superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
migacz    319

Też coś szukam fajnego do takich ogólnych robót ale z napędem.

A powiedzcie ile to warte?

received_741331557171874.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
szwagier24 napisał:

52 minuty temu, jedrus2020 napisał:

Akcja była szybka bo dzisiaj na ferie z dziecmi do zakopanego.

Ta wajcha z przodu to do zmiany szerokosci orki?

jaki to model pługa, i czym będzie ciągany?

Na razie bedzie do 60 jak da rade. A moze jak sie uda cos wiekszego kupic to sie 4 skibe uzbroi. To jest pług kverneland ale modelu nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
1 godzinę temu, migacz napisał:

Też coś szukam fajnego do takich ogólnych robót ale z napędem.

A powiedzcie ile to warte?

received_741331557171874.jpeg

a co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10026
1 godzinę temu, igor10246 napisał:

jakąś renówkę czy ihc znajdziesz z turem w tej cenie,ogólnie to sam mam podobne zamiary, do 65 -100 km, 4ka lub  6tka do zworzenia siana, ptrzetrząsarki, zgrabiarki itp bo jak jest sezon to ihc mógłby 24/7 jeździć, ale tak się nie da 

Jest ford 120 koni 6 wolnossącą, modelu nie pamiętam, skrzynia z rewersem półbiegi. 44-46 ma kosztować. Oglądałem go, silnik elegancko zapalił żwawy nie dymi. Na skrzyni czujnik mieli wymienić bo błąd wyrzucał, ale ciśnienia wszystkie ok. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
4 godziny temu, jedrus2020 napisał:

 

Ta wajcha z przodu to do zmiany szerokosci orki?

20230127_081905.jpg

Co do tej wajchy to mogę podzielić się pewną obserwacją na moim własnym overum, urwała blokada od tej zapadki i jak pług gdzies podskoczy to może podbić tą zapadkę, wajcha sama się przesunie i zmieni kąt natarcia. ALE to sie zmienia zawsze po zmianie głębokości pracy. Jak dam pług głębiej to po jakimś czasie wajcha przeskoczy bardziej na przód. Spłycę orkę to wajcha ucieknie do tyłu i znowu zmieni się kąt. I cały czas mam rowną orkę bez ściągania. Siłą rzeczy, pług "sam się ustawia" zgodnie z prawami fizyki, kąt pracy zostaje tam gdzie ma najmniejszy opór. Jak trzymam cały czas tą samą głębokość to wajcha jest cały czas w tym samym miejscu. Mam automatycznie ustawiany pług :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, migacz napisał:

Też coś szukam fajnego do takich ogólnych robót ale z napędem.

A powiedzcie ile to warte?

received_741331557171874.jpeg

Ostatnio widziałem na FB ktoś takie cudo szukał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

https://www.facebook.com/marketplace/item/536001821652581/?ref=facebook_story_share


a to dodadkowe kółko z tyłu co odzie w bruzdzie to jest konieczne? Bo w tym moim go nie ma a w tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1018

Niekonieczne, to jest do poszerzania bruzdy przy szerokiej oponie w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319
1 godzinę temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Ostatnio widziałem na FB ktoś takie cudo szukał

To ja szukałem. Ktoś się odezwał i czeka za propozycja ceny. I nie wiem ile to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5139
2 godziny temu, migacz napisał:

Też coś szukam fajnego do takich ogólnych robót ale z napędem.

A powiedzcie ile to warte?

received_741331557171874.jpeg

A co to w ogóle jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Leszy napisał:

A co to w ogóle jest?

Zjeżdżalnia 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186
1 godzinę temu, jaco512 napisał:

Niekonieczne, to jest do poszerzania bruzdy przy szerokiej oponie w ciągniku.

Ja bym powiedział, że ono zastępuje ostatnią długą płozę. Jest tak umiejscowione i ukształtowane że opiera się o ścianę bruzdy...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1018

Dobry bajkopisarz, stara seria odmalowana, pewnie miał kłopot z hydrauliką dlatego ta pompa jest dołożona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

W ogóle wygląda chyba na jakiegos skladaka, napęd to nie jest dokładany? Kola przednie wydaja sie za duże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj