asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Bogdan_ja    3074

Dziś można zmienić dostawce i nie ma obowiązku czegokolwiek podpisywać na wezwanie... Umowę nie mogą od tak rozwiązać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213

Ty Balboa nie rozumiesz, że rolnicy nie dlatego mają wyższy limit, że się muszą więcej myć, tylko dlatego, że mają gospodarstwo rolne? Porównajcie sobie oświadczenie we wniosku i definicję rolnika według waszego dostawcy przy taryfie C. Czyż to nie jest kopiuj wklej? Nawet nie zdajecie sobie sprawy, że wykładacie się jak kawka na wiatrówkę😛

Jak ładnie poprosisz to wstawię wam artykuł o tym i historię pewnego rolnika😗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2499
2 godziny temu, jajonasz napisał:

Ale jak nie złożysz to masz tylko 2000 limitu, choć podejrzewam że takie oświadczenie skutkuje przeniesieniem do taryfy C, w końcu oświadczasz że jesteś mikroprzedsiębiorcą. 

Nie zaniżaj , bo do 3000 limit jest , i bez żadnego składania czegokolwiek i kiedykolwiek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1407

Jakieś źródło?  Przecież jak masz taryfę C to składasz do końca listopada, jak G do końca czerwca, więc jak bez składania czegokolwiek można mieć limit 3000?

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1751
4 minuty temu, mysza103 napisał:

Nie zaniżaj , bo do 3000 limit jest , i bez żadnego składania czegokolwiek i kiedykolwiek 

Limit na 3000 jest na KRD a dla rolników jest do 2600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4375

Odwrotnie. Czemu kobiety zawsze przedstawiają wszystko na odwrót?

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213
7 minut temu, mysza103 napisał:

Nie zaniżaj , bo do 3000 limit jest , i bez żadnego składania czegokolwiek i kiedykolwiek 

 

2 minuty temu, malaczarna napisał:

Limit na 3000 jest na KRD a dla rolników jest do 2600

Co jeden to mondrzejszy🤕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4375
7 minut temu, mysza103 napisał:

Nie zaniżaj , bo do 3000 limit jest , i bez żadnego składania czegokolwiek i kiedykolwiek 

Bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213
5 minut temu, Desperado napisał:

Odwrotnie. Czemu kobiety zawsze przedstawiają wszystko na odwrót?

Ty też😂 Zarówno na KDR jak i dla rolnikow 3000

Kurła dobre to forum można się uśmiać a podobno jestem głupio mądry to i tak lepsze niż kapuś😂

Edytowano przez lemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2499

Chyba że teraz coś zmienili , ale miało być dla rolnika do 3000 limit i nie trzeba było tego zgłaszać tylko dostawca prądu miał to robić z automatu 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4375
1 minutę temu, mysza103 napisał:

ale miało być dla rolnika do 3000 limit i nie trzeba było tego zgłaszać tylko dostawca prądu miał to robić z automatu 

A skąd dostawca ma wiedzieć że ktoś jest rolnikiem?

6 minut temu, lemik napisał:

Ty też😂 Zarówno na KDR jak i dla rolnikow 3000

 

Jak już googlasz to zrób to dokładniej cwaniaczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4375

No właśnie, tak to jest. 2000 to nie trzeba bo dla wszystkich, a reszta trzeba oświadczenia bo niby skąd mają wiedzieć co komu przysługuje.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213
7 minut temu, Desperado napisał:

Jak już googlasz to zrób to dokładniej cwaniaczku.

Kurła sam guglaj😋 Już z 10 razy pisałem, że 2600 osoby niepełnosprawne ze stopniem umiarkowanym i znacznym a rolnicy i KDR 3000 a ty dalej słuchaj malejczarnej i myszy to będziesz mondrzejszy

3 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Karta rodziny i rolnicy 3000

Niepelnosprawni 2600 

2000 gwarantowane dla wszystkich.. 

No widzisz Boguś, z kim się zadajesz😂

Edytowano przez lemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2499
4 minuty temu, Desperado napisał:

A skąd dostawca ma wiedzieć że ktoś jest rolnikiem?

W przypadku rolników i rodzin z Kartą Dużej Rodziny podniesiono limit. Pierwotnie miał on wynieść 2,6 tys. kWh, a wyniesie 3 tys. kWh.                 

By skorzystać z gwarantowanej ceny energii, gospodarstwo domowe nie składa żadnych dokumentów. To dostawca energii będzie na podstawie rachunków oceniał poziom zużycia energii i automatycznie cenę obniżał.

Jeżeli chodzi o rolników to obniżenie ceny nastąpi na podstawie zaświadczenia z urzędu dokumentującego zapłacenie podatku rolnego.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213
1 minutę temu, Desperado napisał:

No właśnie, tak to jest.

To jest w końcu, czy nie?😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4375

 

1 minutę temu, mysza103 napisał:

W przypadku rolników i rodzin z Kartą Dużej Rodziny podniesiono limit. Pierwotnie miał on wynieść 2,6 tys. kWh, a wyniesie 3 tys. kWh.                 

By skorzystać z gwarantowanej ceny energii, gospodarstwo domowe nie składa żadnych dokumentów. To dostawca energii będzie na podstawie rachunków oceniał poziom zużycia energii i automatycznie cenę obniżał.

Jeżeli chodzi o rolników to obniżenie ceny nastąpi na podstawie zaświadczenia z urzędu dokumentującego zapłacenie podatku rolnego.

No i ? oświadczenie wraz z kopią nakazu musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1407
Przed chwilą, mysza103 napisał:

W przypadku rolników i rodzin z Kartą Dużej Rodziny podniesiono limit. Pierwotnie miał on wynieść 2,6 tys. kWh, a wyniesie 3 tys. kWh.                 

By skorzystać z gwarantowanej ceny energii, gospodarstwo domowe nie składa żadnych dokumentów. To dostawca energii będzie na podstawie rachunków oceniał poziom zużycia energii i automatycznie cenę obniżał.

Jeżeli chodzi o rolników to obniżenie ceny nastąpi na podstawie zaświadczenia z urzędu dokumentującego zapłacenie podatku rolnego.

No tak trzeba złożyć oświadczenie i kopie decyzji z podatku rolnego, wtedy pada Ci 3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4375
4 minuty temu, lemik napisał:

Kurła sam guglaj😋 Już z 10 razy pisałem, że 2600 osoby niepełnosprawne ze stopniem znacznym a rolnicy i KDR 3000 a ty dalej słuchaj malejczarnej i myszy to będziesz mondrzejszy

Tryczek się uspokój.   xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213

No teraz tryczek jak się skompromitowałeś. Przeproś😗

6 minut temu, jajonasz napisał:

No tak trzeba złożyć oświadczenie i kopie decyzji z podatku rolnego, wtedy pada Ci 3000

Przecież tam pisze, że... z urzędu🤣

Edytowano przez lemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7496

Pomaniliśta mnie, teraz to już głupi jestem.  🙆

rolnik zużywa 4tys kWh oświadczenie+nakaz i będzie miał zamrożoną cenę tylko do 3 tys kWh, a za resztę będzie drożej. Jo? 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj