Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1829

A myślisz że ocieplenie klimatu to ma być gorąco 🤦 właśnie to jest ocieplenie klimatu tak to działa że mamy takie anomalie termiczne w dzień 25 w nocy -5...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
27 minut temu, Desperado napisał:

Przebijam, 5000l/ha ziemniaka. :P

Nie mam takich mocy 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7934

Dzień dobry. Godzinę temu było 3°, teraz 6. Szronu nie widziałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112

Starsi ludzie mówią,że dawniej też w czerwcu śnieg się zdarzył.Tytoń na polu zasypało.Czyli takie anomalia pogodowe były zawsze..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762

@Janusz dziadek opowiadał że w 1982 bodajże 7 czerwca mu ziemniaki kwitnące przymrozek złapał.

Witajcie za maj 31mm zboża po piaskach już żółte się robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14122
9 minut temu, Janusz napisał:

Starsi ludzie mówią,że dawniej też w czerwcu śnieg się zdarzył.Tytoń na polu zasypało.Czyli takie anomalia pogodowe były zawsze..

Ale chociaż mają jakieś wytłumaczenie żeby łoić biedaków z hajsu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201
10 minut temu, PAN88 napisał:

@Janusz dziadek opowiadał że w 1982 bodajże 7 czerwca mu ziemniaki kwitnące przymrozek złapał.

Witajcie za maj 31mm zboża po piaskach już żółte się robią

 za  maj 18 mm ,mróz na samochodzie O 4 czy gora czy dół ,wszystko biało ,jak ta qq to zniesie ,jak ją ebnie to kurna krowiarze leżą i kwiczą .że ho ho . w sumie jeden może przetrzymać ,ale jak dzisiaj będzie poprawka ?  Ojciec kiedyś mówił że śnieg spadł na żyto jak rosowało  ,więc brali sznurek ,jeden po miedzy ,dugi po miedzy ,naciągali go i tak szli . Ci co tak zrobili ziarna nie mieli ,ci co nie tykali ok . Najpóżniej przymrozek pamiętam 19 czerwcz ,najwcześniej 1 września ,tak że głowy do góry ,wszystko  można poprawić  ,a daty przymrozków też .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie kuźwa piw wysłał wezwanie ,bo nie zgłosiłem padnięcia krowy 😐 , a przecież byłem , ładny mają tam burdel . Jakieś konsekwencje mogą mi grozić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłem , ale jak zgubili papiery 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
3 minuty temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Ludzie kuźwa piw wysłał wezwanie ,bo nie zgłosiłem padnięcia krowy 😐 , a przecież byłem , ładny mają tam burdel . Jakieś konsekwencje mogą mi grozić ??

Coś takiego można przez telefon załatwić po co jeździć, co prawda krowy nie ale cielaka tak robię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Łolek napisał:

Coś takiego można przez telefon załatwić po co jeździć, co prawda krowy nie ale cielaka tak robię 

Ale co by mi to dało w tym przypadku , ja mam 5 km do siedziby , a i podpisa złożyłem 

10 minut temu, soltys48 napisał:

% dopłat wtedy leci plus mandat

Cholera 😐😐😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
kizak napisał:

Ojciec kiedyś mówił że śnieg spadł na żyto jak rosowało  ,więc brali sznurek ,jeden po miedzy ,dugi po miedzy ,naciągali go i tak szli . Ci co tak zrobili ziarna nie mieli ,ci co nie tykali ok .

Kazik, to co piszesz to i mój ojciec mówił. a to oznacza tylko jedno: albo to prawda, albo mamy tego samego ojca. 🤣

  • Like 1
  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

     A uj wie   miał motur 😉,angielską pięciusetkę ,czterosuw ,na jednym tłoku ,przez błoto lepiej szedł jak trzydziestka  . Mówił że na wszystkim chodził ,aby odpalić na benzynie ,nafta ,to nafta ,kurna tylko na mleku nie chciał🙆‍♀️ [mówię o motorze ,bo ojciec na oktanach ,czy cetanach nie raczej na mleku ,a że mleko mało procent miało ,to wolał ,,śmietanę'']😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
bratrolnika napisał:

Albo stali po przeciwległych końcach sznurka 

mój z tych, co nie zrzucali śniegu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594
Bananek napisał:

kizak napisał:

Ojciec kiedyś mówił że śnieg spadł na żyto jak rosowało  ,więc brali sznurek ,jeden po miedzy ,dugi po miedzy ,naciągali go i tak szli . Ci co tak zrobili ziarna nie mieli ,ci co nie tykali ok .

Kazik, to co piszesz to i mój ojciec mówił. a to oznacza tylko jedno: albo to prawda, albo mamy tego samego ojca. 🤣

Moja babka opowiadała, że przed wojną snieg spadł na kwitnące żyto i dalej tak samo z tym sznurkiem kto strząsał to ziarna nie miał


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roki212 napisał:

A myślisz że ocieplenie klimatu to ma być gorąco 🤦 właśnie to jest ocieplenie klimatu tak to działa że mamy takie anomalie termiczne w dzień 25 w nocy -5...

To jest klimat pustynny, a nie ocieplenie klimatu 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj