Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bratrolnika    28809
7 minut temu, mf362 napisał:

Jak jeszcze nie daleko do pracy 

Mniejsze koszty dojazdu. Więcej zostaje w kieszeni i czasu tyle człowiek nie traci 

6-7km w jedną stronę 

Tu bardziej chodzi o to żeby nie siedziała cały czas w domu, no i o składki 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13023
3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Mi znajomy co pracuje w ARiMR mówił, że mają wytyczną, że gleba ma być NIERUSZONA, możesz zwałować, zwłókować, broną przeciągnąć lub zmulczować, nie nie można np talerzować. A co będzie to oni sami nie wiedzą, bo co jakiś czas kolejne poprawki i zmiany interpretacji ...

No zdjęć już podobno gnoju nie trzeba będzie robić, bo to był wymysł naszych mądrusi  weź kogoś kto ma np 50 działek vz każdej miało być 6 zdjęć k**wa 300 fotek to chyba trzeba by usługę zamawiać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
1 minutę temu, Qwazi napisał:

To Ty dzwonileś🤔...muszę w końcu włożyć starą kartę i zapisać te wszystkie numery, które na niej zostały... jeszcze mi tu sochaczewiaki zaczną wydzwaniać...do żony😱🤭...

Powiem Ci że ma żona dzwoniła -a niech Ci bardziej szkoda będzie 😤🤭😉

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3280
2 minuty temu, mf362 napisał:

Jak nie ma serdecznych donosicieli 

Tak jest.

Ale i umnie tak pola że żadnej drogi asfaltowej niema żeby ktoś cudzy najechał samochodem zobaczył.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12455
4 minuty temu, wojtal24 napisał:

kiedy jedziesz po auto to może Cie zabiore do Łodzi?

W piątek po południu abo w sobotę albo w niedzielę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
5 minut temu, Łolek napisał:

No zdjęć już podobno gnoju nie trzeba będzie robić, bo to był wymysł naszych mądrusi  weź kogoś kto ma np 50 działek vz każdej miało być 6 zdjęć k**wa 300 fotek to chyba trzeba by usługę zamawiać 

Dlatego mówię, co ostatnio od niego usłyszałem jak 3 tygodnie temu się spotkaliśmy, a że ciągle coś zmieniają, to może i w tym temacie im wytyczne zmienili ... Ogólnie to oni tam też już mają dość tych ekoschematów, ciągle zmiany, ciągle coś. Na górze nie dopracowali i teraz robią testy na rolnikach ...

A jak mi kiedyś pod MGR zrobił ODR biznesplan to aż się przeraziłem ... Działki pomieszane, struktura upraw w roku docelowym pomieszana ... Jeden nabór później musiałem składać dzięki ich usługom ... Od tej pory nie mam jakiegokolwiek zaufania do tej instytucji.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8173
Przed chwilą, Baks00 napisał:

Powiem Ci że ma żona dzwoniła -a niech Ci bardziej szkoda będzie 😤🤭😉

No to...żałujem teraz, żem telefonu z sobą nie miał🥴...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5615
Chłoporobotnik napisał:

2 minuty temu, Sylwekx25 napisał:

Mówisz o tym co się ruskim ciągnikiem wozi? 🤭🤔

To on taki dożarty ?

Ostatnio był w kręgu głównych podejrzanych 🤔


Kowalsky30 napisał:

W jakim celu wymieniacie się numerami? Sam nie mam do nikogo i nie widzę takiej potrzeby

A żeby se pogadać


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4932
Przed chwilą, Sylwekx25 napisał:

Ostatnio był w kręgu głównych podejrzanych 🤔

Toć @Qwazi miał przesłuchania robić.

Pada dalej, klient odprawiony w deszczu ale ważne, że przyjechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7341

O kurła to patrzę teraz nowa telenowela się szykuje u miłosnego krowiarza... Becka 🤣🤣

 

Rano wyjechaliśmy, siątka prawie na moście siadła z Anką 😁 

Ale wapno rozwiezione dwa auta, pogoda lux mgła bez wiatru wszystko fajnie siada.

Kurła dwa dobre dni i by wykopał, potem niech se pada 😉

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    492
7 godzin temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Puszysta, normalna czy szczupła ?

Może być normalna. Waga to rzecz zmienna. Najważniejsze są dobra trwałe

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5615
pedro2 napisał:

O kurła to patrzę teraz nowa telenowela się szykuje u miłosnego krowiarza... Becka 🤣🤣

 

Rano wyjechaliśmy, siątka prawie na moście siadła z Anką 😁 

Ale wapno rozwiezione dwa auta, pogoda lux mgła bez wiatru wszystko fajnie siada.

Kurła dwa dobre dni i by wykopał, potem niech se pada 😉

A na co żeś tyle tych kartoflów nasadził?🤔


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3625
3 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

W jakim celu wymieniacie się numerami? Sam nie mam do nikogo i nie widzę takiej potrzeby

Se smsujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    492
2 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Pada dalej, klient odprawiony w deszczu ale ważne, że przyjechał.

Co kupował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13023
2 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

W jakim celu wymieniacie się numerami? Sam nie mam do nikogo i nie widzę takiej potrzeby

My też nie mamy takiej potrzeby żeby się z tobą wymieniać 

My się nie tylko wymieniamy numerami, czasem nawet się spotykamy i wódkę też czasem razem wypijemy 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4932
Przed chwilą, Kowalsky30 napisał:

Co kupował?

Jako, że jesteś człowiekiem (a może wcieleniem) nieznanym i niepewnym to nie czuję się zobowiązany udzielać takich informacji. 

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7341
8 minut temu, Łolek napisał:

No zdjęć już podobno gnoju nie trzeba będzie robić, bo to był wymysł naszych mądrusi  weź kogoś kto ma np 50 działek vz każdej miało być 6 zdjęć k**wa 300 fotek to chyba trzeba by usługę zamawiać 

Oby. Bo chłopaki nawozili mi w tym roku gnoju za słomę tyle, że już we wrześniu założyłem to co miałem podane we wniosku. A teraz druga tura będzie szła to się na wiosnę cyknie oświadczenie i zawsze parę groszy. A jak foto to już przepadnie

3 minuty temu, Sylwekx25 napisał:

A na co żeś tyle tych kartoflów nasadził?🤔

Nie idzie robota. Jak się robi 3 dni w tygodniu i 3 przestoju.... Już bym miał sprzątnięte żeby nie te deszcze. 

Się zrobi...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13023
3 minuty temu, pedro2 napisał:

 🤣🤣

 

Rano wyjechaliśmy, siątka prawie na moście siadła z Anką 😁 

 

Po co ta siątka prawie na moście z Anką w deszczu siedziała, zimno mokro trzeba było gdzie pod dach wejść to by normalnie usiadła 

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    492
3 minuty temu, Łolek napisał:

My też nie mamy takiej potrzeby żeby się z tobą wymieniać 

My się nie tylko wymieniamy numerami, czasem nawet się spotykamy i wódkę też czasem razem wypijemy 

A ja się nie lubię wpraszać do nikogo. Wódki też nie pije więc spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13023
2 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

A ja się nie lubię wpraszać do nikogo. Wódki też nie pije więc spoko

Jakie wpraszać tu ludzie sami proszą w gościnę 

I ja też ich zapraszam, wiedzą że zawsze drzwi otwarte dla nich są, jest możliwość poznania fajnych ludzi (i żony mają fajne też) 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj