Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rocknrollnik1    1276
6 godzin temu, Łukaszek napisał:

Przecież to do tego zmierza i taki miał cel te wszystkie dopłaty do zboża do nawozu itp aby mieć rolnika w garści i nic urzędowi skarbowemu nie umknęło. Proces likwidacji gotówki cały czas trwa.

gotówki nie zlikwidują, bo nawet w eurokołchozie  muszą mieć na łapówy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3502

zlikwidują zlikwidują w myśl zasady -nie bedzies miał niczego i będziesz szczęśliwy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregi7711    2

Jeżeli wziąłem ekoschemat : zaoranie słomy i o tym zapomiałem sprzedając słomę sąsiadowi to coś się teraz stanie?czy można jeszcze wycofać ten ekoschemat czy już za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2268
1 minutę temu, gregi7711 napisał:

Jeżeli wziąłem ekoschemat : zaoranie słomy i o tym zapomiałem sprzedając słomę sąsiadowi to coś się teraz stanie?czy można jeszcze wycofać ten ekoschemat czy już za późno ?

Leć do agencji i złóż donos na samego siebie, ludzie weźcie na luz, zaoraj i kto to będzie sprawdzał czy była słoma czy nie?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

A miałes kontrole? Jak Ci ktos udowodni ze sprzedałes ta słome?? Ja bym siedział cicho i nic nie robił.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3502

W tej chwili juz nic nie d się zrobić . Satelita zmapował zapewne takie dane ale chodzi o sama kontrolę , jeśli gospodarstwo nie zostało wytypowane do kontroli to nikt specjalnie sie nie czepi . Zazwyczaj planuja co roku skontrolować 5 % gospodarstw i jeśli gospodarstwo nie korzystało ostatnio z jakiś dodatkowych dotacji to pewnie kontroli nie bedzie , zazwyczaj kontrolują tych co sie modernizują .Nie mniej stres jest bo z drugiej strony tylko 20 % gospodarstw poszło w te debiloschematy a więc kontrola sie zawężą . Nastepna sprawa to czy gospodarstwo jest małe do 5 ha to nawet gitary nie beda zwracć bo w tym roku poszło zwolnienie na wymogi . Tak więc już obecni wniosku nie zmienisz i jesli już miałeś kontrole w ostatnich latach lubpo prostu nie bierzesz żadnych dotacji poza dopłatami to raczej nikt sie toba nie zajmie tym bardziej ze obecnie nie ma nawet systemu do wypłaty dotacji bo w sierpniu rozwiazno umowę z poprzednią firma a obecna nie zdąży stworzyc nowego systemu jak jeszcze uwzględnic roszady po wyborach , zmiany dyrektorów a potem znajomych królika to prawdopodobnie w roku pilotazowym kontroli w ogóle moze nie byc

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Dla mnie nie problem , slome wszystką od wielu lat zostawiam na polu , część pól i tak robie bezorkowo , dla mnie nic sie nie zmieniło , jedynie trzeba prowadzić rejestry zabiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1362
2 godziny temu, gregi7711 napisał:

Jeżeli wziąłem ekoschemat : zaoranie słomy i o tym zapomiałem sprzedając słomę sąsiadowi to coś się teraz stanie?czy można jeszcze wycofać ten ekoschemat czy już za późno ?

Człowiek coś ty narobił !  Weź im szybko wpłać 3krotność dopłat i wypełnij druk "czynny żal " zanim utną ci wihajstra

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregi7711    2

Bo tak naprawdę to pamiętałem tylko jak sąsiad mi zaproponował 50 zł  za bele plus dopłata za zaoranie słomy  to doznałem chwilowej amnezji przy dobrym plonie już jakaś opłacalność jest( słoma +zboże + dopłata) , później miałem to zmienić we wniosku ale zeszło się i teraz to już za późno. Sami tak zachęcają ludzi do kombinowania a to dopłaty sprzedanych plonów a to jakieś Suszowe a to znowu coś innego i zamiast żyć z własnych plonów człowiek żyje z wypełniania wniosków no ale jak tego nie robić jak kasę dają , a tak naprawdę tu dają a tam zabierają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
1 minutę temu, tommy66692 napisał:

Złóż donos na samego siebie bo inaczej proboszcz rozgrzeszenia nie da

Już to za niego zrobiłem w poniedziałek mają być u Cb przed 12.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
4 godziny temu, rocknrollnik1 napisał:

gotówki nie zlikwidują, bo nawet w eurokołchozie  muszą mieć na łapówy.

Dostanie wille albo luksusowy samochód lub złoto diamenty na które szaraków nie będzie stać a elita dalej będzie się dobrze bawić. Gotówka będzie tylko cyfrowa dla biedoty nic poza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    423
oregano napisał:

2 godziny temu, miwigos napisał:

Sądzisz że więcej zostanie jak nie weżmiesz dopłat ?

Realnie więcej nie zostanie, ale każdy podaje i liczy ile dopłat dostaniemy, ale nikt nie pamięta o tym, że wyłączając 4% gruntów tracimy realne pieniądze.

 

2 godziny temu, galan99 napisał:

Zaczyna się płacz , chłopaki nie płaczą .

W Unii dawniej było normą  wyłączyć z produkcji 4% , powróciła ta zasada bo za dużo jest wszystkiego produkowane .

Rolnik jest bogaty ma kasę po co płakać do pszenicy i innych zbóż dopłacają .

Teraz może do malin dopłacą 4 zł , wpadłaby niezła sumka . Tylko trzeba mieć faktury z 2022 roku , teraz będzie nauczką każdy powinien sprzedawać na fakturę .

 

To nie jest płacz tylko realna ocena sytuacji. Dobrze policz, to zobaczysz, że dopłat dostaniesz 50% tego co wcześniej. Oczywiście ten rok jest przejściowy bo wyłączenie 4% gruntów nie obowiązuje, ale zobaczymy na wiosnę jak trzeba będzie hektary ugorem zostawić.

Jak ktoś ma piachy 5-6 klasę to może jemu to ugorowanie jest na rękę, ale jak ktoś ma ziemie zadbane i dobrych klas to jest na tym dużo stratny.

analizujac ostatni akapit, domyslam sie, ze autor chcial wysmiac osoby posiadajace slaba ziemie, pochwalic sie swoimi czarnoziemami? w jaki sposob osoba gospodarujaca na 5 klasie, zyska ugorujac 4% swojego gruntu ornego? czy straci mniej, jak autor sugeruje? nie!!! poniewaz kazdy z nas straci 4% swojego potencjalnego dochodu. na dobrych ziemiach 4% procent, to tyle samo co na slabych 4%, chyba ze matematyka sie zmienila? mysle,ze osoby gospodarujace na slabszych gruntach musza sie wykazac wieksza inteligencja ekonomiczna. jesli posiadaja podobny areal, nie beda mieli takich dochodow jak ci na czarnoziemach. ale czy wypada owych rolnikow wysmiewac, obrazac? nie ich wina, ze los przydzielil im taka ziemie. mysle jednak, ze ci mieszkajacy na slabszych gruntach, by ekonomicznie dorownac rolnika na dobrych ziemiach, musza jej miec wiecej. ziemia jest w takich rejonach tansza, mali rolnicy ja chetniej sprzedaja. reasumujac, na gorszych klasach rolnicy posiadaja pewnie wieksze gospodarstwa, jesli chca zyc na podobnej stopie dochodowosci. wylaczenie 4 % dotknie kazdego w takim samym stopniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Wręcz przeciwnie tego na dobrych ziemiach dotknie bardziej bo jak jemu się rodzi 10 ton pszenicy z ha ugorując 4%  traci 400kg a ten z piasku raptem połowę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

Jak to przecie na klasach ziemi takich jak 4 i 5 rzepak plonuje 4 tony zaś pszenica 8 ton .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
9 minut temu, galan99 napisał:

Jak to przecie na klasach ziemi takich jak 4 i 5 rzepak plonuje 4 tony zaś pszenica 8 ton .

Ty wierzysz w te frantówki co piszesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

Ja nie .

TAK POWIADAJĄ I PISZA ŻE TAKIE PLONY MAJĄ . Wiec pozwoliłem sobie  tylko przypomnieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    423
Łukaszek napisał:

Wręcz przeciwnie tego na dobrych ziemiach dotknie bardziej bo jak jemu się rodzi 10 ton pszenicy z ha ugorując 4%  traci 400kg a ten z piasku raptem połowę.

ale jesli na slabych ziemiach z 100 ha przychodu ma np 1 milion, a na dobrych 2 miliony, to na slabej straci 40 tys, a na dobrej 80 tys. ale proporcjonalnie straca tyle samo?! czyli ma sie cieszyc, bo straci mniej ???🤣 haha. ale zdajecie sobie sprawe, ze procentowo z budzetu kazdemu ubedzie tyle samo?! nawet pokusze sie o odwrocenie problemu, na slabych ziemiach rolnik zarobi mniej, a koszty stale ma podobne dla rolnika na dobrych ziemiach, prad, paliwo itp. dla rolnika ze slabych ziem, ubytek tych 4 % bedzie bardziej bolesny, przeciez on zarobil mniej, a bedzie jeszcze biedniejszy. ci z czarnoziemow sa po prostu bogatsi, oni tak tego nie odczuja. chyba ,ze wychodzimy z zalozenia, ze jak biedny straci to nawet nie zauwazy, a jak bogaty straci to grzmijcie narody!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Raczej  na tych słabych ziemiach , często dokłada do interesu , czyli defacto, zarobi na ugurowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

Zapomniał dodać że jeszcze susza ma coś do powiedzenia .

To na słabych ziemiach będzie bardzo słabo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Nie ma źle skoro za pole płacą po 50-100 tys i ciągniki nowe za kolosalne pieniądze biorą. To co tam 80 tys w ta czy tamta lub 4 proc 🤣 

Zbędnie tutaj dramatyzm się wkradł . Nie składać o dopłaty i robić siać co kto chce 🤷

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11
Damianek20 napisał:

Galan tego nie wymyślił , są tacy co twierdzą że na 4 klasie zbierają po 4 tony rzepaku 

osiągnięcie 4ton rzepaku na 4 klasie to naprawdę nie jest duże wyzwanie. dobranie odpowiedniej odmiany, zoptymalizowane nawożenie, zabiegi we właściwym terminie. u mnie zbior w 2021 przeciętnie 4,41t/ha, w 2022r 4,18t/ha, plon z 2023 nie sprzedany więc nie znam dokładnie wydajności. Gospodarstwo na klasie IIIb, IVa, IVb, lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj