a że na wszystkich plonach poszedł sie jeb.ć dobry nowy opryskiwacz mówi sie  trudno zycie toczy się dalej oby zdrówko było

Kupisz nowy opryskiwacz to zaraz się okaże ze masz za mało pola i znowu człowiekowi czegoś będzie brakować.. ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3547

Co Ty bredzisz o jakimś opryskiwaczu, większośc nie wie ile ten opryskiwacz kosztuje  o którym pisze , człowiekowi to zwsze czegoś braknie , nawet jak byś miał wyłożene podwórko kostką brukową ze złota , też by brakło

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Co Ty bredzisz o jakimś opryskiwaczu, większośc nie wie ile ten opryskiwacz kosztuje  o którym pisze , człowiekowi to zwsze czegoś braknie , nawet jak byś miał wyłożene podwórko kostką brukową ze złota , też by brakło

To ile stratny na płodach? 😳

Dobry 150 tys z belka 36m, półka niżej 100 tys tylko belka niżej, z lutego ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj