superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzechooo    792

daron64 napisał:

🤣 trza było od tego zacząć, jakbyś na zimnej świecy przedmuchał to świeca do wyrzucenia.

Nie no nie mogłem się powstrzymać😅 nie obrażaj sie😛 Moja wie wszystko co powinna wiedzieć, a ja wiem wszystko co chce wiedzieć, no chyba że o czymś nie wiem ale tego to też nie chcę wiedzieć🤪

witejus napisał:

🤣 trza było od tego zacząć, jakbyś na zimnej świecy przedmuchał to świeca do wyrzucenia.

o widzisz u mnie była oderwana od gwintu i wsadzona na sztukę, znajomy mi jakąś dał aby zatkać dziurę a z niej ciałem lała się ropa i odłączyłem przewód paliwowy. A jak szukać kabla do niej to powinien być jakiś gruby? Czy od razu zrobić oddzielny obwód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
1 minutę temu, Grzechooo napisał:

powinien być jakiś gruby?

powinien, niema, trza dorobić, proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4273
1 minutę temu, Grzechooo napisał:

 

Nie no nie mogłem się powstrzymać😅 nie obrażaj sie😛 Moja wie wszystko co powinna wiedzieć, a ja wiem wszystko co chce wiedzieć, no chyba że o czymś nie wiem ale tego to też nie chcę wiedzieć🤪

o widzisz u mnie była oderwana od gwintu i wsadzona na sztukę, znajomy mi jakąś dał aby zatkać dziurę a z niej ciałem lała się ropa i odłączyłem przewód paliwowy. A jak szukać kabla do niej to powinien być jakiś gruby? Czy od razu zrobić oddzielny obwód?

Nie obrażam się, toc to wszystko żarty tylko.

 

U mnie niby są przewody i dochodzą w miejsca gdzie są świece, ale nijak nie ma na nich prądu. Do tego wchodzą w peszel i mieszają się z innymi. Jak w starej instalacji próbować dojsc.ladu i składu, to chyba łatwiej pociągnąć nowy kabel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
4 minuty temu, daron64 napisał:

Czyli te jedna, ktoś się nagrzewa można sprawdzić tak, że normalnie grawitacyjnie podłączyć ropę, dać prąd i powinno puścić ropę?

dokładnie tak.

5 minut temu, daron64 napisał:

Od tego miejsca kolektor rozchodzi się w prawo i lewo i jest po jednej świecy - na kazda stronę 

To pewnie dlatego są dwie, i faktycznie pasowałoby by obie były sprawne bo przy jednej to głównie trzy cylindry będą zasysać ciepłe powietrze.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
10 minut temu, Grzechooo napisał:

W renówce wszystkie kable w jednym kolorze, ni uja nie dojdzie.

Tam do świecy idzie tylko jeden gruby kabel, chyba że ktoś go urżnął bo mu był taki do czego innego potrzebny, inne grube idą do alternatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276
24 minuty temu, Grzechooo napisał:

W renówce wszystkie kable w jednym kolorze, ni uja nie dojdzie. Trzeba dorabiać.

na pewno mają indywidualne oznaczenia, popatrz dobrze, pewnie sa numery albo litery i cyfry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
4 minuty temu, jahooo napisał:

na pewno mają indywidualne oznaczenia,

Owszem mają tylko często już są mało czytelne a po drugie połapać się w tym to nie każdy  potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy jaki pług i jaka przyczepka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
3 godziny temu, Agrest napisał:

Najlepszym spulchniaczem śladów jest agregat przed siewnikiem😜

Ja z hassi zdjąłem spulchniacze.

Nie mam agregatu więc muszę kupić spulchniacze.

Zresztą agregat agregatowi nierówny, siałem pożyczonym takim jak poniżej i niestety śladów nie zasypywał, potem były w polu takie denerwujące koleiny. Niby wszystko ładnie zasiane ale tragicznie to wygląda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Te spulchniacze o szerokości 32mm to troche słabizna, lubią się łamać. Szeroki 40mm ze wzmocnieniem ok 190 zł kosztuje ale jest dużo mocniejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4273
25 minut temu, jedrus2020 napisał:

kverneland ten mały zagonowy 4 skibowy bez ostatniej słupicy

 

przyczepka ma bodajrze 2m długosci

 

Na okrągłej ramię nie wiem czy jest podobny wymiarami, ale masz tu jak to wygląda przy zagonowce na kwadratowej ramie (rama na 4korpusy, ostatni zdjęty, koło z boku pługa)

 

IMG_20230126_111436_copy_1377x2448.jpg

IMG_20230126_111600_copy_1377x2448.jpg

Kurcze nie wiem czy widać na zmniejszonym zdjęciu. U mnie jest to ~300-310 długości i ~190 szerokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Na okrągłej ramie chyba jest ciut krótszy, bo to były głównie wersje po 30 i 35 cm na skibę, rzadko 40cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
14 minut temu, krzysiek1979 napisał:

Te spulchniacze o szerokości 32mm to troche słabizna, lubią się łamać. Szeroki 40mm ze wzmocnieniem ok 190 zł kosztuje ale jest dużo mocniejszy. 

O takim mówisz? Muszę jeszcze zmierzyć szerokość swoich uchwytów i zobaczyć czy się zmieści.

https://www.zenox.pl/product/palec-spulchniacza-sladow-40mm-granit/1801209550

Jeszcze zastanawiam sie nad takim

https://agrel.pl/czesci-do-siewnika/spulchniacz-podwojny-siewnik-unia-famarol-poznaniak?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=4612253705&gclid=CjwKCAiA5sieBhBnEiwAR9oh2mJgYgHNSsUHy47luamPj5ynIGOkoIhmHyo_rmlJU4y9doZIhLCwhhoCKkQQAvD_BwE

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

to t bedzie podobnie.


to tam bedzie podobnie. bede misial wieksza przyczepke wypożyczyć bo ma moja noe wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    598
25 minut temu, KlimekPL napisał:

Identyczne założyłem do Hassii , po dwie szt . na stronie. Dorabiałem od podstaw łącznie z uchwytami na ramę ,do spulchniacza dodałem z przodu  płaskownik z dołkami na śruby dociskowe , elementy skręcony śrubą w górnym otworze spólchniacza.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4273
26 minut temu, KlimekPL napisał:

O takim mówisz? Muszę jeszcze zmierzyć szerokość swoich uchwytów i zobaczyć czy się zmieści.

https://www.zenox.pl/product/palec-spulchniacza-sladow-40mm-granit/1801209550

Ja mam w nordstenie (stary - jasno niebieski) takie jak pierwsze pokazywales

 Jak do kupiłem to byly po dwie szt Ori i dokupiłem używki oryginalne dwie i mam po 3 na koło. Sieje solo ciągnikiem (ostatnio po awarii małego, to chyba dwa czy trzy sezony już zetorkiem 8145) i jak miałem po dwa, to było widać gdzie jechał ciągnik, teraz przy trzech już jest luks. Tylko na najlżejszej ziemi miejscami widać mocniej wgniecione po ciągniku, albo w najcięższej jak jest mokro. Ale tak jak w tym roku były ok warunki, to super - żadnych kolein, zboże też równo wschodziło.

10 minut temu, jedrus2020 napisał:

to tam bedzie podobnie. bede misial wieksza przyczepke wypożyczyć bo ma moja noe wejdzie

 

Ja mam 4x14". Nawet jakby zdjąć 3korpus, to sama rama wyjdzie pewnie ~2.5m. Także chyba mniej zabawy z pożyczeniem większej przyczepki, niz z rozkręcaniem tego.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Takie jak w linku tylko ze z wzmocnieniem cholernie drogie. Mają wybite made in italy więc jakosciowo może będą ok. 

IMG_20230108_093627.jpg

Edytowano przez krzysiek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4273

@konteno

Tak to wygląda. W jednej metalowej wtyczce brakuje tej gumy w środku. Plastikowe gniazdo w rzeczywistości wygląda lepiej niż na tym zdjęciu. Jak jesteś zainteresowany, to dawaj na priv imię, nazwisko, telefon, mail i jaki paczkomat.

 

IMG_20230126_120812_copy_1125x2000.jpg

IMG_20230126_120825_copy_1125x2000.jpg

IMG_20230126_120833_copy_1125x2000.jpg

IMG_20230126_120837_copy_1125x2000.jpg

IMG_20230126_120847_copy_1125x2000.jpg

IMG_20230126_120856_copy_1125x2000.jpg

IMG_20230126_120903_copy_1125x2000.jpg

IMG_20230126_120909_copy_1125x2000.jpg

IMG_20230126_121208_copy_2000x1125.jpg

IMG_20230126_121220_copy_2000x1125.jpg

IMG_20230126_121118_copy_2000x1125.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1155
4 godziny temu, witejus napisał:

Niema , zaworek otwiera się pod wpływem temperatury spiralki.Podobnie jak termostat.

No i czasami jak świeca "walnie" to paliwo idzie w dolot. Pamiętam jeszcze w starze 200 to był specjalny zawór, który otwierał dopływ paliwa do świecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leni933    84

https://www.olx.pl/d/oferta/massey-ferguson-390t-ares-celtis-CID757-IDSKzAR.html Co sądzicie o takim ciągniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj