Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5593

Nie dopowiadaj sobie, bo myslenie to nie obszar w którym masz osiągniecia. Koncerny nie kontrolują murzyńskich bazarów a przy niedostatku żarcia ceny niskie nie będą. Potencjał produkcyjny moze i afryka ma, ale tak samo klasa 4a ma potencjał na 8 ton pszenicy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

W Polsce  na 4 b lub 5 klasie , zbierają rzepaku po 4 tony .

Pszenicy 7 ton .

Na klasie ziemi 1 lub 2 też zbierają po 8 ton .

Polaka ma z 1 ha 4 tony zapisane .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Problem jest taki, że Afryka nie będzie produkować żywności dotąd, dopóki nie będzie się to opłacało takim gigantom jak Bayer, Monsanto czy Syngenta.

A przy dobrych glebach oni chemii nie potrzebują, aby osiągnąć zadowalający ich plon. W dodatku ich ustawodawstwo nie przewiduje płacenia licencji za odmiany, nakazów i zakazów takich jak w Europie czy USA. Taka "produkcja tradycyjna". Dlatego nikt im nie będzie pomagał w rozwoju rolnictwa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593
3 minuty temu, galan99 napisał:

W Polsce  na 4 b lub 5 klasie , zbierają rzepaku po 4 tony .

Jak czerpiesz wiedzę w tego co piszą na forum to nawet na 6tej tyle mają🤣


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

Akurat z tego nie czerpię .

Tylko napisałem tak jak się chwalą , bo wiem że zebrać mogli mak do 3 ton pszenicy .

Co do rzepaku na słabych klasach to 1,5 tony .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1956
witejus napisał:

12 minut temu, DTaras napisał:

U nas bozony sie paso po miedzach...

bozony Higgsa?

No gdzie? Zwykłe bozony bonzów i bauerów...


mirro napisał:

32 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Nie pozostaje nic innego niż dalej czekać np. na recesję tu bym upatrywał szans na polepszenie sytuacji .

Recesja oznacza tylko jedno. Biednienie obywateli. Już widać że spadła sprzedaż żarcia. Mówi się o redukcji około 30% zamówień na produkty typu mrożone warzywa. Nasi odbiorcy psioczą na zbyt wysokie ceny w sklepach, czyli handlowców. I chyba mają rację, bo sam widzę że cena w sklepie to jakieś jaja. Jak przyjdzie recesja ( o ile ktoś odważy się powiedzieć że właśnie jest) to będzie jeszcze gorzej.

Przedstawiciel od piwa z krową też się mądrował jakie to ceny wychodzą. Dostał kalkulację co do obrotu piwem w kolorze i jak ono obciąża powierzchnię co w przełożeniu na obrót zmusza nas do marży towaru rokującego jak na kwicie toteż musi dać rabat albo uczestniczyć w kosztach. To mi wyrzygał, że mam fotowoltaikę... No łeb urwać tylko... Koszty pracy sklepiszcza wzrosły. Nawet Biedronki idą w ekoschematy bo ładują na dachy panele. Jak noe chcesz mieć sklepu typu Żabka i sprzedawać coś dla ludzi to prócz strat musisz cierpieć utrzymanie tych wszystkich chłodni. A te porąbane mleczarnie znów inwestują w markety, że durnego mleka po prostu nie popchniesz lokalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
3 godziny temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Do 5 ha już jest ekoschemat z góry 🤔

Jak ekoschemat z góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

maja byc zwolnione ze schematow a kasa ryczaltem od ha placona..

 

znawcy afryki sie znalezli- ja kraje ktore jeszcze niedawno mialy po 6 milionow mieszkancow a dzisiaj maja 40 moga ich wyzywic jesli ziemi uprawnej ciagle ubywa, susze pojawiaja sie coraz czesciej a i w afryce srednia temperatura wzrasta ??? 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

Jaki kraj miał niedawno 6 a teraz 40 milionów i kiedy było to "niedawno"?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
18 minut temu, jacus napisał:

maja byc zwolnione ze schematow a kasa ryczaltem od ha placona..

Przecie napisałem, to nie wiem co on wymyślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, witejus napisał:

Jak ekoschemat z góry?

No kasę dostaną bez realizacji ekoschematu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4641
43 minuty temu, jacus napisał:

znawcy afryki sie znalezli- ja kraje ktore jeszcze niedawno mialy po 6 milionow mieszkancow a dzisiaj maja 40 moga ich wyzywic jesli ziemi uprawnej ciagle ubywa, susze pojawiaja sie coraz czesciej a i w afryce srednia temperatura wzrasta ??? 

jacus nie pieprz ... ostatnio o tym było cała kawe produkcje w Afryce mają Niemcy  gdyby ktoś tam chciał przywieść gotową kawę to zapłaci cło 21% a niemcy mają na ziarnistą 0%     


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
Przed chwilą, Aktywnyrolnik7245 napisał:

No kasę dostaną bez realizacji ekoschematu

No przecież tak napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061
23 minuty temu, Roman176 napisał:

jacus nie pieprz ... ostatnio o tym było cała kawe produkcje w Afryce mają Niemcy  gdyby ktoś tam chciał przywieść gotową kawę to zapłaci cło 21% a niemcy mają na ziarnistą 0%     

plantacje kawy sa coraz wyzej , plon spada i chory nowe sie pojawiaja i temu tak ostro zdrozala. 

od plantacji do espresu droga daleka, w afryce jest chyba 43 panstwa ,w ktorym tak z podatkami jest ?? 

clo do polski tez jest zero,ja do kazdego innego kraju eu

1 godzinę temu, Ulman napisał:

Jaki kraj miał niedawno 6 a teraz 40 milionów i kiedy było to "niedawno"?

dla ciebie znalezienie przykladow to chwila .wiec sobie poszukaj.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4641
3 minuty temu, jacus napisał:

od plantacji do espresu droga daleka, w afryce jest chyba 43 panstwa ,w ktorym tak z podatkami jest ?? 

clo do polski tez jest zero,ja do kazdego innego kraju eu

my nie możemy sobie dawać ceł ... od tego jest eu  Holandia parę lat temu wywalczyła sobie wysokie cło z Afryki na kwiaty 

4 minuty temu, jacus napisał:

dla ciebie znalezienie przykladow to chwila .wiec sobie poszukaj.

on tego nie umie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1956
jacus napisał:

maja byc zwolnione ze schematow a kasa ryczaltem od ha placona..

 

znawcy afryki sie znalezli- ja kraje ktore jeszcze niedawno mialy po 6 milionow mieszkancow a dzisiaj maja 40 moga ich wyzywic jesli ziemi uprawnej ciagle ubywa, susze pojawiaja sie coraz czesciej a i w afryce srednia temperatura wzrasta ??? 

Tam jest jeden wielki ekoschemat. Ziemi by się znalazło bo warunki wodne mają często takie jak ostatnio u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593
20 minut temu, jacus napisał:

dla ciebie znalezienie przykladow to chwila .wiec sobie poszukaj.

A czemu ja mam szukać potwierdzenia że wiesz co piszesz?

Jest oczywiste że przyrost naturalny o prawie 700% nie mógł się dokonać  od "niedawno" do dnia dzisiejszego.  Tak samo jak Roman - jak pieprznie bzdurę i nie umie udowodnić to pisze żeby sobie szukać. Wy tam na południu same takie gamonie?😂


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1005
4 godziny temu, jahooo napisał:

a co, chcesz, żeby cię tak wysłali na front na Ukrainę ? na noc za linie do ruskich

 

Jeżeli z Jarkiem i Donkiem nie widzę problemu będę się przypatrywać kto się pierwszy zesra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4641
11 minut temu, Ulman napisał:

Tak samo jak Roman - jak pieprznie bzdurę i nie umie udowodnić to pisze żeby sobie szukać. Wy tam na południu same takie gamonie?😂

Angola Angola  12 127 071 2006 roku       

2022  liczba  34 795 287         


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

onuca- jesli piszesz ze sie myle to udowodnij.. jesli nie umiesz to twoj problem.

podpowiem ci np. kenia  i pewnie dziesiatki innych ma podobne wyniki.

chyba w nigerii jest wiecej dzieci do 18 r zycia niz w calej ue jesli nie europie..

dane od lat 60 gdy poszczegolne kraje uzyskaly niepodleglosc.to chyba jest niedawno ???

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4641
3 minuty temu, jacus napisał:

chyba w nigerii

 Nigeria w 2050 roku może być trzecim najbardziej ludnym krajem świata.


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

do tego czasu z polowa bedzie w europie............


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

A wy we dwóch co? Towarzystwo wzajemnej pomocy w intelektualnej niemocy? 🤣

Populacja Angoli urosła 7x przez ok 70lat a to jest epoka a nie "niedawno".


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

w hsitorii to jest chwilka, niemoto..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj