Polecane posty

tobago    360
18 godzin temu, Zenek971 napisał:

Agrolok dziś rano 2650. Teraz już 2600 bo giełda na czerwono. / Jakie macie opinie o Agroloku ?? Mój sąsiad twierdzi że mu zarąbali 600 kg na łódce rzepaku bo akurat na dwóch wagach się warzył. Poza Tym już nie raz słyszałem podobną opinię o nich. Ktoś coś więcej może wie ? 

Agrolok dzisiaj rano

Dzień dobry,

 

Na ten moment za rzepak oferuję 2565 zł netto za tonę z naszym odbiorem z gospodarstwa.

 
Z poważaniem / Best regards,

Damian Górski

Główny Makler Działu Zbóż / Main Grain Trader

Ja dużo handluje z Agrolokiem. Nie miałem z nimi żadnych problemów. 
Płacą nawet dobrze i w terminie. Nie kombinują na parametrach. Wagę mam z legalizacją i na tej podstawie rozliczają faktury. 
Dla mnie spoko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tobago napisał:

Ja dużo handluje z Agrolokiem. Nie miałem z nimi żadnych problemów. 
Płacą nawet dobrze i w terminie. Nie kombinują na parametrach. Wagę mam z legalizacją i na tej podstawie rozliczają faktury. 
Dla mnie spoko. 

Nie raz miałem większą wagę w porcie niż u siebie Ok 100 kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    970

A kto nie trzyma u nas ludzie na przyczepach trzymają, traktory na dworze bo zasypane  garażę pszenicą i rzepakiem  zryli nam banie cenami w tamtym roku.  Mircze fast chem daje 2400 brutto :D  także wiecie kto na wschodzie mieszka ten w cyrku się nie śmieje... Olej palmowy bije rekordy cenowe może to nam pomoże tak samo soja i ryż cena na maksyma wieloletnie.... A u nas gadka jedna zasypani z ukrainy jesteśmy... A to my jesteśmy przecież złotą kurą tego narodu inwestujemy z chłopa czerpią wszystkie gałęzie gospodarki a Rząd polski właśnie urywa kurze (rolnikom) złote jaja....

Edytowano przez MarekUA
  • Like 3

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1331
48 minut temu, cris10 napisał:

Trzyma ktoś jeszcze rzepak? LKS 2430 netto

Wszystko na magazynie. Dzisiaj Kruszwica 2595 ,lub 2540 plus dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

jutro będzie dużo taniej. dziś matif 13,5 euro taniej :( nie sprzedałem jeszcze nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    191

jak to jaki, biden król świata schował Putina do kieszeni i już ogłaszają zwycięstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    857
1 godzinę temu, MarekUA napisał:

A kto nie trzyma u nas ludzie na przyczepach trzymają, traktory na dworze bo zasypane  garażę pszenicą i rzepakiem  zryli nam banie cenami w tamtym roku.  Mircze fast chem daje 2400 brutto :D  także wiecie kto na wschodzie mieszka ten w cyrku się nie śmieje... Olej palmowy bije rekordy cenowe może to nam pomoże tak samo soja i ryż cena na maksyma wieloletnie.... A u nas gadka jedna zasypani z ukrainy jesteśmy... A to my jesteśmy przecież złotą kurą tego narodu inwestujemy z chłopa czerpią wszystkie gałęzie gospodarki a Rząd polski właśnie urywa kurze (rolnikom) złote jaja....

Nie wiem ile w tym prawdy i czy traktować to poważnie ale mi to ich "zasypanie" od zawsze śmierdzi ściemą, znajomy trafił na większym gospodarstwie na załadunek rzepaku i kierowca pytał czy może jeszcze raz przyjechać tego samego dnia (100km w jedną stronę do Bodaczowa), świadkowie sytuacji wysmiali go co on to gada przecież trzeba czekac na wjazdy wysypy itp itd, a kierowca na to, że na zakladzie pustki, nie mają towaru bo ludzie nie sprzedają i czekają tam na niego z otwartymi rękami..

Druga sprawa cos na farmerze czytalem jakis komenatrz dzisiaj, ktos pisał że komagra ma niby zakaz kupowania ukraińskiego rzepaku (wjedzie jesli przyjedzie już od polskiego chłopa.. )

Dziwna sprawa dzisiaj, może odreagowanie po spadkach ropy ostatnich, ale teraz ropa do góry, olej palmowy  faktycznie ustanawia kilkumiesieczne maxima.. może ostatnia korekta przed wybiciem na 600e

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Ładowałem na Kruszwice i kolejki przed zakładem poza tym czekalem dwa tygodnie na odbiór.

Chciałem na bodaczow sprzedać to na luty nie było wjazdów a to było dwa tygodnie to nie wiem jak to jest do konca

A kto komagrze zabroni kupować ukraiński rzepak?tak jak kukurydzę z Ukrainy a co to państwowe? W tej firmie to jest totalna zlewka na rolnika wiem bo od lat z nią handlowałem gdzieś mają swoich stałych dostawców u nich liczy się papier i żeby wyszyli na swoje a jak nie pasuje to dowodzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

2100 w żniwa z pola


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
garek napisał:

2100 w żniwa z pola

To nic tylko kontraktować i liczyć że jakoś się wyjdzie na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie że w agrii po 2100 tylko prognoza na żniwa moja 2100


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1331
4 godziny temu, Unexpected napisał:

Jak go oceniacie? 

20230227_110859.jpg

Jak korzeń trzyma ,to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3559

Kiedy mu tak liście przemarzły i to w kuj-pom, aż niemożliwe, u nas zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj