Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7226

Czeba dostawić z 5 krówek to się wyrówna 😁

59 minut temu, radekz200 napisał:

już dawno w kwietniu 

 

  • Haha 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
12 minut temu, Mistrz18 napisał:

Teraz niech tak każdy co napisał tu o swoich rachunkach za prąd dopisze cenę mleka jaką otrzymał żeby jakiś pożytek z was był 

A tu gdzie cena mleka,?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)

Tak  tu mądruje jakby przynajmniej z dwa pendrajwy przy serwerze były jego

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
1 godzinę temu, jacus napisał:

z jednego kw powinno produkowac z 0,7 przy dobrej pogodzie.

ja mam na starych zasadach ponad rok-z tamtego okresu zostalo mi tylko 180 kwh , gdy dostane nastepna fakture to sie okaze..

No to masz coś jak ja. A mi chodzi o to że jak ktos miał np w listopadzie  albo jesienią.  Ta gorka z lata nie przechodzi na nowy rok rozrachunkowy? To wtedy wyzerowani zaczynają w grudniu gdy słońca nie ma i do marca kupują? A nadrobione z lata przepadają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7386
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Czeba dostawić z 5 krówek to się wyrówna 😁

 

I przerabiać gnojowice na prąd 

2 godziny temu, pedro2 napisał:

Czeba dostawić z 5 krówek to się wyrówna 😁

 

I przerabiać gnojowice na prąd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27
7 godzin temu, PawelWlkp napisał:

No to masz coś jak ja. A mi chodzi o to że jak ktos miał np w listopadzie  albo jesienią.  Ta gorka z lata nie przechodzi na nowy rok rozrachunkowy? To wtedy wyzerowani zaczynają w grudniu gdy słońca nie ma i do marca kupują? A nadrobione z lata przepadają? 

Przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
Napisano (edytowany)

Z tymi panelami to nie u każdego się sprawdzi wystarczy że na wiosce większość pozaklada to później w szczycie produkcji falownik rozłącza z braku możliwości wepchnięcia prądu do sieci, a krowy i tak się doi rano i wieczorem chyba że robot napier.....la to wtedy inna bajka. 

Edytowano przez adamowicz84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
57 minut temu, makowiaczek napisał:

Przechodzi

A jaki jest czas na wykorzystanie tej górki z wiosny i lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

U mnie teraz 800zl i za kolejne 2msc już 1500 coś.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Wy lepiej o pogodzie pogadajcie 😉 nie normalnej drugiego pokosu traw to chyba nie będzie nie pada już od jakiegoś czasu i wcale deszczu nie nadają. A te zimne  noce też nie pomagają ja już trochę lat żyję na tym świecie i nie pamiętam takich "anomalii" 🤔

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Z roku na rok pogoda jest coraz mniej przewidywalna. Ja już przestałem siac trawy i lucerne z koniczyna sieje bo jeszcze się coś zbierze z tego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2203
Krowiarka napisał:

Wy lepiej o pogodzie pogadajcie 😉 nie normalnej drugiego pokosu traw to chyba nie będzie nie pada już od jakiegoś czasu i wcale deszczu nie nadają. A te zimne  noce też nie pomagają ja już trochę lat żyję na tym świecie i nie pamiętam takich "anomalii" 🤔

Powtarza się sytuacja z 2017r gdy maj był zimny a później było jakieś 1.5msc suszy oby tylko jesień nie była deszczowa 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
Napisano (edytowany)

Prawda jest taka że panele nie wykorzystana energię promieniowania słońca zmieniają w ciepło do tego zmieniają długość fal przez co nie mogą one wrócić do kosmosu taki paradoks walcząc o klimat podgrzewamy go sobie bardziej 

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3922

Panele nie pomagają w ochronie klimatu . Dotąd będą eko dopóki będzie stało za nimi potężne i wpływowe lobby. Tak jak do nie dawna gaz był ,,eko''. To sa tylko wymysły do zarabiania kasy na naiwności ludzi 

  • Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Wy lepiej o pogodzie pogadajcie 😉 nie normalnej drugiego pokosu traw to chyba nie będzie nie pada już od jakiegoś czasu i wcale deszczu nie nadają. A te zimne  noce też nie pomagają ja już trochę lat żyję na tym świecie i nie pamiętam takich "anomalii" 🤔

o pogodzie? W lubelskim na większości pól stoi woda, a o dołkach już nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125

A u nas susza i deszczu nie widać nie wiadomo kiedy popada północ mazowsza. U was pływa wszystko u nas Sahara...😔

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

U mnie też Palestyna . Zboża ozime ziemia nie ruszana to dają radę ale jare i trawy zaczynają odczuwać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109

Z brakiem deszczu i susza już jest bardzo źle a zapowiada się tragedia u nas deszcz nie pada od dłuższego czasu. 1 pokos słaby a jak nie będzie padać to nie bedzue co zbierać i czym karmić. Teraz dla jalowizny rzucę słomę z mieszanki poleje melasa i dam im mieszanki zbożowej. Bo tylko baloty z 1 półosi tegorocznego mamy i jak już teraz zaczniemy karmić to zaraz nic nie będzie karmu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204

 Ja to w ogole nie powinienem się mądrzyc ,ale mi nikt przy klawiaturze nie przeszkadzA TO A NIECH AM .  dobrej   wiosny ,to my może mieliśmy od 90 roku ze dwie n. zawsze jakoś inaczej .przed 90 rokiem jakoś to było przewidywalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj