asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lemik    213
8 minut temu, Roki212 napisał:

A wcześniej gdzie żeś był jak można było składać już od lipca/sierpnia to szacowanie... obudzili się kilka dni przed końcem naboru. I tak zostało przedłużone bo miało być do 15 października, a zrobili ze do końca, ale jak widać i tak zbrakło czasu i teraz lamenty 🤦

No to się pośpiesz z tym hektarem szuwarów, żebyś się z ręką w nocniku potem nie obudził😂

Edytowano przez lemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1831

Jak mało kto wiedział toż i w tv mówili na tych portalach rolniczych pisali że ruszyła ta aplikacja na kampanię 2022 potem był jakiś problem kilka dni nie działała ale od sierpnia było już ok. Kto chciał wiedzieć to wiedział... to jak będąc rolnikiem i nie interesować się tym co się w koło dzieje... to czym się niby interesować a że teraz dużo osób chce wejść i pobrać czy sprawdzić to mają problemy było do przewidzenia 🤷

@lemik burek przybiegł obeszczac kolejny murek 😅 burek do budy tam gdzie twoje miejsce 🤣 i jak już było wspomniane odstaw lub choć ogranicz do połowy wciągany towar bo już objawy upośledzenia umysłowego widać 😗 bo hektar szuwaru to jedyne co już twój móżdżek najwyraźniej ogarnia 🤭

Edytowano przez Roki212
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213
56 minut temu, Roki212 napisał:

bo hektar szuwaru to jedyne co już twój móżdżek najwyraźniej ogarnia 🤭

Dodaj jeszcze, że najsławniejszy hektar szuwaru na forum😁Ludzie na paliatywnym nie jęczą tyle, jak ty nad dopłatami do tego hektarka😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1831
Cytat

Ludzie na paliatywnym nie jęczą tyle

Czyli ty już z paliatywnego nadajesz 🤣🤣🤣 to nie myliłem się co do twojej choroby, a teraz wiadomo już nawet że i nieuleczalnej 🤷😢 i po co było tyle tego towaru wciągać że ze łba wypaliło wszystko a pozostał tylko hektar tego szuwaru i nic poza tym 😅 ale dziwne tez że osobom w tak ciężkim stanie dają jeszcze dostęp do internetu 🤔🤔 opieka zdrowotna jednak schodzi na psy 🤦

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673
1 godzinę temu, rafal4610 napisał:

Nie każdy namiętnie śledzi telewizje i portale. Ja sie dowiedziałem 1 listopada

pewnie od sasiada który spuentował "tylko nikomu nie mów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128
2 godziny temu, Roki212 napisał:

A wcześniej gdzie żeś był jak można było składać już od lipca/sierpnia to szacowanie... obudzili się kilka dni przed końcem naboru. I tak zostało przedłużone bo miało być do 15 października, a zrobili ze do końca, ale jak widać i tak zbrakło czasu i teraz lamenty 🤦

Żeby nie było mam wniosek złożony, jeżeli coś jest zrobione to ma działać to tak jakby zbiornik paliwa 100 l miał dziurę w połowie i niby 100 litrów a jednak 50 wszystko dobrze jak ktoś lej za 50 złotych 🤣🤣🤣.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022
3 godziny temu, tomek1974 napisał:

mało kto wiedział o tym programie 

Temu serwery zapchane?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4689

Nie potrzebnie próbowałeś ten plik naprawiać. Jeśli ważył 10 kb to od razu widać że to lipa. Byle parę stron w pdf ma kilkaset kB. Po tym właśnie poznałem, że to lipa jak mi się kilka razy udało ściągnać.

Tu nie chodzi, że mało kto wiedział. Po prostu susza jako tak a nie wszędzie była i ludzie myśleli, że im się nie należy. Teraz rozmawiałem z kumplem i koleżanka z armir mu mówiła wcześniej. Ale on do niej jaka susza. Ja tez myślałem, że u nas suszy nie było. Ale wiadomo ja tam się nie znam ci z Puław wiedzą lepiej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

zeby instytut stwierdzil susze musi miec do tego dane- radary pogodowe,deszczomierze,roznoraka aparature.. a z opadami to jest tak ze na jednym koncu wsi burza uratuje plony a na drugim pokropi jak ksiadz kropowidlem - i szusza jest albo jej nie ma na mapie.

tam gdzie mialem 2 tony owsa z ha suszy nie  bylo a tam gdzie 2,5 byla-tak z map wynika..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128
52 minuty temu, hubertuss napisał:

Nie potrzebnie próbowałeś ten plik naprawiać. Jeśli ważył 10 kb to od razu widać że to lipa. Byle parę stron w pdf ma kilkaset kB. Po tym właśnie poznałem, że to lipa jak mi się kilka razy udało ściągnać.

Tu nie chodzi, że mało kto wiedział. Po prostu susza jako tak a nie wszędzie była i ludzie myśleli, że im się nie należy. Teraz rozmawiałem z kumplem i koleżanka z armir mu mówiła wcześniej. Ale on do niej jaka susza. Ja tez myślałem, że u nas suszy nie było. Ale wiadomo ja tam się nie znam ci z Puław wiedzą lepiej.

Nie kilkaset tylko 32KB i 39 KB.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4231
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Tu nie chodzi, że mało kto wiedział. Po prostu susza jako tak a nie wszędzie była i ludzie myśleli, że im się nie należy.

Była miejscami kilkuprocentowa i tyle, tylko się dowiedzieli że coś będą dawać, a to w większości bidule, albo "bogaci" w kredyty i składają wszyscy jak leci i nie pitol że było inaczej. Toż ja nie przypuszczał po tym co się dzieje że tak jest źle na wsi, ja się pytam, gdzie my jesteśmy?    O.o

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    113

Celownik07 napisał:

przedłużyli składanie wniosków do 23 listopada

Pewne info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4689
13 minut temu, Desperado napisał:

Była miejscami kilkuprocentowa i tyle, tylko się dowiedzieli że coś będą dawać, a to w większości bidule, albo "bogaci" w kredyty i składają wszyscy jak leci i nie pitol że było inaczej. Toż ja nie przypuszczał po tym co się dzieje że tak jest źle na wsi, ja się pytam, gdzie my jesteśmy?    O.o

Ale tu nie chodzi, ze źle czy dobrze na wsi tu nie chodzi o kredyty czy bogactwo. Jak się da to ludzie biorą. To jest kiełba wyborcza. Naliczanie i stwierdzanie suszy jest śmieszne. I wcale nie chodzi o susze. Chodzi o to, ze nastoje na wsi zmieniają się na niekorzyść pisu i trzeba coś dać. I nie chodzi o to, ze ludzie się dowiedzieli. Bo o tym trąbili od dawna. Tylko większość jak ja myślała, że u nich suszy nie było i nie składała. Podobnie myślał mój kolega jak mu koleżanka z armir mówiła. Ale widać się nie znamy. A jak jest szansa to bierzemy. Znam kogoś kto dom za miliony buduje bez kredytu i też co się da to bierze. I nawet 500 na gaz weźmie którym ten dom będzie grzał. Tak jak ja 500 na gaz tez biorę. Bo to moja kasa czy tego kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1128

Sprawa jest prosta jeżeli się należy to czemu nie brać?

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, m3tysek napisał:

 

Screenshot_2022-11-08-15-27-30-703_com.android.chrome.jpg

Jeśli faktycznie przedłużą składanie tych wniosków do 23.11 to nie ma co liczyć na 5000zł ponieważ skala beneficjentów którzy się już o tym dowiedzieli jest ogromna i może się okazać ,że realnie 500 zł się dostanie jak podzielą tą pulę 450 mln zł przez wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31

Może mi ktoś wyjaśnić drugi warunek:

- że pomoc przysługuje rodzinie, w skład której wchodzą osoby pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

 

Czyli jak nie mam żony/męża i formalnie tego zatwierdzonego to kasy niedostanę? Nie ważne że mieszkam z rodzicami i wszyscy zapierdzielają i pracują na tym gospodarstwie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1831
4 minuty temu, M-A-T-E-U-S-Z napisał:

Jeśli faktycznie przedłużą składanie tych wniosków do 23.11 to nie ma co liczyć na 5000zł ponieważ skala beneficjentów którzy się już o tym dowiedzieli jest ogromna i może się okazać ,że realnie 500 zł się dostanie jak podzielą tą pulę 450 mln zł przez wszystkich .

Bo zobacz zawsze są takie dzieci we mgle co nic nie wiedzą, płaczą i im ciągle czasu na wszystko brakuje i mają same problemy jaki by to wniosek nie był i trzeba terminy przedłużać. A cierpią na tym inni bo przykladowo już można by rozpatrywać te wnioski od 15 a tak jeszcze trzeba na takich spóźnialskich czekać. A są osoby co faktycznie mają trudną sytuację i im taka kasa się przyda... oczywiście dla inteligentnych co czytają posta nie mówię o sobie że jej potrzebuje ale dla takich co widzą coś co nie zostało napisane 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    247

Jeżeli rodzice pobierają emeryturę to prawdopodobnie nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

O kurde, przed chwila w rmf mowili ze jest 250tys wnioskow o oszacowanie strat dlatego aplikacja nie wyrabia. Jak to wszystko ruszy do arimr to bałory podostaja po 1800zl na pocieszenie Xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj