Polecane posty

Jano7711    65

Śledzę na bieżąco notowania rzepaku i tu akurat kolega miał rację, po ogłoszeniu przez Niemcy planowanego wycofania się z produkcji biopaliw było widoczne załamanie cen rzepaku. Z resztą podobnie jak u nas w lecie, każdy taki "news" miał odzwierciedlenie na wykresach Matif

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4714

Tak działa giełda. Ostatnio jak ogłosili decyzje TSUE w sprawie Frankiewiczów to akcje banków tez spadł. BY po chwili zacząć odrabiać straty. Więc niczyja to wina. Teraz są jakieś problemy w Argentynie. Zobaczymy jak to będzie. Ale szału się nie ma co spodziewać.

Nawiasem mówiąc skoro Niemcy to ogłosili to nie dla jaj. Jakiś powód był. Albo spadek popytu na bio paliwo albo nie opłaca się to. 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
20 godzin temu, hubertuss napisał:

Ach ci źli Niemcy i ujnia wszystkiemu winni. A w dziale o cenach paliw wszyscy się chwalą, że b0 kupili. Przedawkowałeś tvp. Komu te biopaliwa jak nawet rolnicy często do starych gratów nie chcą kupować b7 tylko b0. Ja do samochodu jak mogę to też wolę b0.

nie obraź się ale te nasze b0 co trzymamy w zbiornikach to jest kropelka w stosunku do tego co przez dzień potrafi przehandlować średnio uczęszczana stacja paliw, a tam w większości nie ma wyboru i leci b7, rolnicy to chomiki i trzymają zapasy na pół roku, rok i stąd wolą b0, nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4714

Już tu pisałem ale znikło. Napisze jeszcze raz. Rolnik sobie tak tłumaczy jak ty. Ktoś sobie tłumaczy, ze nie chce tego do auta. Każdy może siebie wytłumaczyć. A skoro Niemcy ogłosili to znaczy, że albo nie ma na to zbytu albo się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Agrolok dziś rano 2650. Teraz już 2600 bo giełda na czerwono. / Jakie macie opinie o Agroloku ?? Mój sąsiad twierdzi że mu zarąbali 600 kg na łódce rzepaku bo akurat na dwóch wagach się warzył. Poza Tym już nie raz słyszałem podobną opinię o nich. Ktoś coś więcej może wie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    289

ale wagowy z agroloku czyli opinia idzie na konto firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4714

To fakt ale raczej wątpię by szefostwo to tolerowało. Ewentualnie rozbieżności wynikają z kalibracji wag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
hubertuss napisał:

To jak coś to nie agrolok a kierowca z wagowym zakombinowali coś.

albo sam kierowca, nawet nie wiesz jak kombinują, teraz jak nie masz legalizowanej wagi z wydrukiem to nic im nie zrobisz mi kiedyś rabali na każdej łódce od 200-500kg rzepaku i tylko kierowcy z okolic skupu a jak ze spedycji i z innej części kraju było wszystko ok, walą gdzieś w bagsy i nic nie zrobisz bo nie masz podkładki jak zważysz na zwykłej wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4714

Na wszystkim rąbią. Znajomego nawet na kurczakach po rogach walili do póki przy kurniku wagi nie zamontował. Tylko zastanawia mnie jak oni się potem za ten rzepak czy kury rozliczają z firmą. Bo przecież wagowy ani kierowca nie sa dostawcami.

Kurczaków raczej w bigbagi nie kitrają z rzepakiem tez nie chce mi się wierzyć to jakoś inaczej idzie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

z rzepakiem to norma upuści i tyle plomb nie walisz na łódkę, a z kurczakami to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    529

Ampol Merol 2480 z odbiorem 

Komagra Kosów 2575 na bramie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
Daro20 napisał:

Ampol Merol 2480 z odbiorem 

Komagra Kosów 2575 na bramie

 

 

to już lepiej do agroloku 2540 z odbiorem ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    529

Tylko ciekawe ile opie.dolą. 

Ampol port w Szczecinie 2630. Od nas kawał drogi żeby zawieść

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1331
36 minut temu, hubertuss napisał:

To jak coś to nie agrolok a kierowca z wagowym zakombinowali coś.

Pewnie jest tak jak piszesz ,ale też kierowca może spuścić coś przez szyber po drodze ,patentów nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
Daro20 napisał:

Tylko ciekawe ile opie.dolą. 

Ampol port w Szczecinie 2630. Od nas kawał drogi żeby zawieść

mając własną ciężarówkę i tylko po paliwie policzyć to 100zł na tonie transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek971    13
1 godzinę temu, jezyk_nh napisał:

Agrolok dziś rano 2650. Teraz już 2600 bo giełda na czerwono. / Jakie macie opinie o Agroloku ?? Mój sąsiad twierdzi że mu zarąbali 600 kg na łódce rzepaku bo akurat na dwóch wagach się warzył. Poza Tym już nie raz słyszałem podobną opinię o nich. Ktoś coś więcej może wie ? 

Agrolok dzisiaj rano

Dzień dobry,

 

Na ten moment za rzepak oferuję 2565 zł netto za tonę z naszym odbiorem z gospodarstwa.

 
Z poważaniem / Best regards,

Damian Górski

Główny Makler Działu Zbóż / Main Grain Trader

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4169
17 godzin temu, Tigon napisał:

elewar Rzeszów 2130 

Nisko ale stabilnie jak mówi Henio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
13 godzin temu, hubertuss napisał:

To fakt ale raczej wątpię by szefostwo to tolerowało. Ewentualnie rozbieżności wynikają z kalibracji wag.

Tam nigdy się waga nie zgadza nie ważne czy kupujesz czy sprzedajesz. Kup soję lub śrutę rzepakowa i zważ worki kiedyś to brakowało w każdym wieku po kilogramie. Nie wiem jak teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj