Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3552

36 m 150  tyś , jakaś używka ,nie żartuj, mój  13 letni 120 netto warty jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Ceny z lutego ale ktorego roku? 😆

Za prostego pilmeta plus 2521 trzeba dać ze 140 netto, a gdzie tu mowa o czymś z wyższych półek. Chyba że już liczycie niektorzy kwoty po zwrocie z PROW-u 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2297
3 godziny temu, miwigos napisał:

36 m 150  tyś , jakaś używka ,nie żartuj, mój  13 letni 120 netto warty jest

Nie żartuję, tylko chyba można się domyślić ze euro. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Na chwilę obecną jesteśmy w Polsce i posługujemy się polską jednostką monetarną. Przypuszczam, że Miwigos jest w plecy dobre 300-400 klocków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2297
1 godzinę temu, AdamKutno napisał:

Na chwilę obecną jesteśmy w Polsce i posługujemy się polską jednostką monetarną. Przypuszczam, że Miwigos jest w plecy dobre 300-400 klocków.

W polszy to możesz sobie Ursusa wycenić z PLN, reszta zachodnie co wyliczasz to euro. Chyba że pseudo handlarka 🤣

1 godzinę temu, AdamKutno napisał:

Na chwilę obecną jesteśmy w Polsce i posługujemy się polską jednostką monetarną. Przypuszczam, że Miwigos jest w plecy dobre 300-400 klocków.

Może mała średnia sprzedanego plonu, obecnie żebym sprzedał byłbym ponad 200k do tyłu, areał chyba podobny 🕵️♂️🕵️♂️

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
5 minut temu, Tomek90 napisał:

W polszy to możesz sobie Ursusa wycenić z PLN, reszta zachodnie co wyliczasz to euro. Chyba że pseudo handlarka 🤣

Może mała średnia sprzedanego plonu, obecnie żebym sprzedał byłbym ponad 200k do tyłu, areał chyba podobny 🕵️♂️🕵️♂️

Zalamujesz mnie…… 

Jakich ludzi ta ziemia musi nosic…… jak maja nas szanować inni jak Polacy pisza o Polsce polsza?????

Będąc na Wyspach Kanaryjskich, Niemcy próbowali rozmawiać ze mna po niemiecku, powiedziałem że albo polski albo angielski mimo że niemiecki w stopniu komunikatywnym znam, nie czuje się nizej niż Niemcy żebym musiał ich mową napierdalac 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2297
2 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Zalamujesz mnie…… 

Jakich ludzi ta ziemia musi nosic…… jak maja nas szanować inni jak Polacy pisza o Polsce polsza?????

Przemek nie rozumie ja w czym ból? 🙋‍♂️🙋‍♂️🕵️♂️🕵️♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288
przemek28_28 napisał:

Będąc na Wyspach Kanaryjskich, Niemcy próbowali rozmawiać ze mna po niemiecku, powiedziałem że albo polski albo angielski mimo że niemiecki w stopniu komunikatywnym znam, nie czuje się nizej niż Niemcy żebym musiał ich mową napierdalac

miałem taką samą przygodę, byli mocno zdziwieni jak poprosiłem żeby mówili po angielsku. firma w której pracuję od niedawna współpracuje z Niemcami. wszystkie dokumenty, procedury mamy po polsku i po angielsku. Niemcy oczywiście rozczarowani, że nie po niemiecku. szefowa i m odpowiedziała, że urzędowym językiem w Polsce jest język polski i takim będziemy się posługiwać. Oni zawsze będą mieli przeświadczenie, że są kimś więcej i wszyscy mają się do nich dostosować

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2297
19 minut temu, przemek28_28 napisał:

Nie posz poprostu o Polsce - polsza

Jesteśmy w Polsce

Używaj naszego języka 

Kiedyś ktoś powiedział: Jesteśmy w Unii, trzeba uczyć się języków. 

Ogólnie w urzędzie czy gdzieś to bym na to patrzył, a forum, sklep czy jakieś inne miejsce publiczne jak mam ochotę mówię swoją gwara jaka u nas jest - nie rusza mnie ze ktoś coś patrzy czy co. Gorzej jak ktoś pisze " muj, pszejebane, przenzyto czy matury" 😉 bo to aż głowa boli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167
36 minut temu, HORTUS napisał:

Przechowywał ktos z was rzepak ponad rok? 

Na forum jest kilka osób, co trzymała dwa lata. I to bez przesypywania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

Adam możesz być moim księgowym 300 tyś, nie licząc kuku , bo ona prawdopodobnie zostanie na przyszły sezon, chyba że dostane 1350

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4692

Mnie tam osobiście w polszy zamiast w Polsce nie razi. Szczególnie, że jak popatrzyć na to co się w Polsce odpierdziela to faktycznie nie raz standardy bliższe Rosji gdzie chyba tak lub podobnie Polska się wymawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Policzyłem proporcjonalnie do mojego gospodarstwa, sprzedawaliśmy pszenicę podobnie, u mnie średnia 1260 netto, ale 1/3 została i pójdzie pewnie jutro po 1000 netto.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2297
26 minut temu, AdamKutno napisał:

Na forum jest kilka osób, co trzymała dwa lata. I to bez przesypywania. 

Będzie, ale musi być oczyszczony, wczoraj swój gazowalem to tam gdzie wysypane na górę resztki 10t to w tym miejscu jakby skorupa się robi, gdzie czyszczony to normalny jak w żniwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288
Tomek90 napisał:

Będzie, ale musi być oczyszczony, wczoraj swój gazowalem to tam gdzie wysypane na górę resztki 10t to w tym miejscu jakby skorupa się robi, gdzie czyszczony to normalny jak w żniwa.

jaki sprzęt masz do czyszczenia rzepaku i zboża przed magazynowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2297
5 minut temu, miwigos napisał:

My chyba kiedyś prywatnie pisaliśmy , coś mi się wydaje

Pisali, pomogłeś mi z mikroelementami w pszenicy, dalej trzymam ta rozpiskę 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1326
1 godzinę temu, HORTUS napisał:

Przechowywał ktos z was rzepak ponad rok? 

Ja że dwa razy już tak robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
18 minut temu, Tomek90 napisał:

Pisali, pomogłeś mi z mikroelementami w pszenicy, dalej trzymam ta rozpiskę 🙋‍♂️

Z Toba pamiętam , chodziło mi o Adamkutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Kiedyś ktoś powiedział: Jesteśmy w Unii, trzeba uczyć się języków. 

Ogólnie w urzędzie czy gdzieś to bym na to patrzył, a forum, sklep czy jakieś inne miejsce publiczne jak mam ochotę mówię swoją gwara jaka u nas jest - nie rusza mnie ze ktoś coś patrzy czy co. Gorzej jak ktoś pisze " muj, pszejebane, przenzyto czy matury" 😉 bo to aż głowa boli. 

Mhm…. Juz widzę jak Niemiec mówi na swój kraj szkopy, albo Francuz żabojady. Nie masz argumentów, tłumaczysz w najgłupszy możliwy sposób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    357
44 minuty temu, Zigi94 napisał:

jaki sprzęt masz do czyszczenia rzepaku i zboża przed magazynowaniem?

Kombajn. 
 

Jak wy zbieracie te swoje 12 tonowe pszenice? Snopowiazałką? 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4692

To by było ciekawe doświadczenie. Znajomy ma dwie w zapasie bo żyto na strzechy hoduje. Ponoć całkiem lukratywny biznes tylko marudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288

nigdy takiej nie miałem, 8.6 max. i nigdy nie czyściłem, ale jak czytam o przechowywaniu to często zalecają oczyścić z kurzu, pyłu itd. przed zasypaniem silosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj