Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

szwagier24    38

Noa tak słyszałem że sporo części do niego pasuje od bizona, a jest taki qfajnej cenie wldo wzięcia tylko bez sieczkarni. 

Noa tak słyszałem że sporo części do niego pasuje od bizona, a jest taki qfajnej cenie wldo wzięcia tylko bez sieczkarni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

  Na osiemdziesiąt konnym ładowacz ,to jedziesz na poboczach ,i nierównościach i oglądasz się co by ciągnika nie położyć A terażniejsze szóstki są bardziej skrętne ,od starszych czwórek [nie mówię o 6 ursusa ] ,a ten sam ładowacz na szóstce to traktor tylko pomyka i nic nie majta ,ale tura dni policzone ,tam nie ma ratunku jak o co za mocno zaczepi . Teraz wszystkie tury odpiąć to aby tylko na twardym i równym ,i trochę wprawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
6465 napisał:

Może i ja bym sobie ze 3 ule kupił🤔

Za mało masz na to czasu. Odradzam.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
5 minut temu, szwagier24 napisał:

Noa tak słyszałem że sporo części do niego pasuje od bizona, a jest taki qfajnej cenie wldo wzięcia tylko bez sieczkarni. 

Noa tak słyszałem że sporo części do niego pasuje od bizona, a jest taki qfajnej cenie wldo wzięcia tylko bez sieczkarni. 

 Ja tam na kombajnach w ogóle się nie znam ,ale ponoć bizon ma skręt na siłowniku ,a tu na drążkach jak widzę  ,czy to zaleta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
6465 napisał:

A teraz pytanie do Bambrów. Jakie są minusy posiadania tura przy dużym ciągniku. Plusów nie piszcie bo znam.

mi się trafił tanio do małego zetorka i powiem Ci ze średnio jestem zadowolony wolałbym założyć do dużego ale to inna kasa wiadomo ja tylko używam do podgarniecia zboża pozwiezienie jakiegoś piachu czy gruzu jak coś się robi w obejściu i do takich pierdół i najważniejsze do big bakow z nawozem ale muszę dorobić coś takiego jak Tobie dorabiał Darek


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
4 minuty temu, kizak napisał:

  Na osiemdziesiąt konnym ładowacz ,to jedziesz na poboczach ,i nierównościach i oglądasz się co by ciągnika nie położyć A terażniejsze szóstki są bardziej skrętne ,od starszych czwórek [nie mówię o 6 ursusa ] ,a ten sam ładowacz na szóstce to traktor tylko pomyka i nic nie majta ,ale tura dni policzone ,tam nie ma ratunku jak o co za mocno zaczepi . Teraz wszystkie tury odpiąć to aby tylko na twardym i równym ,i trochę wprawy .

Mam tura na 80 konnym ciągniku i jakoś nie odczuwam żeby miał się obalić 🤔 może ciągnik jakiś taki nie obalający się 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
jahooo napisał:

1 minutę temu, wojtal24 napisał:

trochę chyba przesadzasz ze trzeba pszczół pilnować w domu. moja teściowa miała 5 uli pracowała na etacie na zmiany i od czasu do czasu zajrzała fakt że to robiła hobbistycznie. fakt że na jesieni je dokarmiała w zimę też tam jakoś je obserwowała czy oblatują czy nie jak sie cieplo zrobilo to w wolny dzień zajrzała fakt że nie mieszkam z nią ale nie sądzę żeby ich pilnowała codziennie czy co tydzień w ulu grzebała. fakt że trzeba się na tym znać miec troche pojecia i przedewszystkim nie bać się. Dużo znam ludzi którzy pracują na etacie i dodatkowo zajmują się pszczolami u mojej żony w pracy 2 osoby mają pszczoły na etacie

da się i tak, tylko wtedy z ula masz 3-4 kg miodu rocznie

nie przesadzaj bo stego co wiem to tesciowa podpierała ok 15-20l z ula


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4886
5 minut temu, Bananek napisał:

Za mało masz na to czasu. Odradzam.

Dokładnie.

Kurła, jeszcze im mało i dziś strzelają...

Przed chwilą, wojtal24 napisał:

nie przesadzaj bo stego co wiem to tesciowa podpierała ok 15-20l z ula

Chyba przy dobrym roku i dobrych pożytkach. Przy tym w sezonie to codziennie najlepiej być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
sadownik12 napisał:

1 minutę temu, wojtal24 napisał:

trochę chyba przesadzasz ze trzeba pszczół pilnować w domu. moja teściowa miała 5 uli pracowała na etacie na zmiany i od czasu do czasu zajrzała fakt że to robiła hobbistycznie. fakt że na jesieni je dokarmiała w zimę też tam jakoś je obserwowała czy oblatują czy nie jak sie cieplo zrobilo to w wolny dzień zajrzała fakt że nie mieszkam z nią ale nie sądzę żeby ich pilnowała codziennie czy co tydzień w ulu grzebała. fakt że trzeba się na tym znać miec troche pojecia i przedewszystkim nie bać się. Dużo znam ludzi którzy pracują na etacie i dodatkowo zajmują się pszczolami u mojej żony w pracy 2 osoby mają pszczoły na etacie

Nie przesadza, tak jest. Tak samo zakup sprzętu na 2 ule czy 15 to praktycznie jeden koszt. Jak ktoś faktycznie trzyma hobbystycznie i pozwala pszczołom uciekać na drzewo z kilkoma kg miodu to spoko, faktycznie może tak być. Ale powiem tak jak jeden z pszczelarzy okolicznych "zobaczysz, wkręcisz się to nawet wakacje będziesz pod pszczoły dobierał". Mnie kręci wyciąganie VMAX z rodziny. I tutaj już to musi być dopilnowane, inaczej dosłownie lipa :P.

1 minutę temu, Chłoporobotnik napisał:

 

Nie interesuje mnie spadź, to niejadalny dla mnie i słabo zbywalny miód.

Każdy towar znajdzie swojego nabywcę, ale no faktycznie jak wolisz. Choć nawłoci też tam nie brakuje.

co innego jak ktoś robi to jak Ty zarobkowo j traktuje to jako biznes do zarabiania jak prawdziwa hodowle to rozumie ze trzeba to dobrze dopilnować jak każda chodowle


DANDYS napisał:

ale nacykaliscie już stron 😄

jeden z kolegów policzył że w tamtym roku średnio dziennie pisaliśmy 16.8 strony


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4886
Przed chwilą, wojtal24 napisał:

co innego jak ktoś robi to jak Ty zarobkowo j traktuje to jako biznes do zarabiania jak prawdziwa hodowle to rozumie ze trzeba to dobrze dopilnować jak każda chodowle

Czy na niej zarabiasz czy nie tak samo trzeba dopilnować a przynajmniej się powinno. Byłem na kursie pszczelarskim w 2020 roku. Mieliśmy zajęcia praktyczne z gościem mającym 200 czy 300 rodzin (nie pamiętam już), w dodatku byliśmy u niego w pracowni i pasiece przy domu. Kupiłem od niego płyty z jego gospodarką pasieczną. I powiem tyle - my, mający po kilka czy kilkanaście rodzin, nieżyjący z tego mamy wszystko dogłaskane, doglądnięte, czego o tym gościu i jego pasiece powiedzieć nie można było i wszyscy to zgodnie stwierdziliśmy a byliśmy z różnych środowisk, z różną ilością rodzin, były i panie i panowie, z różnym stażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
4 minuty temu, kizak napisał:

a tu na drążkach jak widzę  ,czy to zaleta ?

No plus ujemny. W przypadku bizona to ósma z plag egipskich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Mówisz że nigdy na 3 kołach nie jechałeś  😕,normalnie polecam tę ,,atrakcję''😉

2 minuty temu, TheraRolnik napisał:

Mam tura na 80 konnym ciągniku i jakoś nie odczuwam żeby miał się obalić 🤔 może ciągnik jakiś taki nie obalający się 🤔

 Zjeżdżasz z górki po trawie z belą ,bela podniesiona do ułożenia  ,hamujesz a tylne koła ledwie ziemi tykają ,masz ułamek sekundy by podjąć decyzję ,belę na doł może wtedy wyhamuje ,czy  uciekać   na bok ,co skutkuje ....... Nie polecam ,zdążyłem opuścić jeszcze przed przyczepą 🥶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7928

@6465 co do tura na większym, to jeśli jest też na mniejszym to ok, bo jak tylko na większym to taki przykład: jest dwóch operatorów i prasowanie oraz zwózka bel, jeśli większy ciągnik idzie do prasy a mniejszy nie ma tura to dwóch robót nie zrobisz, a jak jest tur na mniejszym to jeden prasuje a drugi jednocześnie zwozi. U mnie przy sianokiszonce owijanej owijarką stacjonarną to dość istotne, jak synuś wpadnie do pomocy to właśnie tak robimy. Ale zawsze dwa ciągniki mogą mieć tury. W szóstce z turem widoczność też słabsza 

A ja się nie znam. Nie jestem bamber, tylko wtrąciłem takie spostrzeżenie😉

Edytowano przez Qwazi
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
3 minuty temu, wojtal24 napisał:

16.8 strony

16,4. Dziś już jesteśmy blisko w starym temacie nabiliśmy chyba z 6 stron. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
szwagier24 napisał:

Witajcie w Nowym Roku

Jakieś opinie o tych sprzętach? 

new holland 133 w Twojej okolicy? Sprawdź kategorię Kombajny https://m.olx.pl/d/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-clayson-m133-CID757-IDS9R4Y.html

sąsiad 2 domy dalej ma takiego mówi że wiele części pasuje od bizona wiem że jakiś problem miał z 2 lata temu z pompa wtryskowa ale nie wiem czy ma tam silnik Forda czy perkinsa a tak to sporo nim kosi


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7928
31 minut temu, szwagier24 napisał:

Witajcie w Nowym Roku

Jakieś opinie o tych sprzętach? 

new holland 133 w Twojej okolicy? Sprawdź kategorię Kombajny https://m.olx.pl/d/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-clayson-m133-CID757-IDS9R4Y.html

U mnie były dwa. Parę lat usługowo robili i nie słyszałem żeby narzekali. To zdaje się był wzór do konstrukcji bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
6 minut temu, kizak napisał:

 Mówisz że nigdy na 3 kołach nie jechałeś  😕,normalnie polecam tę ,,atrakcję''😉

 Zjeżdżasz z górki po trawie z belą ,bela podniesiona do ułożenia  ,hamujesz a tylne koła ledwie ziemi tykają ,masz ułamek sekundy by podjąć decyzję ,belę na doł może wtedy wyhamuje ,czy  uciekać   na bok ,co skutkuje ....... Nie polecam ,zdążyłem opuścić jeszcze przed przyczepą 🥶

A bo to raz się jeździło tak 🤷 do tony w miarę stabilnie, powyżej tony już d*pę unosi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1774
15 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Kurła, jeszcze im mało i dziś strzelają...

sie nie wystrzelali przez noc bo wiało i mało widoczne to było jak szybko gaśnie łuna na niebie

choć ci co mieli kogoś w łóżku koło siebie do rana to pewnie magazynki poopróżniali co do ostatniego plemnika🤣

Edytowano przez konteno
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4886
Przed chwilą, konteno napisał:

sie nie wystrzelali przez noc bo wiało 

Mów za siebie, u nas cichutko było, nawet niebo dość czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
hubertb napisał:

3 minuty temu, wojtal24 napisał:

16.8 strony

16,4. Dziś już jesteśmy blisko w starym temacie nabiliśmy chyba z 6 stron. 

dziś wolne to każdy tu zaglada jutro już do pracy i innych obowiązków więc pewnie będzie mniej

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
16 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Dokładnie.

Kurła, jeszcze im mało i dziś strzelają...

 

Do północy mogą dudnić także możesz naskoczyć tym co strzelają 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4886
Przed chwilą, TheraRolnik napisał:

Do północy mogą dudnić także możesz naskoczyć tym co strzelają 😊

Chętnie bym im nakopał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj