larysto

Felga a szerokość opon

Polecane posty

larysto    2

Witam. Planuje zmienic opony w ciągniku i zastanawiam się czy moglbym na ta sama felgę założyć szersze opony. Tzn przykładowo mam teraz opony 7.5-20 i chciałbym założyć szersze tzn. 9.5-20.

Czy jest to możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Przynajmniej napisz w jakim ciągniku.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    641

Dla opony 9.5-20 szerokość osadzenia we feldze powinna być minimum 178mm. Zalecana szerokość osadzenia wynosi 203mm.  

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
1 godzinę temu, larysto napisał:

Fiat Agri . Na feldze jest rozmiar 6x20 3/4

Max 8,25 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

W 80- tce mam na przodzie 8.25  a powinny być 7.50 , wszystko pasuje, jedyny minus że w 80-tce potrafi trzeć o kielich amortyzatora, Sprawdź u siebie czy masz miejsce na szerszą oponę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Dzięki za odpowiedzi. Ale patrzę na zamienniki opon rolniczych i tam jest podane ze dla opony 7.5-20 odpowiada opona 280/70R20. Zastanawia mnie tylko czy i jak taka szeroka opona wejdzie na felgę która jest obecnie (6x20). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    641

To że dla opony 7.5-20 odpowiednikiem jest 280/70R20 nie dotyczy szerokości a średnicy zewnętrznej opon, czyli też obwodu opony.

1 cal = 25,4mm

7,5 cala x 25,4 =190,3mm

Opona 7.5-20 ma szerokość 190,3mm.

Myślisz, że na wąską felgę, gdzie założona była opona o szerokości 190,3mm, założysz oponę o szerokości 280mm? Przecież felga o szerości osadzenia (wewnętrznej) 6 cali (153mm) jest za wąska nawet dla opony o szerokości zewnętrznej 9.5 cala.

9,5 cala x 25,4mm =241,3mm 

 

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu652    3
37 minut temu, bergman31 napisał:

To że dla opony 7.5-20 odpowiednikiem jest 280/70R20 nie dotyczy szerokości a średnicy zewnętrznej opon, czyli też obwodu opony.

1 cal = 25,6mm

7,5 cala x 25,6 =192mm

Opona 7.5-20 ma szerokość 192mm.

Myślisz, że na wąską felgę, gdzie założona była opona o szerokości 192mm, założysz oponę o szerokości 280mm? Przecież felga o szerości osadzenia (wewnętrznej) 6 cali (153mm) jest za wąska nawet dla opony o szerokości zewnętrznej 9.5 cala.

9,5 cala x 25,6mm =243,2mm 

 

Cal to jest 25,4 mm.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    641

@krzychu652 moj błąd🤦‍♂️. 0,2mm chyba nie robią dużej różnicy przy takich przeliczeniach🤔. Już poprawiłem.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
2 godziny temu, larysto napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Ale patrzę na zamienniki opon rolniczych i tam jest podane ze dla opony 7.5-20 odpowiada opona 280/70R20. Zastanawia mnie tylko czy i jak taka szeroka opona wejdzie na felgę która jest obecnie (6x20). 

Dopuszczalna dla felgi 6.00 opona max 225 mm

 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj