Polecane posty

Michał88    335

Ja poprzeczniaki na QQ zostawiłem, podmokłe pole gdzie nic i tak nie rośnie. Trochę plac koło podwórka powiększyłem i te 4% małą stratą gruntu ogarnąłem.

49 minut temu, marcin80wlkp napisał:

Najchętniej teraz zostawiłbym część odlogiem siejąc pszenice, bo mam takie końcówki pola z 5-6 klasa, ale jeśli okaże się, że nie trzeba, to bez sensu. Nie wiem co zrobić. U nas niektórzy odłogujq 

Nic nie rób, przelecisz w razie co talerzówka i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1404

zarabiając na >produkcji pszenicy<  to rolnik biednieje, zbierając np  8ton 12 lat temu  i dzisiaj,  Kupi mniej  dzisiaj. Maszyny podrożały [+30%  -  +50% ?]... licząc przy założeniu np  sredniej ceny z 2 lat jednakowej...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
4 minuty temu, Andpol napisał:

Dostałem decyzję za materiał siewny tylko nie pisze do kiedy kasa ma być?

Pierwszy, czy drugi nabór? Jaka stawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
Dnia 10.10.2023 o 15:04, GABBER85 napisał:

.. z tym że dzisiejsze 700zł to jest warte tyle co 450zł np 12 lat temu...

Jak na oko liczyłeś to bardzo dokładnie. Licząc inflacje wg stawki GUS od października 2012 równowartość obecnych 700zł to 461zł. Inflacja skumulowana 51,75%.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1404

na oko, ale i tak ich wyliczenia to mało,  czyli 700 to bedzie ze 420. Dzięki że wstawiłeś takie źródło , może bardziej to uświadomi niektórym rolnikom


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1014
17 godzin temu, marcin80wlkp napisał:

Pierwszy, czy drugi nabór? Jaka stawka?

200zł do ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1700
21 godzin temu, marcin80wlkp napisał:

Planujecie odłogowanie/odłogujecie częśc gruntów,  czy liczycie że w 2024 roku będzie odstępstwo?

Chyba śnisz. Nie po to płacę 100000+ /ha, żeby teraz odłogować.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3550

Myśle ze cena chleba w cenach zboża to dobre porównanie bo jak mówi premier ceny chleba zależą od ceny zbóż porównóje się do cen w skupie , rolnicy cieszą się ..... :) 

CZY ROLNICY NADAL SIE CIESZĄ ???? 

Edytowano przez marks50
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3078

z internetowych stron polsatu usuneli wszystkie kabarety z ostatnich miesiecy..

ile kosztuje chleb ?? ale jaki ?? kurna maly ,duzy, z ziarnami czegos tam,razowy ??  na wsi ,w  miescie, z odmrazanego ciasta czy z rzemieslniczej piekarni ??

sprzedalem paszowa po 800 , 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

No nie odłoguj, nie bierz dopłat i będzie git, zbieraj i siej co chcesz a i tak sprzedasz po cenie rynkowej. Nie skorzystasz z programów, dopłat do kredytów itd. Nie tędy droga w tych czasach. Trzeba poświęcić najgorsze kawałki ziemi.

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
4 godziny temu, Michał88 napisał:

No nie odłoguj, nie bierz dopłat i będzie git, zbieraj i siej co chcesz a i tak sprzedasz po cenie rynkowej. Nie skorzystasz z programów, dopłat do kredytów itd. Nie tędy droga w tych czasach. Trzeba poświęcić najgorsze kawałki ziemi.

dobrze ze większość rolników myśli tak jak ty w Polsce i pewnie w większości krajów unii to dzięki temu robią nami co chcą


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864
1 godzinę temu, monstrer napisał:

dostanę gdzies jeszcze chlorosulfuron ...????

Wyłącznie zza wschodniej miedzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26110

Sprzedałem więc nie pytam. Tu sam zadzwonił o jęczmień bo auto było w terenie i na cito potrzebował. Stąd te +30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    250
11 minut temu, Agrest napisał:

Sprzedałem więc nie pytam. Tu sam zadzwonił o jęczmień bo auto było w terenie i na cito potrzebował. Stąd te +30zł

A zapłacił? Dwa lata wstecz też gość z ogłoszenia zadzwonił że auto w moim rejonie i dopłaci 20zł płatność expres elixir i nie zapłacił i pszenica wróciła z powrotem na magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26110

Zapłaci. Nie pierwszy raz handlujemy. Tydzień temu miałem notariusza, zadzwoniłem by wcześniej kasę przelał i przelał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3550
36 minut temu, soltys48 napisał:

Wyłącznie zza wschodniej miedzy 

A do tego trzeba coś dodawać czy wystarczy samym ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7742

Amerykany rozpętają wojnę na wschodzie zaczną z Iranem . Jak tylko zostaną zamordowani Amerykańscy zakładnicy .

Pszenica wystrzeli na 2 tyś i ropa tez swoje będzie kosztować ciekawie się zapowiada .

Korea Północna jest bardzo zaszokowana że słaby przeciwnik tak duże zadał straty Izraelowi .

Korea Południowa ma stracha .

Do wiosny daleko jeszcze wiele może się wydarzyć na świecie czas pokoju się skończył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj