Polecane posty

Gość   
Gość

Doradzić ktoś wapno na pszenice ph 4. Czy warto z agroloku. Albo jakas kreda. Co lepsze. @Zigi94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31
3 minuty temu, bezbarwny napisał:

Jeszcze na jedno nie odpowiedziałeś, a podobno przy pisaniu myślisz. 
Pytam raz jeszcze - kto sfałszował, oszukał, wykręcił wała i komu w tamtych wyborach?  Wiemy już od Ciebie, że serwery były ruskie, że liczyli dwa tygodnie choć nie na liczydłach i że to było oszustwo, wał, sfałszowanie. 
Kto, kogo i na czym to

polegało/w jaki sposób jeszcze dodaj. I nie każ mi „sobie czytać” bo mi się nie chce, a jak już ustaliliśmy, od myślenia jesteś tutaj Ty. 

weź wyjmij kijek z tyłka bo uwiera. Skoro już przyznałeś że nie jesteś od myślenia to tym bardziej nie wypisuj swoich szalonych pomysłów o książeczkach.
A skoro Ci już nakreśliłem temat to sobie doczytaj. Ja nic nie muszę Ci wyjaśniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
paprykarz123456789 napisał:

Doradzić ktoś wapno na pszenice ph 4. Czy warto z agroloku. Albo jakas kreda. Co lepsze. @Zigi94

odradzam pszenicę na polu o pH 4 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Zigi94 napisał:

odradzam pszenicę na polu o pH 4 😃

Juz zastanawiam ostatnio rzepak tam rosl to 3 tony zebrałem. A pszenicy 2 lata temu to 5 ton. Na jednym kawałku o ph 5.6 sypała 8 ton keramik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
20 minut temu, aniszek1 napisał:

weź wyjmij kijek z tyłka bo uwiera. Skoro już przyznałeś że nie jesteś od myślenia to tym bardziej nie wypisuj swoich szalonych pomysłów o książeczkach.
A skoro Ci już nakreśliłem temat to sobie doczytaj. Ja nic nie muszę Ci wyjaśniać.

Nic mi do Twojego kijka, a jak Cię uwiera, to poproś o pomoc kogoś innego, ponieważ uczucie ów nieznane mi jest, a i niechciałbym, i z tej krzywdy Twojej polewki mieć, Wasza Kompromitacjo😂


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Na pewno sporo ziemi mają ukraincy ale nie w takich ilościach jak koncerny . Podejrzewam że są gospodarstwa rzędu 20-200 h które należą w dużej mierze do uroków ale mogę się mylić  zresztą tylu jest tutaj specjalistów od ukrainy to zaraz się dowiemy 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
17 minut temu, Damianek20 napisał:

Na pewno sporo ziemi mają ukraincy ale nie w takich ilościach jak koncerny . Podejrzewam że są gospodarstwa rzędu 20-200 h które należą w dużej mierze do uroków ale mogę się mylić  zresztą tylu jest tutaj specjalistów od ukrainy to zaraz się dowiemy 😝

obraz.png.7fc34bb9d3eb463822881885c0741b9e.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
50 minut temu, jahooo napisał:

Brakuje ok 25 mln ha ciekawe co sie z nimi stało???

 

1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Coraz ciekawsze dane tutaj już brakuje ok 30mln ha, przypominam że te dane????!!!  ukazują że na Ukrainie jest mniej gruntów ornych niż w Polsce!!!!.[przy dwukrotnej wiekszej powierzchni] Bank Światowy jednoznacznie podaje że na Ukrainie jest ponad 40mln ha gruntów rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
5 godzin temu, KarolaKarotka napisał:

to Ci przywiozę partię na ten młyn ... który to?

a

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Po to żeby jutro mogła cena spaść kiedy zrozumiecie że tymi giełdami rządzą pany z długimi pejsami oni raz na kilka lat dadzą lepszą cenę żebyśmy nie zasnęli na tych pieniądzach co zarabiamy... Co dziwne w moim regionie przez te 3 lata cena gruntów skoczyła do 60 tyś z 45tyś gdzie wydaje mi się z hektara w kieszeni mniej mi zostaje ale może ja nie umiem gospodarzyć. Plus super odsetki można żyć... Cena pszenicy 700pln muszę znaleźć tego kolunia co dawał po 3tyś za ha a nie czekaj ponoć  pakuje piórnik za granicę to jednak słońce świeci jednakowo wszystkim...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, przemek28_28 napisał:

Super interes. Zawiozłem pszenice w piątek a we wtorek przelew. Liczby opadania na miała 850 netto

Ja sprzedałem. Termin płatności 2 miesiące 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518
19 minut temu, jahooo napisał:

A co tak dzisiaj giełda podskoczyła ? Za oceanem jeszcze więcej niż u nas

Kuku zaczęli kosić i okazało się że są super plony, 6-7t mokrej z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
1 minutę temu, Daro20 napisał:

Kuku zaczęli kosić i okazało się że są super plony, 6-7t mokrej z ha

no to faktycznie, super plon, oby tak dalej, 6 ton mokrej po 300zł brutto, interes życia

jak sprzedaż i import nawozów spadły u nas o 40% to powinno dac do myślenia, zresztą w całej UE jest podobnie

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518

U nas w lipcu, sierpniu i wrześniu zabrakło wody. Z ziemniakami jest to samo, połowa plonu do roku poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
11 godzin temu, jahooo napisał:

no to faktycznie, super plon, oby tak dalej, 6 ton mokrej po 300zł brutto, interes życia

jak sprzedaż i import nawozów spadły u nas o 40% to powinno dac do myślenia, zresztą w całej UE jest podobnie

Cel będzie osiągnięty bez protestów rolniczych , zredukowaniem produkcji rolnej w Europie .

Zielony ład się szybko się realizuje ,bez jednego wystrzału czy to nie jest piękne .

Nakłady wysokie zaś sprzedaż płodów rolnych tanio, sprzedawane wszystko wedle zaplanowanej strategii .

Myślenie  nic nie ma do powiedzenia, czas się przyzwyczaić do tego że nawóz , NPK po 3500 zł zaś pszenica po 700 zł tylko taki mały przykład . Kuku po 300 zł samo bogactwo .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
12 godzin temu, jahooo napisał:

A co tak dzisiaj giełda podskoczyła ? Za oceanem jeszcze więcej niż u nas

Dużo podskoczyła?w skupie też podskoczyła?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj