Polecane posty

miwigos    3541
5 godzin temu, Michał88 napisał:

Ludzie się nauczyli żeby siać przed 20,  najlepsze pszenice miałem siane na przełomie września i października. Nie rozkrzewią się za bardzo ani za mało i zdrowotność plantacji lepsza.

Posiej teraz 230-250 roślin , będzie zdrowa i nie za gesta , rozkrzeić się zdąży, dziś siałem pszenice 92 kg-215 roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    970
1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

U nas też jakaś spora kasa wpłyneła dziś , młp. - najlepsze że nie wiemy za co 😂 😂 , żeby tylko nie trzeba oddawać

Może spadek z Ameryki😃

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
57 minut temu, miwigos napisał:

Posiej teraz 230-250 roślin , będzie zdrowa i nie za gesta , rozkrzeić się zdąży, dziś siałem pszenice 92 kg-215 roślin

oczywiście masz rację tylko że Ty produkujesz jakość a ja idę na ilość więc te 92 kg to będzie bieda na wadze. Dla moich ziem to jest około 160- 180 kg , nie wiem ile roślin na m2 ale celuje w max 3 rozgałęzienia.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Nie chciał bys wiedzieć ile z takiej ilości można kosić , napewno wynik dwucyfrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    768
4 godziny temu, Michal014d napisał:

Potwierdzam też decyzje pocztą wysłali mi za pszenżyto. Ale na koncie nie mam jeszcze widocznego przelewu. A jak u ciebie? Masz juz na koncie czy tak jak ja tylko decyzja?

Tylko decyzja ,za pszenicę kasa 17.08 bez decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
9 godzin temu, miwigos napisał:

Nie chciał bys wiedzieć ile z takiej ilości można kosić , napewno wynik dwucyfrowy

U mnie jakość nigdy się nie udała, przeważnie przez brak opadów. Gluten jest zawsze, gęstość też ale białko 10-11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301
10 godzin temu, miwigos napisał:

Nie chciał bys wiedzieć ile z takiej ilości można kosić , napewno wynik dwucyfrowy

No chciałbym to zobaczyć. Te 200 roślin na metr


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1357

SUPERFOSFAT X3 3500, NP 3000, Potafoska 2900 , po skladach maly ruch ludzie nie kupują nawozów ponoć, chyba oplacalnosc spadla, nie ma zaco. Młp. , chyba oficjalny początek końca małorolnych


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

Zamawiacie N przed, czy po wyborach? : )

Jakie macie ceny Zaksan, Kizeryt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301

Czyli 75% rolników w tym kraju. Gdybym chciał przejąć jakieś rolnictwo w obcym kraju to tak właśnie bym zrobił jak u nas. Koszty na maksa i czekać aż sami oddadzą za darmo. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Od przyszłego sezonu młyny łubin i groch na mąkę przerabiać będą na chleb dla rolników, a z ukraińskiej pszenicy będzie materiał na bułeczki dla pozostałej części społeczeństwa. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301
42 minuty temu, Boles napisał:

Zamawiacie N przed, czy po wyborach? : )

Jakie macie ceny Zaksan, Kizeryt ?

Połowę przed połowę po 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2466
18 godzin temu, miwigos napisał:

Posiej teraz 230-250 roślin , będzie zdrowa i nie za gesta , rozkrzeić się zdąży, dziś siałem pszenice 92 kg-215 roślin

Tu nie chodzi że się rozkrzewić zdąży , tylko o to że np u mnie , i tak wiosną na koniec zostaje 1-2 rozkrzewienie , a tam gdzie w żniwa są 3 rozkrzewienia,  to na ogół  ten 3 kłos już zdecydowanie odbiega od 1 czy drugiego , i u mnie 280 sztuk to jest takie minimum . Najlepiej wychodzi 300-350 sztuk ( zależnie od odmiany i od terminu siewu) i sieję ostatni tydzień września / 1 tydzień pazdziernika , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    122
5 godzin temu, GABBER85 napisał:

SUPERFOSFAT X3 3500, NP 3000, Potafoska 2900 , po skladach maly ruch ludzie nie kupują nawozów ponoć, chyba oplacalnosc spadla, nie ma zaco. Młp. , chyba oficjalny początek końca małorolnych

U mnie małorolni odkąd pamiętam żadnego NPK pod zboże na jesieni nie dawali, to i po co mają teraz kupować? Zresztą jaki piszesz że Potafoska 2900 to się nie dziwię. Tego nawozu pasowało by minimum 500kg dać...

Ja chyba pierwszy raz nie dam NPK pod pszenice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
3 godziny temu, mysza103 napisał:

Tu nie chodzi że się rozkrzewić zdąży , tylko o to że np u mnie , i tak wiosną na koniec zostaje 1-2 rozkrzewienie , a tam gdzie w żniwa są 3 rozkrzewienia,  to na ogół  ten 3 kłos już zdecydowanie odbiega od 1 czy drugiego , i u mnie 280 sztuk to jest takie minimum . Najlepiej wychodzi 300-350 sztuk ( zależnie od odmiany i od terminu siewu) i sieję ostatni tydzień września / 1 tydzień pazdziernika , 

U mnie odwrotnie jak gęsto siane to dużo małych krótkich kłosów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    506
Dnia 17.09.2023 o 20:31, miwigos napisał:

Jak by rządzil rudy tyle lat to by Polski nie było już , angela by nami rządziła

I ku.wa dobrze ! jestem ZA. Nawet "kwity" niemieckie już dawno mam 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
Dnia 20.09.2023 o 07:19, ravoj napisał:

No chciałbym to zobaczyć. Te 200 roślin na metr

Zapraszam za 10 dni będzie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
Dnia 19.09.2023 o 21:16, JanKrzysztof napisał:

Gdyby wszyscy mieli takie gleby jak Ty to pszenica by w rowach leżała...

Co racja to racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj