Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
4 minuty temu, galan99 napisał:

teraz zgłoszę że za niska cenę sprzedałem .

i uwierzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Posłuchał to nic nie da faktycznie , inne kraje Unii się cieszą z napływu kuku z Ukrainy bo jej u nich brakowało i tania . Mają gdzieś Polskę i się nie zgodzą na pomoc w Polsce .

i uwierzą?

Nie wiem ale zawsze można spróbować , najwyżej odrzucą .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
56 minut temu, ahten napisał:

i jak to wygladalo? co im powiedziales? mysle ze dla wiekszosci kupujacych ziemie/maszyny rolnicze przyda sie taka wiedza, o co moze pytac us i jak sie tlumaczyc?

No chyba ze bezrobotny byles i ziemi malo na siebie... Ale jakbys byl bezrobotny to bys kredytu nie dostal...

wiec musiales miec prace albo wiecej ha,

stad dziwne, ze musiales wyjasniac skad wziales 50 tys

Nic im niepowiedziałem . 🤐Zażądali Faktur ze sprzedaży  ,decyzji z dopłat...

56 minut temu, GRZES1545 napisał:

Narazie US nie wzywał, 

Co znaczy rejestrowana gotówką?

Ale to chyba losowe. Wcześniej kupowałem i żadnych kontroli.

Notariusz 🤔

 

Edytowano przez Dariowola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Panowie jak tam sprzedawać pszenicę czy czekać ? Jak myślicie czy cena jeszcze pójdzie w dół ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144

A to jeszcze nie sprzedałeś, rekiny już w żniwa sprzedały, tylko płotki jeszcze trzymają.

A tak na poważnie to ..uj wie co przyniesie jutro i jaka będzie sytuacja na rynku zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Nie no sprzedałem już we wrześniu tylko że została mi resztka 25ton  no i nie wiem co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4087
46 minut temu, GRZES1545 napisał:

Albo w szoku są jak wcześniej pisałem. Każdy suszę zgłaszał a tu teraz takie zapasy ziarna, wydajność z hektara podniosą jak nic i podatki🙆‍♂️

Ja suszy nie składałem  i do ARIMR zgłosiłem że mam pszenicę , 8 t  x ilość ha  ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
19 minut temu, kaseton napisał:

Panowie jak tam sprzedawać pszenicę czy czekać ? Jak myślicie czy cena jeszcze pójdzie w dół ?

Teraz to cena słaba  i gdybym miał sprzedać po 1100 to pewnie poczekał bym z taką ilością jak ty masz do marca. Jak będą dalsze spadki to nie ma co czekać. Ja swoje prawie wszystko już sprzedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Lokalny skup lubelskie. Pszenica paszowa 1100zł brutto RR, saletra 4100zł, kiepsko ta proporcja wygląda :/

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1384

ktoś z okolić Bychawy albo Kraśnika wybiera się na protest, jakieś zorganizowane wyjazdy? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Jeśli jesteś na vacie , to przecież US ma wszystkie dane ile czego sprzedałeś , a ile czego kupiłeś , i jeśli bilans wychodzi na plus że masz więcej sprzedaży niż kupna , to mają czarno na białym skąd wziąłeś kasę na tą różnicę 

Ciekawe jak liczą koszta życia, ile można wydać, u nas tygodniowo 1500 to na miesiąc wychodzi 6 tys z tego zysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5581
5 godzin temu, Damianek20 napisał:

Gość ewidentnie skupuje las możliwe że ma dobre dojścia i czuję nosem że może z lasu być kasa na obniżenie emisji . Od tak sobie nie kupuje.

No i co w tym złego?

2 godziny temu, kaseton napisał:

Panowie jak tam sprzedawać pszenicę czy czekać ? Jak myślicie czy cena jeszcze pójdzie w dół ?

Jak Putin zerwie porozumienie zbożowe albo upainie rozpieprzy porty to nie sprzedawaj. W innym przypadku pszenica stanieje.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Panowie co myślicie dlaczego cena tak spadła.. czy nie dla tego że chytry chłop jak mógł sprzedawać po 1500-1800 to trzymał bo będzie drożej...Może dla tego firmy musiały szukać alternatywy i zaczęły robić zakupy na Ukrainie 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5581

To co się dzieje u nas nie ma większego znaczenia. Rynki światowe się obkupiły, ruscy i upaina eksportuje bez przeszkód, niepewność spadła więc tanieje.

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A teraz liczy na Putina że dalej będzie mordował ludzi bo jemu zostało 4 tony pszenicy w spichrzu.. Ale w niedziele w kościułku w pierwszej ławeczce i 20 dyszki do koszyczka 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258

Ah tak mentalność chłopa, ukraińskie zboże jedzie przez nas? Ruski może też przez polskich rolników zaatakowal?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

https://www.facebook.com/groups/884331731672052/permalink/5432395256865654/

Zamojszczyzna ceny🤦‍♂️

Zdjęcie dla tych co nie mają konta fb

 

Screenshot_20230128-224020_Facebook.jpg

Wygrałeś konkurs na dzbana roku! Gratulujemy :)

Następnym razem jak coś zobaczysz na FB i lykniesz jak pelikan to sprawdź na własne oczy wpisując w google. A tutaj masz cennik ZZZ

Screenshot_2023-01-29-00-00-50-528_com.android.chrome.jpg

  • Like 3
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dokładnie tamtem cennik jest z  26.03.2021r. Prawie już 2 lata po terminie. Ale niektórzy tak jak nasz nie-rzad uważają że im gorzej tym lepiej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2037
7 godzin temu, karolr2 napisał:

Panowie co myślicie dlaczego cena tak spadła.. czy nie dla tego że chytry chłop jak mógł sprzedawać po 1500-1800 to trzymał bo będzie drożej...Może dla tego firmy musiały szukać alternatywy i zaczęły robić zakupy na Ukrainie 

Bo firmy postanowiły zarobić jeszcze więcej. Pasze wywindowali na ceny z naszego zboża ale jak ciągną z UA to cena nie spadła gotowców. Gadałem z mleczarzem i za śrutę rzepakowa polska chcieli od niego po 2300 a zaraz zadzwonili z tej samej mieszalni tylko inna osoba z innego numeru i zaproponowała śrutę z UA za 1700 bez faktury. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj