Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Gość   
Gość

pytaj u zulowcow. często w przerwie ogarniają takie tematy, albo na zjeździe. 

budynki, linie czy inne zagrożenia, po prostu nie wpuszczam partaczy. 

jak i w większości usług jakie potrzebuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

 Nie każdy zul łazi po drzewie jego robota na ziemi . U mnie robili alpinistycznie ,na uprzęży i linkach podciągał się na drzewie ,a kolega ogarniał wszystko pod drzewem. Trefne gałęzie też na linkach zjeżdżały . Roboty nie pamiętam 4 godziny . I tak myślę że koszt do 2000 tys ,w przypadku topoli byłby ok . Tobie też nikt pieniędzy nie nakładzie a wyjeżdżasz sprzętem za dziesiąt set ,tysięcy ,a jutro podpinasz inny też za tyle  , a takiego ,,alpinisty'' sprzęty za dziesiąt za cały sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7299

Ale piękny dzionek się szykuje. Siwek niedawno puścił. Jechać po urzędach się poszlajać i może by poplonów trochę położył spać 

Łe tam alpinistów szukają cienkie bolki 🤭 

Mietek potrzymaj mi piwo 🪓🪚

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14208
37 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

@gregor1284 widziałeś takiego , Caro walent kombi 

FB_IMG_1700076306225.jpg

Toć to dokładka dołożona. Do skody też coś takiego robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Czyli coś takiego co podatnikowi co roku dokładają na plecy, taki garb?😁

Przyjechały chłopaki ostatnio ściąć resztę drzew rębakiem, ale akurat drogowcom zachciało się zebrać 15cm pobocza na 2m szerokości. No i wszystka woda se pospływała . I doopa. Zayebali się i teraz czekać będą na kolejny wjazd na mróz lub suszę.

I już nie zasieję w tym roku🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
gregor1284 napisał:

37 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

@gregor1284 widziałeś takiego , Caro walent kombi 

Toć to dokładka dołożona. Do skody też coś takiego robili.

hsk ta dokładka jest całościową klapą to do podparcia chyba stęmpel budowlany bo jakie silowniki to dźwigną 🤔🙆‍♂️


jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1694
12 godzin temu, Belaruss820 napisał:

Znaczy się stelmacha?ano znam, wioskę obok mamy stolarza, stary już nie chce robić bo schorowany ale syn działa w temacie,drzwi do kapliczki robił. Stary jeszcze z rok temu robił te studnie,tzn. obicia. No chyba że mogę polecić swojego stryja ale to 200km ode mnie będzie... No jeszcze dalej jest tu stolarz z zawodu z takim samym imieniem jak ja... À propos który tam rozszyfrował 11 listopada że miałem imieniny? Dziękować za życzenia🤭

To teraz 3 tysiące taki nowy design kosztuje? Poszukam jeszcze kogoś może a jak nie to będzie stała dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14208

Ale znajomy biznes wymyślił dobrze płatny, myślałem że się nie pozbieram. Cena za towar ok gdyby nie była podana w CZK 🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
55 minut temu, malaczarna napisał:

11 listopada że miałem imieniny

Jozafat?sory, to nie do pani🤦‍♂️🙆‍♂️😁

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, bratrolnika napisał:

cesiek, Kurła, one 2 tyś za drzewo chcom, dawaj Zenka, on ma Stichla,benzynę w kosiarce jeszcze mam I weźmiemy Rysia, on kiedyś w tartaku z urzędu pracy miał staż. 

tysionc w dwie godziny łatwej fuchi 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14208

Patrz to. Z gminą było dogadane 16tysięcy za wycięcie tego do podziału na dwóch a przyszedł pajac i za 300zl to wyciął bez ciągnięcia fadromą. 

Screenshot_20231116_120057_Maps.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    489

Czemu pajac? Dobry pilarz bez niczego sobie poradzi😎  Ma spaść tam gdzie wobie zażyczy co do milimetra. 16 tys? 😂😂😂 na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3236
krzysiek1979 napisał:

Wieczorem jeszcze podzwonie - dzieki jahooo za nr tel. Ewentualnie trzeba podjechać do leśniczówki. Troche pilny temat bo trzeba położyć na pole sąsiada, zostawił nie orane i też chciałby to po orać i nie babrać sie w błocie. Mam zezwolenie i muszę to ściąć, latem jak była nawalnica, łamało grube konary . 

jaki problem w dzisiejszych czas wynająć pile większą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3262

Jak mam czas,teraz idę folię pryzmowo ciąć, nie bendę kupował po 20zł na pokuj aby podłogę wyścielić do malowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3915
1 godzinę temu, Kowalsky30 napisał:

Czemu pajac? Dobry pilarz bez niczego sobie poradzi😎  Ma spaść tam gdzie wobie zażyczy co do milimetra. 16 tys? 😂😂😂 na sali

Tyle firmy biorą. Niektórym to już pojebało się pod sufitem.

U mnie na sąsiada działce było takie drzewo już suche, zadzwoniłem żeby coś z tym zrobił bo mi na garaż pierdolnie. Zadzwonił do OSP i chłopaki w ramach ćwiczeń ścieli za free. Firma chciała 1000 plus vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563
6 minut temu, Strongman napisał:

Znowu poidełko zamontowałem

20231116_135949.jpg

Widzę że nudzisz się😀masz zgrzewarkę? Zapraszam do mnie,bo coś hydraulika drugi tydzień nie mogę się doczekać... Byłem na przeglądzie belarusem,z rana ogród zaoralem i już fajrant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14208
1 godzinę temu, Kowalsky30 napisał:

Czemu pajac? Dobry pilarz bez niczego sobie poradzi😎  Ma spaść tam gdzie wobie zażyczy co do milimetra. 16 tys? 😂😂😂 na sali

Ta. Po tej akcji nikt go do roboty nie chce przyjąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj