Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert1226    1595

Ja cie pierdziu takiego mieć koło siebie , i die nie wstydzisz na forum że taki kapuś jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51

W wiatr się nie pryska każdy to wie zwłaszcza jak czyjeś uprawy obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22
19 minut temu, robert1226 napisał:

Ale ty normalnie święty jesteś. 

Był u Ciebie piorin odnośnie podobnej sytuacji ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203

a jak by Ci tak ktoś z kilometr i z 5m przejechał opryskiem od qq po zbożu 🤔 i dvpę wypioł udawał że nic się nie stało 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1199
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, mr1997 napisał:

W takiej sytuacji to zawiadamia się piorin

To u was wesoło jak wy się piorin straszycie nie ma co . A jak twojemu sąsiadowi twoje krowy zaczną śmierdzieć to co zrobisz ? 

Edytowano przez alfa
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

To najpierw idziesz i rozmawiasz. Jak nie człowiek są do tego instytucje żeby załatwić. Jak zaczniemy wszyscy donosy pisać to zaraz wszystko pozamykają

Góra bije brawo. Podzieli naród i teraz nikt się nie zjednoczy żeby cwaniaków usunąć tylko siebie wzajemnie niszczyć przez aparat państwowy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
1 minutę temu, slawek74 napisał:

ale z durniem innaczej się nie daaaa 🙋‍♂️

Pewnie są tacy ale to później robi się wojna na donosy na kontrolę. U nas tak było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1595

To wyrazy współczucia dla ludzi mieszkających obok coniektorych , najpierw podjebac , a potem dopiero rozmawiać fajne podejście, może lepiej takiego odrazu zastrzelić na miejscu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

No tak. 

Sierpc 21 tys. Tł 4.30 bi 3.35 cena 2.13 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
Napisano (edytowany)
Dnia 19.05.2023 o 10:33, MariuszDe napisał:

Jałowke MM sprzedałem tydzień temu taka z 60kg za 900zl a byczki po 25zl szły także wszystko jest warte tylko ile druga osoba chce dać....

https://gloswielkopolski.pl/znana-mleczarnia-w-wielkopolsce-ma-powazne-problemy-finansowe-moze-zostac-przejeta-przez-inna-firme/ar/c3-17554495 następna mleczarnia do przejęcia-czy źle na tym wyjdą dostawcy?raczej nie!!!

po 25 a moze po 50   ale za byczka HA HA HA

Edytowano przez rolnik34
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

To wyrazy współczucia dla ludzi mieszkających obok coniektorych , najpierw podjebac , a potem dopiero rozmawiać fajne podejście, może lepiej takiego odrazu zastrzelić na miejscu.

Ja miałem lepszą akcję, glifo na trawę, zawiało po 3m od miedzy do sąsiada takie lizaki na pszenżyto. Zawołałem na wiosnę, pytam co za to chce, gość mówi to przejedź  agregatem owies posiej i jedź po 0,7. Wypiliśmy, ojciec jeszcze połówkę postawił. Za miesiąc kontrola z piorin u mnie i u niego, przetrzepali wszystko, ale pilnuję i tylko jakieś drobnostki w zapiskach wyszły. Na koniec facetka mówi żeby uważać na sąsiada bo było zawiadomienie i w związku z tym mnie surowo poucza... U niego brak ewidencji, brak szafki i opakowania porozpieprzane. Zarobił 5 stów mandatu i 7 dni na uzupełnienie wszystkiego bo inaczej dopłaty polecą. Karma wraca. 

@DanielFarmer kiedy u Ciebie statuetka z Piątnicy? 😁 Kurde Pietruszyński 10mln litrów 🙆 

  • Like 1
  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207
Widzę że Pan ze Stawisk dużo miał litrów zdanego mleka.. 🤔😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, rolnik34 napisał:

po 25 a moze po 50   ale za byczka HA HA HA

Nie wiem o co właściwie ci chodzi chyba sam tego nie wiesz.napisalem wyraźnie 25zl za kg byczka.takie MM po 60kg spokojnie szły po 1500-1600zl a czy to dużo czy mało?skoro chcieli zapłacić to już nie mój problem.kiedys szukałem dla sąsiada starszy pan byczka akurat ja nie miałem i znalazłem na olx pojechaliśmy cielak 40kg gościu 1200zl i mówi że za mniej nie ma mowy i go w końcu wziął....także...no ale tu o cenach mleka tyle w tym temacie...

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33
2 godziny temu, MariuszDe napisał:

Nie wiem o co właściwie ci chodzi chyba sam tego nie wiesz.napisalem wyraźnie 25zl za kg byczka.takie MM po 60kg spokojnie szły po 1500-1600zl a czy to dużo czy mało?skoro chcieli zapłacić to już nie mój problem.kiedys szukałem dla sąsiada starszy pan byczka akurat ja nie miałem i znalazłem na olx pojechaliśmy cielak 40kg gościu 1200zl i mówi że za mniej nie ma mowy i go w końcu wziął....także...no ale tu o cenach mleka tyle w tym temacie...

Po 25 to rolnik brał czy pośrednik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
15 minut temu, Gargamel160 napisał:

Po 25 to rolnik brał czy pośrednik. 

Rolnik pośrednik tyle by nie dal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
22 godziny temu, pedro2 napisał:

 jeździłem po nawóz do porytego to leciał bus z trafił za nim... chyba uruchomienie robili. Piękna rzecz

A trawę w tym roku sieczkarnia zbierają po 500-600zł od hektara razem z ugniataniem.. gdzie sens

 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

No średnio żeby się taka bryka wróciła to trzeba na szybko licząc jakieś 1700 przyczep mieć zwiezionych najmniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
1 godzinę temu, michalcium napisał:

No średnio żeby się taka bryka wróciła to trzeba na szybko licząc jakieś 1700 przyczep mieć zwiezionych najmniej 

Patrząc na mój areał, to tanio. Licząc 20ha*500zł to mamy 10.000zł na gotowo. W tamtym roku za przyczepe 40 metrów brał odemnie 370/przyczepa i wyszło ponad 11.000zł za zwózke 1 skosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj