asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Grzechooo    789

Te wnioski suszowe to składaliście tylko elektronicznie czy też w formie papierowej? bo ja tylko elektronicznie bo nie można było wtedy wydrukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grzechooo napisał:

Te wnioski suszowe to składaliście tylko elektronicznie czy też w formie papierowej? bo ja tylko elektronicznie bo nie można było wtedy wydrukować.

Jak nie można było wydrukować jak papiery na e-mail przesłali i bez problemu wydrukowałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, Pigmei napisał:

Koniec końców to chyba dobrze jak pod presją społeczeństwa  zdanie zmieniają, tak jak poprzednicy z ratyfikacją  ACTA. 

Chyba  oni wszyscy powinni być dla społeczeństwa a nie odwrotnie.

Powinni ale powinni tez myśleć co robią. Jak chcą walczyć z szara strefą w rolnictwie to ja to popieram. Tylko niech to ogłoszą ludziom. najpierw. Niech powiedzą od stycznia 2023 zbierajcie rachunki faktury bo będziemy to brać pod uwagę przy jakiej kolwiek pomocy. Pomijam już, że ludzi powinni to robić. 

A tu mamy taki posłuch społeczeństwa najpierw wymyślają coś a potem się z tego wycofują tylko bałagan robią. Nie mogli ogłosić od razu, ze suszowe będzie wypłacane tym co faktury mają? Nie mogli podnieść procentowych kryteriów występowania suszy? Susza 1 % serio? Kto jest w stanie stwierdzić, że 1 % ubył od suszy? Nawet ubezpieczyciele wypłacają powyżej 10. To są po prostu głupki bezmózgie. Chcieli rozdać ludziom kasę byle jak i byle komu. Ale zaskoczyła ich liczba chętnych bo kryteria ogłosili suczy od 2 % do wypłaty. 

Edytowano przez hubertuss
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391
29 minut temu, pig napisał:

Czyli ja to w końcu jest? Jak ktoś jest w nieformalnym związku i mieszka z rodzicami to dostanie dopłatę?

Dostanie

Tak jak piszą nie dostanie ten co sam mieszka.

Dzwonił ten co brał zboze był w agencji zanieść fakture za byka to nie wzieli bo zmiana przepisów.

Kurła 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
9 minut temu, Pigmei napisał:

Dokładnie, bez tego nie ma co ruszać z miejsca.

To spokojnie czekam po nowym roku na nowy nabór może złoże ja się da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1664
6 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Dostanie

Tak jak piszą nie dostanie ten co sam mieszka.

Dzwonił ten co brał zboze był w agencji zanieść fakture za byka to nie wzieli bo zmiana przepisów.

Kurła 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

Jak to w końcu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Normalnie cyrk 🤣🤣🤣

I jak tu można zachować powagę sami się tylko ośmieszają takimi swoimi działaniami, ganiają tego chłopa tylko dzwonią że potrzebna zawiózł to niechca wsiąść 🤦🤦🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

A niebędący w związku tzn. kawaler prowadzący gospodarstwo sam, ale mieszkający z rodzicami też nie ma co składać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1664
5 minut temu, Roki212 napisał:

Normalnie cyrk 🤣🤣🤣

I jak tu można zachować powagę sami się tylko ośmieszają takimi swoimi działaniami, ganiają tego chłopa tylko dzwonią że potrzebna zawiózł to niechca wsiąść 🤦🤦🤦

Nie mogę się dodzwonić po co mam jechać na marne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391
12 minut temu, malaczarna napisał:

Jak to w końcu? 

Trzeba czekać na rozporządzenie i potem iść, bo dziś sami nie wiedza tylko joby byli🙆🏻‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Hehe niech zrobią suszę wszystkim kto złożył wniosek o dopłaty temu się należy i nikt nie będzie pokrzywdzony 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
7 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Trzeba czekać na rozporządzenie i potem iść, bo dziś sami nie wiedza tylko joby byli🙆🏻‍♂️

Trzeba  czekać do  29-tego  listopada  bo jeszcze  z 5 razy  zmienią.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213

I wszyscy dostaną nawet na oświadczenia. A minister apeluje, aby ci którzy nie użytkują swojej ziemi nie skladali... hehe 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendzik8000    0
6 minut temu, Szymi40 napisał:

Trzeba  czekać do  29-tego  listopada  bo jeszcze  z 5 razy  zmienią.  

Jeszcze ten 29 listopad z 5 razy zmienią...a co do tych faktur i oświadczeń to minister mówił że liczy na sumienie ,pseudorolnikow', że nie będą zabierać pieniędzy tym prawdziwym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Oświadczenie o sprzedaży na targowisku. Normalnie śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Może by napisał do ministera, że prawdziwi rolnicy, uczciwi vatowcy są bardzo niezadowoleni z takiej zmiany 🤔 że przydało by się skontrolować tych oświadczeniowców przez piorin, sanepid, weterynarię i US ile, czego i jakiego pochodzenia produkty sprzedają 😁 może znajdę chwilę specjalnie dla Rysia tak dla jaj 😁 screeny Ryśka przechwałek ile sprzedał też by znalazł. No no może i by napisał


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Czy jeżeli nie złożyłem wniosku o oszacowanie szkód do 31 października to mogę go jeszcze złożyć? Czy ten termin też został jakoś przedłużony? Czy już pozamiatane?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
15 minut temu, pedro2 napisał:

Może by napisał do ministera, że prawdziwi rolnicy, uczciwi vatowcy są bardzo niezadowoleni z takiej zmiany 🤔 że przydało by się skontrolować tych oświadczeniowców przez piorin, sanepid, weterynarię i US ile, czego i jakiego pochodzenia produkty sprzedają 😁 może znajdę chwilę specjalnie dla Rysia tak dla jaj 😁 screeny Ryśka przechwałek ile sprzedał też by znalazł. No no może i by napisał

ehh bałor małorolnemu wilkiem. Podziały w polszy nigdy nie znikną

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj