Polecane posty

Michał88    335

Nie dobrze że tak duże firmy mają problemy, jeśli zmniejszy się ilość producentów to będzie monopol i cena cyk do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9053
16 godzin temu, Zefir napisał:

No mamy stabilizację, zatrzymały  się ceny na  poziomie kosmicznie wysokich cen. A płody rolne wyceniane  mamy  jak 20 lat temu.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9053
1 godzinę temu, Michał88 napisał:

Nie dobrze że tak duże firmy mają problemy, jeśli zmniejszy się ilość producentów to będzie monopol i cena cyk do góry.

Spoko tylko kto to kupi? Naszą sytuacja ktoś się przejmuje? Wyceniałem ostatnio siewnik agromasz, jeden sprzedawca 40tys u drugiego 50tys.. to jest dramat. Ale śmieją się niektórzy, zobaczymy jak długo. 

Dziś oferta na paszową 700netto, nawet nie wiem skąd gość dzwonił szukał ilości calosamochodowych.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9310
1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

.. z tym że dzisiejsze 700zł to jest warte tyle co 450zł np 12 lat temu...

12 lat temu tyle kosztowala tona zyta - znaczy 450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7694
1 godzinę temu, theta napisał:

hm

Piękna cena i do tego brutto .

Trzeba  zwiększać produkcję razy 3 będzie bardziej opłacalnie .

image.png.010610f333d2e6d8bba86aca34ddf599.png

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7694

To zaplanowane zielony ład ma za zadanie tak poczynić żeby rolnicy drogo produkowali zaś tanio sprzedawali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9053
1 godzinę temu, theta napisał:

hm sprzedawać?🤑

Dziki były  czynnikiem aby nie siać kukurydzy, trzeba chyba z worek kartofli do lasu im  wywieść 🙆‍♂️

Skup LLU Jakusze jeszcze wczoraj ponoć 450brutto płacił. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3291
3 godziny temu, GABBER85 napisał:

.. z tym że dzisiejsze 700zł to jest warte tyle co 450zł np 12 lat temu...

Raczej mniej ,teraz jak by nie było to wszystko 2 razy droższe albo I 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
46 minut temu, GABBER85 napisał:

CENY Z PRZED 10-11 LAT:

 

W tamtych latach bawiłem się w kukurydzę i już wtedy mściłem, że ta cena to jakaś katastrofa. Pamiętam, jak w tamtym czasie rozwiązałem ten ból cenowy, przerobieniem wszystkiego na CCM. Wiosną poszło wszystko jak świeże bułeczki. Tak jak kolega wcześniej napisał, mnie również dziki odstraszyły od dalszej zabawy.

  • Like 1

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1279
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Spoko tylko kto to kupi? Naszą sytuacja ktoś się przejmuje? Wyceniałem ostatnio siewnik agromasz, jeden sprzedawca 40tys u drugiego 50tys.. to jest dramat. Ale śmieją się niektórzy, zobaczymy jak długo. 

Dziś oferta na paszową 700netto, nawet nie wiem skąd gość dzwonił szukał ilości calosamochodowych.

jak ceny nawozów zaczęły sięgać chorych poziomów , mówiłem, że jeszcze te nawozy kupimy, ale nic więcej nie damy rady kupić. Ani nowej maszyny , części czy materiałów budowlanych. Teraz skończyły się głupie uśmiechy dilerów. 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5402

AWW wzrost cen, konsumpcja 940 netto, paszowa 790. wzrost o 50 i 20zł 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9310
15 godzin temu, rocknrollnik1 napisał:

jak ceny nawozów zaczęły sięgać chorych poziomów , mówiłem, że jeszcze te nawozy kupimy, ale nic więcej nie damy rady kupić. Ani nowej maszyny , części czy materiałów budowlanych. Teraz skończyły się głupie uśmiechy dilerów. 

symptomem tego, że jest źle, był brak chetnych na młodego rolnika i inne programy dla rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1185

Dzwoniłem do agencji z miesiąc temu i pytałem czy nasi ustawodawcy zmądrzeli czy nadal obowiązuje ugorowanie ,Pani mi odpowiedziała że na chwilę obecną nie ma odstępstw a co będzie na wiosnę czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
12 minut temu, Łukaszek napisał:

Dzwoniłem do agencji z miesiąc temu i pytałem czy nasi ustawodawcy zmądrzeli czy nadal obowiązuje ugorowanie ,Pani mi odpowiedziała że na chwilę obecną nie ma odstępstw a co będzie na wiosnę czas pokaże.

Najchętniej teraz zostawiłbym część odlogiem siejąc pszenice, bo mam takie końcówki pola z 5-6 klasa, ale jeśli okaże się, że nie trzeba, to bez sensu. Nie wiem co zrobić. U nas niektórzy odłogujq 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    638
19 godzin temu, GABBER85 napisał:

CENY Z PRZED 10-11 LAT:

 

ceny takie same jak dzisiaj!

Pany, Jest dobrze, jest stabilnie!!!

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj