zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rkotek    0

Witam , złożyłem wniosek o płatność   ,, wymiana pokryć dachowych ,, Wydają i wysyłają powiadomienia, decyzję , że płatność taka została przyznana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati571401    32
12 godzin temu, rkotek napisał:

Witam , złożyłem wniosek o płatność   ,, wymiana pokryć dachowych ,, Wydają i wysyłają powiadomienia, decyzję , że płatność taka została przyznana?

Tak dostaniesz powiadomienie na ewop 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkotek    0

Ile czasu ,  czekaliście średnio od złożenia wniosku o płatność do otrzymania decyzji o wypłacie pieniędzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

na początku lipca złożone, na koniec października dosłałem poprawki, a pieniądze przyszły 9.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

 

Dzisiaj tel z gminy, że nie odbiorą eternitu z programu KPO. Twierdzą że trzeba czekać na odrębny program. W domyśle, czy oni nas nie obciążą koszkami utylizacji? w wyniku czego cała ta inwestycja stanie się gówniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1342

Miał ktoś kotrole w poprzednim naborze  na wymianę pokryć?

 PS dla wtajemniczonych, znacie kto zajmuje sie utylizacją szkła hartowanego?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255

U mnie chyba 7lat leżał w lasku aż palety pogniły. Było zgłoszone z obory, a akurat miesiąc wcześniej zdjąłem eternit z domu i poszło razem bo i ten by znowu leżał. 

Teraz to wywiozę daleko pod lasek na łące i niech sobie dojrzewa. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395
2 godziny temu, rumcio40 napisał:

 

Dzisiaj tel z gminy, że nie odbiorą eternitu z programu KPO. Twierdzą że trzeba czekać na odrębny program. W domyśle, czy oni nas nie obciążą koszkami utylizacji? w wyniku czego cała ta inwestycja stanie się gówniana.

Podobno w przyszłym roku wezmą tym z KPO


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Dzisiaj przelew dofinansowania. Wniosek o płatność złożony ostatniego sierpnia. Weksel podpisany początek września. Jakby była możliwość składania drugi raz to od razu składam bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Tylko dlaczego w drugim naborze nie będzie można składać wniosku przez osoby które skorzystały z pierwszego, mimo braku wykorzystania limitu 500m2  😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6749
51 minut temu, migacz napisał:

Dzisiaj przelew dofinansowania. Wniosek o płatność złożony ostatniego sierpnia. Weksel podpisany początek września. Jakby była możliwość składania drugi raz to od razu składam bez zastanowienia.

a ja złożyłem 3 sierpnia i nie dostałem kasy… 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255

Może nie zasłużyłeś. 

Radek pokaż ten podciąg co Ci mieli robić gdzieś tam w stodole z dwuteowników czy jak... Bo szukam z majstrem inspiracji. Jak na razie to beton najrozsądniej wychodzi.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6749
29 minut temu, pedro2 napisał:

Może nie zasłużyłeś. 

Radek pokaż ten podciąg co Ci mieli robić gdzieś tam w stodole z dwuteowników czy jak... Bo szukam z majstrem inspiracji. Jak na razie to beton najrozsądniej wychodzi.

w końcu nie trzeba było spawać bo dwuteownik 16 daje rade, a na nim są oparte tylko 2 słupki od podciągu dachu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6749
12 minut temu, pedro2 napisał:

A ile długości i szerokości budynek? 

długość dwuteownika 12m a szerokość 9 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7255

Łe to spoko, 4,5m pod sztolec to akurat. U mnie 42 x 12 muszę dać 3 łączenia po długości. Jedno pójdzie nad udojnią na stropie to luz. Ale dwa kolejne muszą być podparte na posadzce i tak mi pasuje do manewrowania tylko kwestia co wstawiać. Dźwigary z kratownicy albo beton. 

I majster mówi żeby wtedy robić więźbę tylko na jętkach, a ja chcę jeszcze sztolec/płatew dorzucić. Tylko wtedy problem bo podparcie co 9m to bez sensu ta płatew. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Czy demontaż eternitu musi być wykonany przez firmę posiadającą uprawnienia do demontażu azbestu czy mogę to sam zrobić? I czy potrzebne są faktory żeby wykazać koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Witam, mam eternit na garażu i będę go wymieniał ale przy okazji chciałbym   przerobić dach z jedno na dwuspadowy i przykryć też część gdzie jest płyta betonowa. Czy jeżeli teraz w grudniu złożę wniosek i wyślę zdjęcia przed remontem to później nie będą się czepiać ze konstrukcja  dachu jest zupełnie  inna lub czy nie podważą mi że to inny dach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Jak do zgłoszenia dołączysz projekt budowlany , że zmieniasz konstrukcje dachu z jedno na dwuspadowy to się nie przyczepią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
12 godzin temu, jaffa napisał:

zgłoszenia dołączysz projekt budowlany

i chyba pozwolenie na budowe? Bo takie rzeczy to już nie na zgłoszenie idzie🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj