asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

pedro2    7314
25 minut temu, marulekk napisał:

Pany  z tym prądem to jak ktoś przekracza 3000kwh za 2021rok to trzeba do elektrowni oświadczenei napisać do konca listopada ??

ja mam 3600 taryfa G12w

dziś rachunek za prad przyszedł to 65zł wiecej jak poprzedni

Lepiej poczekać i dopytać u źródła bo jak na przemysłową wwalą to w ogólnym rozrachunku taniej nie będziesz miał. 

https://www.agrofoto.pl/articles/zarzadzanie/gigantyczna-podwyzka-cen-pradu-w-taryfie-c-od-wrzesnia-gospodarze-wsciekli/

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673
33 minuty temu, marulekk napisał:

Pany  z tym prądem to jak ktoś przekracza 3000kwh za 2021rok to trzeba do elektrowni oświadczenei napisać do konca listopada ??

ja mam 3600 taryfa G12w

dziś rachunek za prad przyszedł to 65zł wiecej jak poprzedni

Do 30listopada to samorzady i instytucje publiczne . Rolnik do 30czerwca 23r. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7314

Od nowego roku wchodzi ustawa jak kto ma fotovoltaike to i wszystkie sprzęty musi mieć eklektryczne. To Rysiek będziesz z przedłużaczem zapyerdalał do lasu 😁🙆

  • Haha 5

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

daj linka gdzie tak napisane


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7314

Daj daj, wszystko Wam kuźwa daj. Suszowe daj, powodziowe daj, jeszcze na telefon umów bo trzeba stać godzinę w kolejce za wnioskiem. A idy Ty w oooj 😁 se szukaj


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak mówić daj się kajtnać to figę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4231
9 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Ja po rynkach nie handluje

Mam swoich kupców  i nie ma problemu potwierdzić kupno.

Toć żeś stale gadał że tym z OLX sprzedajesz, a teraz od razu masz stałych?  :P   przyznaj się  Ryszard z kim wychlałeś wódkę żeby dane Ci podali?    xD

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15422

Myślisz ze mam tonę zboża, część biorą stali, część róźni, część nie sprzedana jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale nie mało.

A mówiłem. Zostaw... Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
9 godzin temu, pedro2 napisał:

Od nowego roku wchodzi ustawa jak kto ma fotovoltaike to i wszystkie sprzęty musi mieć eklektryczne. To Rysiek będziesz z przedłużaczem zapyerdalał do lasu 😁🙆

Ło kuźwa,to muszę odkurzacz wymienić i lodówkę bo mam spalinowe😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7314

Między Bogiem a prawdą to bardzo trafna ustawa, zakładasz fv, chcesz być eko no to bądź eko po całości, a nie tylko tyle żeby rachunki niższe były. Nie tyczy się samochodów ani ciągników, ale wszystkie małe spalinowe idą wek. Popieram 👍

  • Confused 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Do czerwca bo byłem i złożyłem z nakazem podatkowym i mam taryfę G 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
32 minuty temu, marulekk napisał:

Ale jak nie złożysz to masz tylko 2000 limitu, choć podejrzewam że takie oświadczenie skutkuje przeniesieniem do taryfy C, w końcu oświadczasz że jesteś mikroprzedsiębiorcą. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
34 minuty temu, pedro2 napisał:

Między Bogiem a prawdą to bardzo trafna ustawa, zakładasz fv, chcesz być eko no to bądź eko po całości, a nie tylko tyle żeby rachunki niższe były. Nie tyczy się samochodów ani ciągników, ale wszystkie małe spalinowe idą wek. Popieram 👍

Mam foto trzy lata i o takich bzdurach nie słyszałem. Płacę na rachunek około 40 zł i nikt się o nic nic nie czepiał ani żadnych wymagań nie stawiał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7314
5 minut temu, Pitraszek napisał:

Mam foto trzy lata i o takich bzdurach nie słyszałem. Płacę na rachunek około 40 zł i nikt się o nic nic nie czepiał ani żadnych wymagań nie stawiał. 

To postawi. Od nowego roku. Dla pisiorow to żaden problem. Jedna noc starczy 

40 minut temu, marulekk napisał:

Panie przetrzyj oczy i doczytaj do końca 😉 

Gospodarstwa domowe (w tym rolnicy rozliczający się w taryfie G), które chcą korzystać w 2023 r. z zamrożonych cen energii elektrycznej w podwyższonych limitach 2,6 MWh lub 3 MWh muszą złożyć do swojego sprzedawcy oświadczenia o zwiększenie limitu z 2 MWh do 3 MWh do 30 czerwca 2023 r. Informacje i wzory oświadczeń odbiorcy w gospodarstwach domowych znajdą u swoich sprzedawców energii.

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1831
8 minut temu, jajonasz napisał:

choć podejrzewam że takie oświadczenie skutkuje przeniesieniem do taryfy C, w końcu oświadczasz że jesteś mikroprzedsiębiorcą. 

raczej bez niczyjej zgody nie przeniosą z G na C bo to już ingerencja w samą umowę i do tego potrzebny jest aneks i zgoda właściciela 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213

Jeśli zadeklarujesz swój hektarek szuwarku przeniosą na bank:ph34r:

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7314
1 godzinę temu, Roki212 napisał:

raczej bez niczyjej zgody nie przeniosą z G na C bo to już ingerencja w samą umowę i do tego potrzebny jest aneks i zgoda właściciela 

Zawsze mogą wezwać do podpisania aneksu albo rozwiązania umowy 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1831

No właśnie o to chodzi że muszą wezwać sami nie mogą zmienić i o ile to prawda z tą zmiana taryfy i się zgadzasz to podpisujesz jak nie podpiszesz ten wniosek o zamrożenie przepada, więc trzeba sobie wtedy przekalkulować co się bardziej opłaca zostać przy starej taryfie i zrezygnować z zamrożenia lub odwrotnie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj