zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zenmaniek    3

Witam

Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Ja chciałam , żeby mi zdjęli azbest że stodoły. Niestety w mojej gminie Hrubieszów okazało się ,że fundusze się skończyły. Jedynie co to zapisali na następny rok.

Poszedłem z tym do biura poselskiego Jacka Sasina i europoseł Beaty Mazurek iiii też nic. Skończyło się na tym że azbest mam zdjęty złożony na paletach owinięty czarną folią iii czeka. Nie wiem ,rodzice są za PiSem bo ja to bym chyba pod urząd gminy zawiózł albo zakopał..

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ma być nowy projekt, jakiś czas temu pisali o tym. Do tej pory w zależności od samorządu dofinansowanie było do zdjęcia i utylizacji lub samej utylizacji, a ma być to wymiany tylko nie znam szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Od 15 października ruszą nabór wniosków. Składa się wnioski online w armir, budynki na cele gospodarstwa rolnego, właściciel ubezpieczony w KRUS, do 500m² i 40zł do m².

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951
9 godzin temu, slavik80 napisał:

 albo zakopał..

Dużo ludzi po silosach na kiszonkę tak zakopywali i ziemią przykrywali tylko trzeba przekazać dla potomnych żeby tam nie grzebali.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

A ktoś wie jak utylizują ten azbest?  Pytałem firmy która odbierała to gościu powiedział wprost- wiozą to na teren elektrowni w Koninie i wrzucają do dołu i zagarniają popiołem🤣

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
12 godzin temu, Grzechooo napisał:

Od 15 października ruszą nabór wniosków. Składa się wnioski online w armir, budynki na cele gospodarstwa rolnego, właściciel ubezpieczony w KRUS, do 500m² i 40zł do m².

Nie wiesz może czy to musi zdjąć firma czy samemu można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Wiem tyle co wyczytałem w internecie, a czy można samemu to nic nie pisało, trzeba śledzić stronę armir bo nabór będzie tylko przez miesiąc i w ciągu roku od decyzji trzeba zrealizować, a i kasa będzie dopiero po zrobieniu ale można złożyć podanie o wypłatę 50% przyznanej premii.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Dnia 24.09.2022 o 07:35, Grzechooo napisał:

Od 15 października ruszą nabór wniosków. Składa się wnioski online w armir, budynki na cele gospodarstwa rolnego, właściciel ubezpieczony w KRUS, do 500m² i 40zł do m².

Nie musisz być w KRUS, musisz być rolnikiem a to nie musi być jednoznaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Dnia 24.09.2022 o 20:25, maroko napisał:

Nie wiesz może czy to musi zdjąć firma czy samemu można?

Samemu to obecnie możesz tylko popatrzeć na azbest. Nie śledzę tematu, ale jeśli coś na wniosek do agencji, to na pewno musi to zrobić firma z papierami.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Wysokość dofinansowania na wymianę dachu

"Wsparcie na wymianę pokrycia dachowego zawierającego azbest wyniesie maksymalnie 20 000 zł na jednego beneficjenta. Na taką kwotę mogą liczyć rolnicy, którzy pozbędą się eternitu z dachu o powierzchni 500 m2.

 

Wysokość dopłaty wyliczana jest jako iloczyn 40% standardowej stawki jednostkowej ustalonej na 100 zł i powierzchni dachu. W efekcie na jeden metr kwadratowy dachu przypada kwota 40 zł."

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Toć to jet dopłata do usunięcia eternitu a nie do pokrycia dachu...🤔

Masz max 500m2 do wsparcia... 

Kwotowo max 20 000 zł.... 

Tak podaje agrofakt.... Ustawy mi się nie chce czytać bo ja nimom eternitu.. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ribut2    0

Wniosek na tą wymianę azbestu trzeba będzie wypełniać online i będzie dostępny dopiero 17/09? Bo nigdzie nie mogę go znaleźć podobnie jak instrukcji jego wypełnienia.

Też zamierzam przekryć dwa budynki w sumie połączone ze sobą w jednym ciągu. To trzeba złożyc 2 wnioski oddzielnie na każdy czy razem w jednym wniosku? Ktos ma jakieś info nt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbghj    3
dobrze zrozumiałem że jak chce skorzystać z dofinansowania na pokrycie to za rozbiórkę i utylizację muszę zapłacić sam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

wg. mnie nie bo jednym z wymogów jest zgłoszenie do gminy azbestu do utylizacji. A jak gmina będzie miała nabór na utylizację to wezmą w ramach tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

W regulaminie naboru jest wymieniony załącznik zgłoszenia do gminy odbioru zdjętego azbestu więc nie jest to interpretowane jako podwójne finansowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj